Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radus19

i5 6500 czy i3 8100 (bios mod)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co lepiej opłaca się kupić i5 6500 czy i3 8100 plus modyfikacja biosu na ASRock h110 hdv r3.0? Obecnie mam g4600 a ten komputer używam do gierek dwa razy w tygodniu :-) budżet ok 450zł.

 

Specyfikacja: ASRock h110 hdv r 3.0, Pentium g4600, 8gb ram 2400 ddr4, 500gb HDD, R7 370 2gb Chiftec 500w.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie ta sama wydajność, więc co wybierzesz to jeden diabeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jak wykonasz mod to otworzysz sobie furtkę do moderenizacji na i5, i7 8gen...

Z drugiej strony najszybciej i bez zabawy wyjdzie i5 6500...

Wydajność jest praktycznie taka sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie Core i7 6C na tej płycie aż prosi się o problemy, więc nie nie mieszaj mu, więcej jak 8400 bym tutaj nie wstawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli najtańszy i5 6tej generacji będzie tu najlepszym wyborem?

PS. Choć jak patrzę cenowo na aukcjach to jest pełno tzw. Januszu biznesu i wołają za używaną i5tkę ok 450zł a ta nowa i3jka jest też za 450zł. Może lepiej warto w to iść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku procesora non-k to jaka różnica czy nowy czy używany? Wdawanie się w jakieś bios-mody w tym przypadku wydaje się być naprawdę słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i5 tka 6gen za 400zł to przesada. Nie jestem jakimś skąpcem, ale nie lubię Januszowania. Nawet używka i3ki jest za ok 300zł a ten bios to 10min roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to tylko 10 minut roboty a i3-8100 jest tańszy o 30% od i5-6500 to chyba wybór i3 jest oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co lepiej opłaca się kupić i5 6500 czy i3 8100 plus modyfikacja biosu na ASRock h110 hdv r3.0? Obecnie mam g4600 a ten komputer używam do gierek dwa razy w tygodniu :-) budżet ok 450zł.

 

Specyfikacja: ASRock h110 hdv r 3.0, Pentium g4600, 8gb ram 2400 ddr4, 500gb HDD, R7 370 2gb Chiftec 500w.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Kup i5-6400 za ok. 340zł lub i7-6700 za 600zł, inne rozwiązania na tej płycie są nieopłacalne lub ryzykowne. i7-6700 chodzi u mnie bez problemu na MSI H110m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adashi

Skoro jest Forum i można zapytać się o zdanie innych użytkowników to robię to bo nie jestem alfą i omegą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtn w sumie w laptopie mam i7 6700hq i dosyć dobrze sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtn w sumie w laptopie mam i7 6700hq i dosyć dobrze sobie radzi.

Moim zdaniem i7-6700 4/8 jest lepszy od i5-8400 6/6, a teraz jest w bardzo dobrych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i7-6700 4/8 jest lepszy od i5-8400 6/6, a teraz jest w bardzo dobrych cenach.

 

Od siebie dodam walory i5 8500 do i5 6500. i5 8500 weźmie mniej papu po UV od i5 6500 o jakieś 0.050V ale też bez delida coffe bardziej się "grzeje" to z moich obserwacji oczywiście na tej samej płycie z270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę i5tkę 6th gen za 300zł to biorę :-) Jedyna gra sieciowa w którą gram to Armored Warfare, reszta to single player :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są po 330zł, negocjuj ze sprzedawca, któryś się pewnie zgodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z i7 8700 na tej h110 przesadziłem :E

ale jeżeli kupować to raczej coś nowszego w tej cenie bo później będzie ci łatwiej sprzedać taką i3 8100 niż i5 6400...

Ale do modyfikacji biosu nie nakłaniam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę i5tkę 6th gen za 300zł to biorę :-) Jedyna gra sieciowa w którą gram to Armored Warfare, reszta to single player :-)

nie rozumiem , a co to ma do rzeczy, że gra sieciowa? gry singlowe potrafią bardziej zarżnąć cepa niż te multi - w takim FC5 czy AC Origins ta i5 będzie zdychała na 100% użycia jak się będzie więcej działo (w AC w miastach) hamując grafikę albo powodując spadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kochan4 Obiło mi się o uszy, że np taki Bf1 m multi potrzebuje 8 wątków :-) Jestem w trakcie szukania, jeśli znajdę w okolicy i7 6700 w okolicy 500zł to wezmę tego, jeśli nie to u znajomego w sklepie mam i3 8gen za 380zł nówkę po kosztach. W poradniku na Pclab wyczytalem, że i3 potrzebuje tylko nowego biosu bez żadnych kombinacji ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

380 ładna cena, fakt bf1 wykorzystuje 8 wątków (zresztą fc5 czy ac o tak samo), sam zmieniłem z i5 2500k @OC na i7 2600 i mimo, że gram na niższym zegarze to komfort w tych grach nieporównywalnie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka cena bo u znajomego po kosztach po prostu :-) ale Jak znajdę i7 6700 w rozsądnej cenie to chyba tego wezmę :-) Mam go w laptopie (6700hq) i nie jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 6700 obecnie rządzi w kwestii cena/wydajność, nawet za 600 brałbym, jakbym miał do niego mobo i ramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kochan4 Mi się nie pali z zakupem, obserwuję okoliczne oferty :-) Jak do końca miesiąca nie znajdę ryzykuje bios mod na i3 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup i5-6400 za ok. 340zł lub i7-6700 za 600zł, inne rozwiązania na tej płycie są nieopłacalne lub ryzykowne. i7-6700 chodzi u mnie bez problemu na MSI H110m.

nie rozumiem, czemu zakup lepszego procesora (poza ceną, rzecz jasna) miałby być ryzykowny do tej płyty? Sam mam takową (nie wiem, którą rewizję, ale zakładam, że pierwszą) z i7-7700K i działa bardzo dobrze, stablinie i po delidzie temperatury też są w porządku, a chłodzenie nie jest tytanem wydajności (Fera2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, czemu zakup lepszego procesora (poza ceną, rzecz jasna) miałby być ryzykowny do tej płyty? Sam mam takową (nie wiem, którą rewizję, ale zakładam, że pierwszą) z i7-7700K i działa bardzo dobrze, stablinie i po delidzie temperatury też są w porządku, a chłodzenie nie jest tytanem wydajności (Fera2).

 

Dodam tylko że i7 8700 też będzie ok, Są gorcze b360 bez żadnego ożebrowania i będą w przyszłości łykać i9 9900 ośmiojajeczne. Jeśli buda dobrze z wentylowana nie widzę przeciwwskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...