Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Forii

Obudowa + wiatraki + chłodzenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zależy mi na cichej specyfikacji która będzie leżała pod biurkiem, do tej pory miałem obudowę zwykłą za 20zł i z otwartym oknem nie było nic słychać aż do czasu gdy włączało się moje chłodzenie. Minus to kurz no i wypadające porty przednie usb) Chcę to zmienic i sprawić by było fajnie i cicho ale też troszeczkę chłodno ale bez przesady, z uwagi że zamierzam cos podkrecic procka wyżej bo mam go juz po skalpie/delidzie.

(CAŁA SPECYFIKACJA PCW SYGNATURCA - AKTUALNA).

 

Chcialbym wiec po pierwsze kupic nową obudowę. Tutaj zastanawiam się pomiedzy tymi dwoma:

Silentium PC Aquarius x70t (hartowane)

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x70t-pure-black-976893/

Lub tak bardzo popularna fractal meshify C (jasne szkło)

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-meshify-c-tg-fd-ca-mesh-c-bko-tgl-1776051/

 

Skłaniałbym się przy tej pierwszej z uwagi na regulacje wentylatorów z panelu na obudowie, nie trzeba wchodzic w bios i tam cos ustawiac + no mam stówkę w kieszeni..

 

Do obudowy chcialbym wstawic 2x wentylatory 140mm

i tutaj max budżet na jeden to 35zł (mogą być używane), na jakie modele patrzyć?

be quiet! SHADOW WINGS SW1 PWM 140mm - te będą ok?

Albo nowe:

https://www.morele.net/silentiumpc-mistral-140-spc046-358454/

 

Na końcu chcialbym dokupic chlodzenie by tez zminimalizowac efekt glosnego chłodzenia:

Dark Pro Rock 3 podobno wystarczajaco cichy:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-pro-3-bk019-625558/

 

lub

Dark pro rock 4

https://www.x-kom.pl/p/423303-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być cicha, w miarę sensownie przewiewna i z kontrolerem, to chyba tylko Be quiet! (jakakolwiek). W dodatku nie będziesz musiał dokupywać wentylatora lub tylko jeden. Wydaje mi się, że dużej różnicy pomiędzy chłodzeniami nie zobaczysz, choć mogę się mylić, ponieważ oskalpowałeś procesor i nie widziałem jeszcze żadnego porównania pomiędzy tymi wersjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że ten regulator jest jako dodatek. Ma opcję OFF, LOW (chyba minimum, za mało) a później 100%.

To samo, a nawet lepiej, ustawisz sobie w biosie. Samo będzie regulowało w razie potrzeby itd...

Nie patrz na ten regulator, bo to na dzień dzisiejszy taki trochę zbędny bajer. Jedyne kiedy u siebie go używam, to podczas grania, włączam nim dwa oryginalne kręciołki na maksa, bo i tak wtedy ich nie słyszę. Mógłbym je przepiąć pod BIOS, ale już mi się nie chce grzebać w kablach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be Quiet Pure Base 600 Window Black bym wziął ale nie ma filtra u góry co mija sie z celem bo przeciez tam bedzie kurz sie dostawał :/

Pozostaje silentium jak chce cisze, choc podobno te w silentiumie sa glosniejsze od fractala meshify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj przewiewnej budy - skręcasz obroty wentylatorów i masz lepiej niż w wyciszanym piekarniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj przewiewnej budy - skręcasz obroty wentylatorów i masz lepiej niż w wyciszanym piekarniku

czyli fractal ew silentium , ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co patrzyć przy wyborze wentylatorów, po których będę wiedział że są ciche i wydajne?

Zamierzam chyba kupić fractala jednak chcę dokupić dwa dodatkowe wentylatory by móc obniżyć ich obroty i mieć wszystko cichutko jak i optymalnie chłodno:

 

https://www.olx.pl/oferty/q-wentylator-140-mm/

 

Sporo tego :lol2:

 

 

Dodatkowo, wiele osób ma wersje meshify C z ciemnym szkłem, czy te białe jest jakieś gorsze? według mnie lepsze zdecydowanie jest te przezroczyste szkło hartowane niż przyciemniane, co myślicie?

Jedyne za czym przemawia chyba ciemne szkło to ze lepiej bedzie oswietlenie widac zamias podzespołów, coś za coś.

 

Aha, brak podswietlenia w zestawie :<

BNDNDO7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no nie moge sie zdecydowac, 370zl za obudowe, troche sporo, nie lepiej wziac tego silentiuma też ze szkłem? Do gtx 1080 i tak potem dokupie juz lepsze wentylatory w tej cenie 100zl albo i wiecej, na razie i tak siedze przy gtx 1050ti + na cpu dokupie dark pro rock 4 to bedzie prawie 1k budżet.

