Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lewy648

AOC Q3279VWF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pomału rozglądam się za nowym monitorem. Czy w cenie 700-800 zł monitor z tematu jest ok? Jakieś inne propozycje nawet tańsze, ale o rozmiarach nie mniejszych niż 27 cali?

 

Używam w tej chwili monitora 22 cale Samsung SyncMaster T220HD.

 

Czy komp ogarnie 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i jestem bardzo zadowolony - w tej cenie monitor miażdży specyfikacją i wrażeniami wizualnymi. Dwa mankamenty - powłoka na ekranie jest tylko półmatowa przez co potrafi odbić światło, no i matryca jest stosunkowo wolna i potrafi przysmużyć, choć w moim odczuciu to nie przeszkadza i nie wymieniłbym tego monitora na żadnego szybszego IPSa.

 

Komp ogarnie, tylko będziesz pewnie musiał zbić detale tu i ówdzie. Na 1060 można było grać bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wqhd 1060 srednio sie nadaje, tutaj dobre testy tylko ze procesor troszke mocniejszy ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba przecież grać na max i z AA na full - na średnich/wysokich gry będą wyglądać tak samo, a klatek dwa razy więcej (o ile procesor wyrobi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten monitor niedawno zakupiłem. Odczuwalna jakość obrazu (ten nieszczęsny quasi-półmat) jest słabsza niż na moim 4-letnim koreańczyku. A plus to wielkość pixela dla mnie idealna, niczego nie trzeba skalować. 1440p w 27 calach przez wiele lat było dla mnie idealne bez przeskalowań w przeglądarce, ale zapewne z wiekiem oczy coraz gorsze i obecnie na 31 calach operuje mi się wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba przecież grać na max i z AA na full - na średnich/wysokich gry będą wyglądać tak samo, a klatek dwa razy więcej (o ile procesor wyrobi).

oczywiscie, tylko zeby grac komfortowo to trzeba isc na duzo kompromisow z grafika, jesli komus to pasuje to super, u mnie jak gra nie lata min 60fps na max ustawieniach w danej rozdzielczosci to nie przejdzie. wole miec nizsza rozdzielczosc i wyzsze detale. ale jak kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam zarówno do gier, filmów, jak i "latania po necie" Po drobnych ustawieniach w grach nie widzę żadnych spowolnień, ghostinghu (a gram tez w FPSy) Kolory są dobre, czerń jest czarna. Filmy? wyglądają świetnie, a "latanie po necie" i wszystko razem jak na tą i nawet wyższą cenę to czysta przyjemność.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_aoc_q3279vwf_32_cale_1440p_75_hz_i_freesync_za_799_zl-4841.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam zarówno do gier, filmów, jak i "latania o necie" Po drobnych ustawieniach w grach nie widzę żadnych spowolnień, ghostinghu (a gram tez w FPSy) Kolory są dobre, czerń jest czarna. Filmy? wyglądają świetnie, a "latanie po necie" i wszystko razem jak na tą i nawet wyższą cenę to czysta przyjemność.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_aoc_q3279vwf_32_cale_1440p_75_hz_i_freesync_za_799_zl-4841.html

 

Mam ten monitor i taką samą opinię jak kolega wyżej.

 

Chociaż z ich jakością bywa różnie. Pierwszy egzemplarz kupiłem kilka tygodni po premierze. Obraz idealny, równe podświetlenie, żadnych bad pixeli. Niestety, kilka dni po zakupie syn rzucił piłką w niego, przewrócił i rozbił matrycę. Zamówiłem potem jeszcze trzy zanim trafiłem na równie dobry egzemplarz. Jeden miał problem z ostrością, drugi świecący na czerwono pixel w okolicy Menu Start, a trzeci nierówne podświetlenie. W końcu, po prawie dwóch miesiącach trafiłem na ten właściwy. Szczerze mówiąc, gdyby nie fakt, że trafiłem za pierwszym razem dobrą sztukę to pomyślałbym, że te monitory to jakieś nieporozumienie.

 

Wadą tego modelu jest stosunkowo mała podstawka, co przy gwałtownym ruchu może spowodować jego przewrócenie (przynajmniej ja tego doświadczyłem). AOC nie zastosował otworów VESA co teoretycznie uniemożliwia montaż na ścianie. Teoretycznie, bo istnieje możliwość dokupienia specjalnego adaptera, np takiego: https://www.amazon.com/Adapter-U2879VF-I2379VHE-Q3279VWF-Monitors/dp/B074JSJSF3

Ja zrobiłem go we własnym zakresie za ułamek ceny tego z Amazona.

