Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lyman11

AMD RYZEN 7 1700 za 711zł warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zauważyłem tą promocję i czytałem że naprawdę warto bo 711zł

https://www.lowcychin.pl/amd-ryzen-7-1700/

Widzę że ceny w Polsce o 500zł droższe

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-7-1700-3ghz-yd1700bbaebox-976368/

Nigdy fanem AMD nie byłem ale widzę w testach: https://pclab.pl/art73361-47.html

Że wypada on dobrze

I tak planuje Upgrade PC teraz mam i5 6500.

Warto robić Upgrade do tego AMD? jest w dobrych pieniądzach a zaoszczędzone kilkaset złoty poszło by na coś innego.

Czy lepiej dopłacić do I5 8600k?

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego potrzebne Ci 8 rdzeni, jak do pracy to ok, jak do gier do lepiej zastanowić się nad intelem. Poza tym strasznie niska cena tego CPU, nie znam się na gearbest, ale obczaiłbym najpierw, czy sprzedawca to nie jest jakaś firma krzak, czy ma jakieś opinie itd. Jakbyś zamówił z chin CPU, to przyjdzie po miesiącu BTW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gearbest jest spoko, kupowałem tam naprawdę niemało sprzętu od słuchawek, po odświeżacze powietrza.

 

Minus to właściwie brak gwarancji, ale CPU się raczej mało psują, a przy zapłacie Paypalem można przez PP dochodzić swoich racji w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD chyba daje gware po numerze seryjnym ale CPU nie może być OEMem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwertypp10 e na gearbest już od jakiegoś czasu zamawiam legitny sklep tylko mnie ciekawi czy warto ten procek po niższej cenie i budować pod to PC czy lepiej do tej i5 8600k dołożyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co robisz na komputerze oprócz grania w gierki i oglądania fakebooka?

 

PS. Jak kupisz ryzena to potem nie będziesz musiał zmianiać płytki jak cie najdzie ochota na Ryzena 3700 (12c/24t)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od zastosowań. W grach połowa wątków ci się będzie zazwyczaj nudzić, a reszta będzie na granicy wytrzymałości, mówiąc bardziej obrazowo niż precyzyjnie.

Z kolei w 8600k masz rdzenie-potwory, ale wątków nie za dużo, więc pewnie co jakiś czas znajdzie się gra, której to będzie przeszkadzało.

Ogólnie rzecz biorąc, zadowolony będziesz z obu, ale jeśli zastosowaniem będą tylko gry, ja bym szedł w intela. Najlepiej 8700, jeśli fundusze pozwalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry / Praca,

Cena jedynei mnie kusi do tego AMD zawsze te kilkaset złotych można wydać na coś innego na przykład dodatkowego SSD :P

Promocja jeszcze przez 4 dni i się zastanowić poważnie muszę,

Dzięki panowie za pomoc i proszę innych o wyrażenie opinii. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena legitna

 

podoby wątek jest na reddit

 

normalna wersja box więc gwarancja w razie czego realizowana bezpośrednio u AMD :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry / Praca,

Cena jedynei mnie kusi do tego AMD zawsze te kilkaset złotych można wydać na coś innego na przykład dodatkowego SSD :P

Promocja jeszcze przez 4 dni i się zastanowić poważnie muszę,

Dzięki panowie za pomoc i proszę innych o wyrażenie opinii. :D

Co to znaczy praca? Excell, word czy edycja plików wideo w 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy praca? Excell, word czy edycja plików wideo w 4k?

i to i to :D

Wiele osób mi mówi żeby tego intela brać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do edycji/kompresji wideo lepiej mieć wincej jaj. Kupując intela zamykasz sobie drogę do 12-jajecznego ryśka w 7nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

i to i to :D

Wiele osób mi mówi żeby tego intela brać :P

 

Jak do gier i pracy, to tylko AMD. Ten Ryzen 16 wątkowy będzie sporo szybszy w renderingu od jakiegoś i5 8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca pracy nierówna. W renderingu będzie kozak, w czynnościach projektowych za to leży. Wszystko zależy od konkretnych programów/zastosowań. Grafika 3D to nie tylko rendering. Najpierw trzeba scenę przygotować i nie zrobią tego magiczne rączki krasnoludków. Co nie zmienia faktu, że 700 zł za R7 1700 to super cena... tylko widzę "Out of Stock" na stronie 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Cena dobra. Taka jak powinna być. Za 1000PLN się nie opłaca. Za 700 jak najbardziej. Ale czy aż tak wiele lepszy w domu będzie od i5 8400? trzeba mieć potrzebę posiadania 16t. Przed chwilą miałem w budzie G5400. Wielkiej różnicy w zwykłym użytkowaniu do i5 8400 nie ma. Pograć też się da............ Dla ryża 7 lub i7 to raczej trzeba mieć specyficzną potrzebę. Trochę kusi 16 wątków, nie powiem. Ale problem majkrosoft robi żeby przepisywać klucz windy na kolejną płytę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za takie pieniądze żal nie brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

za takie pieniądze żal nie brać :)

Bez przesady

perfrel_cpu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak już się wyprzedał miało być z 90sztuk w promocji a wyczerpał się zapas po 20 :( pewnie ktoś całość wykupił

Ale i tak chyba jednak i5 bym brał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

I tak już się wyprzedał miało być z 90sztuk w promocji a wyczerpał się zapas po 20 :( pewnie ktoś całość wykupił

Ale i tak chyba jednak i5 bym brał :P

Jak widać na wykresie. Ryżen 7 nie jest dużo szybszy od i5 8400 który normalnie kosztuje 730 na co dzień. Bez promocji. Jak dolec był tańszy to i5 8400 stał po 680 z wliczoną wysyłką za friko z PL. Także ryżen fajny ale ***upy nie urywa. Jakby miał Vega8 na pokładzie to sam sprzedaję i5 i biorę ryża :). Ale nie ma więc bladnie w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy tylko gra - odpal coś co wykorzysta wiele corów i wtedy pogadamy :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy tylko gra - odpal coś co wykorzysta wiele corów i wtedy pogadamy :Up_to_s:

Dziwnym przypadkiem renderowcy pouciekali, mamy jeszcze kilku fanatyków cinebencha, ale to jest tylko ciekawostka przyrodnicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Dziwnym przypadkiem renderowcy pouciekali, mamy jeszcze kilku fanatyków cinebencha, ale to jest tylko ciekawostka przyrodnicza.

 

No dokładnie. Renderowcy pouciekali na youtuba i siedzą tam od długich lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym przypadkiem renderowcy pouciekali, mamy jeszcze kilku fanatyków cinebencha, ale to jest tylko ciekawostka przyrodnicza.

Renderowcy i kompresiarze wideo pracują i nie marnują czasu na użeranie się z talibami jednego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej, sęk w tym że procesory AMD mają jeden duży ubytek, brak quicksync który aktualnie zabija wszystko wydajnością renderowania i kompresowania wideo.

 

Widzę że oferta już po ptakach, ale widząc chińskie znaczki, myślę że do zakupu dowaliliby cło, i cena byłaby mniej atrakcyjna (coś koło 900) ale i tak mniej niż u nas w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...