Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kreezy

Problem z wyrzucaniem do pulpitu podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gram sobie w CS:GO i wyrzuca mi często do pulpitu pisząc ze sterownik ekranu przestał działać, gdy ustawie nvidiaInspector i ustawie Base Clock i Memory Clocka na -20 wszystko jest dobrze, ale mam wtedy spadek FPS, ten błąd nie wyskakuje tylko w CS:GO, grając w GTA V to samo mi wyskakiwało, w Wiedźmina jak grałem też, jedyna rzecz która mi pomaga to wlasnie nvidiaInspector gdy ustawiam Base Clocka i Memory Clocka na -20, ale mam wtedy słabszą płynność gry. Co może to powodować?

 

Specyfikacje komputera:

System: Windows 8.1 64bit

Procesor: Intel® Core i5-4460 4 rdzenie po 3.20ghz

RAM: 16gb

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 (przybliżona całkowita ilość pamięci 11110mb =11gb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź sterowniki. Poszukaj najlepszych dla tej karty, jako że nie ma ona już od dawna wsparcia. Możesz wywalić stare DDU i wtedy zainstalować.

2. To jest karta, została wyprodukowana najprawdopodobniej w 2012 roku. Jak była intensywnie użytkowana to mogło dojść do zużycia sprzętu. Inna kwestia że ustawiasz spory spadek (jeśli rozumiem dobrze to 20%?), może warto sprawdzić czy dla innej wartości też jest stabilnie. Możesz użyć innego oprogramowania, np. MSI Afterburner.

3. Jaki zasilacz? Producent, model, moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta gtx 660 2 GB ma dalej wsparcie, zainstaluj sobie najnowsze sterowniki, pobierz instalke sterów z ich strony, pobierz program Display Driver Uninstaller (PL ) i w trybie awaryjnym Windows uruchomić i odinstalować stare, Sprawdź w panelu sterowania nvidia pod pomocą na górze czy masz tryb debugowania i zaznacz, (Tryb ten obniża zegary do domyślnych wartości, zalecane przy takich kłopotach ) A na koniec to może być wina też zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź sterowniki. Poszukaj najlepszych dla tej karty, jako że nie ma ona już od dawna wsparcia. Możesz wywalić stare DDU i wtedy zainstalować.

2. To jest karta, została wyprodukowana najprawdopodobniej w 2012 roku. Jak była intensywnie użytkowana to mogło dojść do zużycia sprzętu. Inna kwestia że ustawiasz spory spadek (jeśli rozumiem dobrze to 20%?), może warto sprawdzić czy dla innej wartości też jest stabilnie. Możesz użyć innego oprogramowania, np. MSI Afterburner.

3. Jaki zasilacz? Producent, model, moc.

 

1. Sterowniki cały czas aktualizuje, bo wychodzą coraz nowsze, ostatnia aktualizacja była 26 czerwca bieżącego roku

2. Ustawiam Base Clocka Offset i Memory Clock Offset o -20Mhz i wtedy mnie nie wywala do pulpitu w ogóle.

3. Chieftec be smart, natomiast na zasilaczu nie pisze ile ma W tylko pisze obok zasilacza gdzie się pstryka tym guziczkiem zeby włączyć/włączyć komputer piszę 230V

Dodam, że ten komputer był składany na zamówienie i poprosiłem o jak najlepszy do gier do 4 tysięcy złotych, lecz teraz widzę, że sam jakbym złożył to bym miał 3x lepszego :D

#2 Dodam także, że mam ten problem od początku kupna komputera czyli jakoś od 2-3 lat, oddałem go do serwisu, w którym mi go robili na zamówienie, to nic nie zrobili.

 

Karta gtx 660 2 GB ma dalej wsparcie, zainstaluj sobie najnowsze sterowniki, pobierz instalke sterów z ich strony, pobierz program Display Driver Uninstaller (PL ) i w trybie awaryjnym Windows uruchomić i odinstalować stare, Sprawdź w panelu sterowania nvidia pod pomocą na górze czy masz tryb debugowania i zaznacz, (Tryb ten obniża zegary do domyślnych wartości, zalecane przy takich kłopotach ) A na koniec to może być wina też zasilacza.

 

1. Sterowniki najnowsze zainstalowane juz dawno

2. Tryb debugowania zaznaczyłem

3. Wydaje mi sie, ze to tez wina zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że zawsze masz aktualne sterowniki i na każdych ten problem występuje?