 

Bo silentium 280zl + 100zl za2x wentyle jakies uzywane wentyle to mam obudowe z wentylatorami juz, a takto meshify 380zl + wentyle to 480zl lacznie. Przesada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości wykonania nie ma porównania między SPC, a Fractalem - chcesz tanio i w miarę ok, bierz SPC. Chcesz dobrze, bierze Fractala. Dwa wentylatory, które masz od razu z Fractalem są całkiem dobrej jakości, szczególnie jak na śmigła dołączane do obudowy (normalnie kosztują po 40 zł/szt.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości wykonania nie ma porównania między SPC, a Fractalem - chcesz tanio i w miarę ok, bierz SPC. Chcesz dobrze, bierze Fractala. Dwa wentylatory, które masz od razu z Fractalem są całkiem dobrej jakości, szczególnie jak na śmigła dołączane do obudowy (normalnie kosztują po 40 zł/szt.)

Chodzi o to ze fractal meshify jest przewiewny ale podobno nie ma nic wspolnego by bylo cicho ;/

a ja mam dobry sluch i nie chce chodzacej "suszarki"

Czyli moze sie okazac ze na upartego nie bede potrzebowal dodatkowych wentylatorów jak ogranicze ich obroty?

ktos pisal ze im wiecej wentylow tym lepiej bo wtedy one chodza tak nisko ze ich nie slychac.

Jezeli chodzi o szklo to skoro nie ma podswietlen dodatkowych (oprocz tych z plyty) to brac lepiej te jasne szkło czy czarne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamowilem fractala z tym ciemnym szkłem bo widze znowu mi ktos spod nosa zamowil z tym białym szkłem.

Oby faktycznie było cicho z tymi fabrycznymi wentylatorami.

 

Teraz tylko chłodzenie zamówić, dark pro rock 4 lub 3? czy mzoe grendis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dołożyłbym jeden wentylator, żeby były dwa na froncie i jeden na tyle - taki układ spokojnie wystarczy. Wentylatory podpiąć pod mobo i ustawić z poziomu UEFI ładną krzywą zależności obrotów od temperatury tak, żeby w idle miały jak najniższe obroty.

 

Ciemne szkło jest na prawdę ciemne - bez podświetlenia w środku nic w zasadzie nie widać.

 

Dark Rock Pro 3 i 4 to zdecydowanie przepłacone chłodzenia. Do tego i5 spokojnie wystarczy coś pokoju Fortisa, Grandisa czy Hr-02 Macho rev. B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dołożyłbym jeden wentylator, żeby były dwa na froncie i jeden na tyle - taki układ spokojnie wystarczy. Wentylatory podpiąć pod mobo i ustawić z poziomu UEFI ładną krzywą zależności obrotów od temperatury tak, żeby w idle miały jak najniższe obroty.

 

Ciemne szkło jest na prawdę ciemne - bez podświetlenia w środku nic w zasadzie nie widać.

 

Dark Rock Pro 3 i 4 to zdecydowanie przepłacone chłodzenia. Do tego i5 spokojnie wystarczy coś pokoju Fortisa, Grandisa czy Hr-02 Macho rev. B.

 

Kurde to już nie było białych, trudno, i tak komputer leży obok biurka więc nie widać co tam jest w środku ale na pewno światła będą lepiej się odbijały w ciemnym szkle niż na białym. :P

 

Co do Coolera to zależało mi na kulturze pracy czyli jak najciszej stąd mój wybór, zamówiłem już pro dark rock 4. Takiego mi tez tu polecali jak do 8600k do 5,0ghz.

-Procek jest po skalpie/delid więc będę mógł go podkręcić a dobre chłodzenie pomoże mi obniżyć jego temperatury.

 

A ten fortis, grandis czy Hr-02 Macho rev. B. faktycznie byłby cichszy? w razie co anuluje zamowienie. :Up_to_s: czekam na odpowiedź, to bym miał 100zł w kieszeni :)

 

 

PS. Osoba z tego forum sprzedaje wentyle wingboost2, są one warte uwagi? Moge dorwać dwie sztuki w cenie 30zl, uzywane. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamówiłem już pro dark rock 4. Takiego mi tez tu polecali jak do 8600k do 5,0ghz.

ale o tym, że mogą pamięci nie wejść pod niego już nie wspomnieli?szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wingboosty to były swego czasu najlepsze wentylatory w cenie do 50 zł, więc jeśli są w dobrym stanie, to warto.

 

Z tych trzech podanych chłodzeń najcichszy byłby HR-02. Zamówiłeś w końcu Dark Rock 4 czy Pro 4? Bo o pro 4 pisałem jako o niewartym tej kasy. Zwykłe DR4 jest ok. Ewentualnie jak chcesz coś bardzo cichego to NH-U14S lub NH-D15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o tym, że mogą pamięci nie wejść pod niego już nie wspomnieli?szczerbaty.gif

 

JAK TO SIĘ NIE ZMIESZCZĄ RAMY?? !!!