 

Co do WQHD i GTX 1060 to mam takie właśnie połączenie i tak na dobrą sprawę tylko w Wiedźminie musiałem wyraźnie zejść z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z opinii wynika, że ogólnie warto mimo kilku małych wad.

 

Ja mam GTX970 w wersji Amp extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z opinii wynika, że ogólnie warto mimo kilku małych wad.

 

Ja mam GTX970 w wersji Amp extreme.

Pewnie ze warto, braku Vesy za tą cenę nawet nie wpisał bym do minusów, jak pisał poprzednik możesz użyć adaptera, stopka (nóżka) nie jest może rewelacyjna, ale jak biurko stoi przy ścianie nie ma się o co martwic korzystam 3-4ty miesiąc i nie narzekam. Jak CI się przypadkiem trafi model z jakimś tam bad pixem czy ogólnie zła sztuka (wadliwa sztuka może się trafić raz na jakiś czas w każdym towarze) to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny i zakup nowego czy tam wymianę. A jak się GTX 970 zachowuje w 1440p możesz sprawdzić na YouTubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten monitor i zgadzam się z tym co pisze Sary. Za tą cenę świetna rzecz. Ghosting nawet jeżeli jakiś występował to był marginalny i po paru tygodniach użytkowania już jest dla mnie niezauważalny. Osobiście zakupu nie żałuje. U mnie na GTX 1080 praktycznie każda gra działa w ultra na 75fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem :)

 

I jak na razie jestem pod wrażeniem :)

 

Trzeba było zjechać nieco z detalami, ale jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy jak będzie podczas dalszej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/news78431.html

 

Ma być jeszcze kolejny z tej samej serii ale na IPSie.

 

Przecież ten jest na IPSie co właśnie wkleiłeś.

AOC Q3279VWFD8 to monitor wyposażony w panel IPS o przekątnej 31,5’’, rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i odświeżaniu 75 Hz. Model obsługuje technikę FreeSync, umożliwia wyświetlenie 1,07 mld kolorów i gwarantuje 98 procent pokrycia przestrzeni barw sRGB, 84 procent Adobe RGB i 88 procent NTSC. Kąty widzenia w pionie i poziomie wynoszą po 178 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to chodziło. Zaproponowałem alternatywny model na IPS - czego nie zrozumiałeś ? Po to podlinkowałem żeby sobie zerknął na jego specyfikację i zorientował w cenie.

 

EDIT: Dobra, nieważne - Autor tematu i tak już dokonał zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to chodziło. Zaproponowałem alternatywny model na IPS - czego nie zrozumiałeś ? Po to podlinkowałem żeby sobie zerknął na jego specyfikację i zorientował w cenie.

 

To chyba Minciu czegoś nie ogarnął.

Wiem, że to ips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem :)

 

I jak na razie jestem pod wrażeniem :)

 

Trzeba było zjechać nieco z detalami, ale jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy jak będzie podczas dalszej eksploatacji.

MVA czy IPS? Bedzie pan zadowolony ;)

PS, jak mniemam kupiłeś go w jakimś sklepie typu Euro, czyli w sumie zamiast pytać sam mogłeś ocenić/sprawdzić przed zakupem w sklepie czy Ci pasuje, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sary

 

Kupiłem go w komputroniku. Wolałem mimo wszystko spytać bo nie chciałem jechać specjalnie na drugi koniec miasta gdyby się okazało, że sprzęt nie jest warty uwagi. W sklepie obejrzałem go jeszcze pod kątem uszkodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sary

 

Kupiłem go w komputroniku. Wolałem mimo wszystko spytać bo nie chciałem jechać specjalnie na drugi koniec miasta gdyby się okazało, że sprzęt nie jest warty uwagi. W sklepie obejrzałem go jeszcze pod kątem uszkodzeń.

 

No i ok, życzę dobrego użytkowania, i by działał jak najdłużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Minciu czegoś nie ogarnął.

Wiem, że to ips.

 

Nie zauważyłem posta. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była nie tak dawno promocja z morele i te monitory były do wyjęcia za 700zł.

Trochę żałuję - można było brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten IPS to kiedy ma trafić do sklepów? Wiadomo coś?

 

VA chyba w ciągu miesiąca zyskał na pełnej dostępności. Z po kolejnym cena nieco spadła. Ogólnie dość szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...