Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Belianify

Podkręcony nowy procek bez K na płycie H dziwna sprawa VCore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj wymieniłem procesor g3258 na i5 4670k(wiem powinienem wziąć bez K) na płycie MSI H81M P33 a poprzedni procek g3258 był podkręcony na 4.1 przy bodajże 1.2V i kiedy zamieniłem ten procek to ku mojemu zdziwieniu i5 też jest podkręcona na 4.1 (moja klawiatura nie działa w BIOS więc tak czy siak nie mogłem nic zrobić) Mam obawy czy czegoś nie popsuję dlatego chciałbym was zapytać czy wszystko jest w porządku ale martwi mnie VCore w HWmonitor. HW Monitor i CPUZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna zrobic reset cmos'a na plycie zworka.

 

a czemu klawiatura w biosie nie działa ? mysz też tam nie działa ( bo tam juz bios chyba ja obsluguje z tego co kojarze )

 

i ten proc to z K czy bez K w końcu ) tytuł tematu z opisem sie nie zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pośpiechu źle wpisałem temat chodziło mi o g3258 bez K i że płyta nie do podkręcania.

 

Nowy procek to i5 4670k i na razie działa ale boję się że zaraz coś się spali. Myszka w bios działa ale co z tego jak nie mogę nawet wejść w Bios bo klawiatura jest wyłączona do momentu włączenia się systemu.

 

Jak się robi ten reset cmos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj na płycie napisu clear cmos i 3 pinów wraz ze zworką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że bateryjka jest pod kartą graficzną więc pewnie ta zworka też jest pod kartą. Wyjąć po prostu bateryjkę na chwilę? Powiedz mi ile powinno być max tego VCore na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz usiebi dwa piny opisane jako JBAT1 czy jakos tak, wyłacz kompa i zewrzyj te piny na pare skund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem bateryjke zwarłem dwa piny i zresetowałem bios o dziwo klawiatura zaczęła działać wcześniej dzieki czemu mogę właczyć bios i sprawdziłem przy okazji że nie mogę podkręcić procka ale ciekawe że ustawienia z poprzedniego procka były xD

 

Btw w HWmonitor i CPU-Z pokazuje nadal VCore 1.760 ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...