Jak zaznaczyłeś tryb debugowania problem też występuje? (bez nvidiaInspector)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym pomierzyć napięcia zasilacza miernikiem pod obciążeniem, pomimo że to Chieftec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dość dawno temu występował ten problem na karcie od AMD, i nie dało się z tym nic zrobić poza właśnie obniżaniem taktów. Karta na obniżonych taktowaniach chodziła sprawnie przez ponad rok, na rożnych wersjach sterowników( zresztą chyba do tej pory działa, ale lezy w pudełku już), na każdych po zresetowaniu taktowania wracała do błędów. Problem zaczął się mniej więcej po 3 latach użytkowania karty i koniec końcem wyszło ze to zwykłe zużycie materiału, bo producent oryginalnie dał troszkę za duże takty.

 

PS. Te 20Mhz to praktyczni nic, i spadek nie może być zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał szukac nowej karty, bo ona ewidentnie pada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mu chodziło o -20%?

A ty czytasz to w ogóle? Jasno napisał " Ustawiam Base Clocka Offset i Memory Clock Offset o -20Mhz i wtedy mnie nie wywala do pulpitu w ogóle." U mnie z tego co pamiętam musiałem chyba nawet obniżyć o jakieś 30-40Mhz, co tez w sumie jest nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, napisał -20 więc to ty nie czytasz najwyraźniej ;)

<ściana> 4 post od góry, podpunkt 2gi, skoro cytat do Ciebie nie dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<ściana> 4 post od góry, podpunkt 2gi, skoro cytat do Ciebie nie dochodzi

 

dobra, rzeczywiście, zwracam honor ;) sugerowałem się pierwszym postem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, rzeczywiście, zwracam honor ;) sugerowałem się pierwszym postem

Nic się nie stało, tak czy siak 20 czy nawet te 50 MHz to...nic, i dopóki karta na takich ustawieniach chodzi, to bym się nie martwił, ale odkładał powoli na nową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nową kartę graficzną czy na co? :D

Tak na nową kartę, no chyba ze Ci to nie przeszkadza, ale ona pewnie prędzej czy później padnie(choć moja chodziła na obniżonych ustawieniach ponad rok, i nic się nie działo, az w końcu zmieniłem bo po prostu potrzebowałem czegoś mocniejszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na nową kartę, no chyba ze Ci to nie przeszkadza, ale ona pewnie prędzej czy później padnie(choć moja chodziła na obniżonych ustawieniach ponad rok, i nic się nie działo, az w końcu zmieniłem bo po prostu potrzebowałem czegoś mocniejszego).

 

No ja odkąd kupiłem komputer i zainstalowałem gry tak mam, wiec od 2 lat jakoś i tak jest cały czas. Musze grac na niskich i wywala mi rzadko, ale jak ustawie wysokie w csie, gdzie on nie ma duzych wymagan to mnie wyrzuca co chwile. W zadna gre nie moge zagrac typu GTA5 czy inne podobnie wymagające bo mi wyrzuca cały czas. A jak odpale nvidiainspector i ustawie base clocka i memory clocka na -20 MHz to mi nie wywala, ale wtedy np jest spadek fpsow w csie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja odkąd kupiłem komputer i zainstalowałem gry tak mam, wiec od 2 lat jakoś i tak jest cały czas. Musze grac na niskich i wywala mi rzadko, ale jak ustawie wysokie w csie, gdzie on nie ma duzych wymagan to mnie wyrzuca co chwile. W zadna gre nie moge zagrac typu GTA5 czy inne podobnie wymagające bo mi wyrzuca cały czas. A jak odpale nvidiainspector i ustawie base clocka i memory clocka na -20 MHz to mi nie wywala, ale wtedy np jest spadek fpsow w csie.

2 lata to dość sporo, w ciągu tego czasu nie mogłeś odłożyć na nową kartę? ;) (nie mówiąc już ze jeśli miałeś tak od samego początku, to nie wiem dla czego nie zwróciłeś karty. Ile karta miała gwary?? Jak 3 lata, a masz ją od 2, to jeszcze możesz składać reklamacje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata to dość sporo, w ciągu tego czasu nie mogłeś odłożyć na nową kartę? ;) (nie mówiąc już ze jeśli miałeś tak od samego początku, to nie wiem dla czego nie zwróciłeś karty. Ile karta miała gwary?? Jak 3 lata, a masz ją od 2, to jeszcze możesz składać reklamacje)

 

Właśnie mogłem, ale nie wiedziałem, ze to jest spowodowane kartą, bo nawet jak oddawałem do serwisu, nie wiedzieli co to może być. Ale teraz sobie kupię kartę właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...