Szybko to musze anulowac zamowienie!!! czyli dark pro rock 4 odpada tak? spoko, czyli przynajmniej 100zl w kieszeni, choc polecano mi dark pro rock 4 z uwagi ze jest cichszy od Noctua NH-U14S i tez takiego wybralem bo wole ciemne kolory a nie jakies beżowe.

 

A Thermalright HR-02 - Macho Rev. B nie bedzie zawadzał ramów?

Posiadam ramy G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL14

 

Jak mogę sprawdzic czy wysokosc coolera od dolu nie bedzie zawadzala?

Kurde potwierdzicie szybko bo moge anulowac dzisiaj to w nocy tylko, rano mi wysla paczke!

Ten macho rev mi sie podoba, bialo czarny, lubie takie kolory.

 

Edit. Wysokość moich pamieci to info z neta; 44 mm serio tyle nie bedzie miejsca pod w/w coolerami, w tym dark pro rock 4 ktory jest porownywalnie lepszy od noctua nh-u14s??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to

 

installed58pios.jpg

 

installed4bncvo.jpg

 

 

to podstawowa sprawa przy takich klockach - nie masz ramu standardowej wysokości (jak na fotkach), więc takie rzeczy trzeba sprawdzić przed zakupem - czy wejdzieszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna obudowa, meshify? :>

 

Ramów i tak mam tylko 2x8gb, wysokosc 44mm tak jak pisalem w edytowanym poscie.

 

A co powiesz na tego THERMALRIGHT HR-02 MACHO REV. B skoro jest wydajniejszy od dark pro rock 4

gdzie sprawdz ejaka jest wysokosc od socketu? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macho w teorii nie nałazi na pierwszy slot... ale tridenty są dosyć grube i jak będziesz chciał wrzucić ram do pierwszego slotu, to się możesz rozczarować

 

co do u14s... nie doceniasz tego chłodzeniawink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macho w teorii nie nałazi na pierwszy slot... ale tridenty są dosyć grube i jak będziesz chciał wrzucić ram do pierwszego slotu, to się możesz rozczarować

 

co do u14s... nie doceniasz tego chłodzeniawink.gif

Czyli nie brac dark pro rock 4 a macho?

A dark rock 4 nie bedzie zawadzal ramów?

co do u14s to wiesz jezeli mam placic 330zl to wole wziąć dark pro rock 4, widzialem testy i jest cichsze od noctua a temperatury podobne, no i jednak wole kolor czarny :)

Ram i tak mysle ze bede dlugo mial 16gb, po co kom 32 gb, gry za pare lat tyle nie beda wymagać. Choc faktycznie przydaloby sie takie chlodzenie ktore wgl nie zawadzaloby ramow. Jak to wiec jest?

Nie chce miec problemow z wyjeciem ramow. Sa takie chlodzenia wydajne i ciche ktore spelnia te moje wymagania? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na testy głośności, bo to ma się nijak do tego, co słyszy człowiek swoimi uszami... weź u14s i będziesz miał spokój z chłodzeniem - po co pchać tonowe klocki i giąć płytę... chcesz rekord oc bić? przecież ten cep po delidzie to i fera 2 schłodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na testy głośności, bo to ma się nijak do tego, co słyszy człowiek swoimi uszami... weź u14s i będziesz miał spokój z chłodzeniem - po co pchać tonowe klocki i giąć płytę... chcesz rekord oc bić? przecież ten cep po delidzie to i fera 2 schłodzi

 

a w u14s bede mial tez spokoj z ewentualnymi 4 kosciami ram do wlozenia? Eh ten bezowy kolor, z niczym nie bedzie to pasowalo w meshify fractal design C :/

 

Ale ja coolera nie kupuje pod chlodzenie, no dobra troche tak, ale glownie cisze chcę, to priorytet, bo mam obudowe meshify wiec ona przewiewna juz jest... wiec chodzi o cisze, na drugim miejscu chlodzenie.

 

 

Thermalright HR-02 - Macho Rev. B wazy 880 g ;)

jego nie polecasz? wentyl 152 x 140 mm

 

skoda ze nie moge wziac tego dark pro rock 4 mimo 1,1kg wagi :P wiem ze jest rownie cichy co noctua. ale jak ma blokowac kosci to odpada

 

A dark rock 4? bez PRO?

 

https://www.x-kom.pl/p/423301-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-4.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszy cooler pozwoli na ustawienie niższych RPM na wentylatorze, ergo będzie ciszej. Jak ci przeszkadza kolor to masz do wyboru Meshify z ciemnym szkłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszy cooler pozwoli na ustawienie niższych RPM na wentylatorze, ergo będzie ciszej. Jak ci przeszkadza kolor to masz do wyboru Meshify z ciemnym szkłem :E

 

takie wzialem wlasnie :E bo mi biale spod nosa wykupili

 

A dark rock 4?

https://www.x-kom.pl/p/423301-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-4.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...