Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

okrej

Raijintek Metis w zieleni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Buduję komputer w zielonym Raijinteku Metis. Część prac już wykonałem i jedynie zrobiłem zdjęcia, ale za 2-3 posty powinienem być już na bieżąco.

 

Do tej pory, wszystkie komputery, które budowałem były utrzymane w stonowanej kolorystyce, najczęściej biało-czarnej, tym razem będzie kolorowo, wesoło, ale, przynajmniej mam taką nadzieję, schludnie.

 

2docMAw.jpg

 

Specyfikacja wygląda następująco:

i3 8100

ASRock H310M ITX/AC

Corsair Vengeance LPX 1x8 GB 3000 MHz CL 15 @ 2400 MHz

Gigabyte GTX 1050 OC

Goodram Iridium Pro 240 GB

BeQuiet! SFX 300W

Deepcool Gabriel

Raijintek Iris 256 RGB 120 mm x2

 

Na dzień dobry, przygotowałem oraz zamówiłem cięcie elementów z akrylu i samej obudowy.

 

ur3iLuJ.jpg

DwnZcIC.jpg

bLbcZYK.jpg

 

Rzut okiem na chłodzenie Deepcool Gabriel

 

RaBNUes.jpg

2Te5TEm.jpg

 

Karton z obudowy się spodobał ;)

 

ohfBJYD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock H310M ITX/AC z chłodzeniem Deepcoola

 

c8Ljffd.jpg

ie3IwyB.jpg?1

 

Nowiutkie, jeszcze nie popalcowane i3 8100

 

UySezbI.jpg

 

Wymieniony na zielony HDD LED obudowy

 

3PuZGBp.png

 

Obawiałem się, że pod chłodzeniem nie upchnę ramu, mimo iż kostki Corsaira nie są zbyt wysokie. Cooler można ustawić tak, aby pozwalał na montaż dowolnie wysokich pamięci, ale wtedy tylny wentylator obudowy nie pozwala założyć wentylatora nad procesorem. Jedyna możliwa orientacja wymusza zastosowanie 2-3 mm niższych kości niż moje albo spiłowanie odrobinę żeberek radiatora. Co zrobię okaże się jak przymierzę Goodramy Play, które za parę dni dostanę. Powinny się zmieścić, ale to się okaże ;)

 

imAXSkw.jpg

ibQxiqE.jpg?1

BYkfj0Y.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się zapowiada :) perforacja na topie cięta własnoręcznie?

 

Daj znać jak tam temp. proca na tym chłodzeniu bo wygląda bardzo przyjemnie :)

 

Będę obserwował :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięte prawdopodobnie waterjetem, muszę dopytać. Ja jedynie przygotowałem plik z kształtem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w sumie o to mi chodziło, ale mogłem doprecyzować. Akryl był cięty na laserze, a top budy waterjetem (chyba). Już sam się za takie cięcia nie zabieram, bo aż tak ładnie bym tego nie wykonał, a poza tym margines błędu minimalny, bo budę mam tylko jedną ;)

 

Przy okazji, pomalowana blaszka IO płyty i prowizoryczny adapter SFX > ATX dla zasilacza

 

USY1WRL.jpg

HHDDRKy.jpg?1

 

Test wentylatorów ;p

 

ANbgvOo.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że czekam na przesyłkę z parakordem oraz nowy RAM, podrzucam kilka zdjęć komputera, który składałem rok temu w rebrandzie Metisa od SilentiumPC. Możecie zwrócić uwagę na filtr przeciwkurzowy na tylnym wentylatorze. SPC w przeciwieństwie do Raijinteka zadbało o ten element. Przydaje się ze względu na odwrócony obieg powietrza w budzie.

 

ziNVX4H.jpg

6XPT2Vh.jpg

moNz4pM.jpg

kvitchV.jpg

DE96ZyO.jpg

 

Specyfikacja:

 

i3 6100 (wtedy był problem z dostępnością G4560 ;p)

Msi H110I Pro

Goodram Idirium Pro 4GB 2400 MHz CL 15 @ 2133 MHz

Msi GTX 1050 Aero ITX

Thermaltake Smart SE modular 430 W

Samsung 850 EVO 250 GB

 

Modyfikacje:

 

Oploty z parakordu

Okno z 2mm PCW

Białe ledy z opcją wyłączenia przyciskiem na tyle obudowy

Naklejka na boxie Intela ;p

 

Peryferia:

 

Monitor AOC I2269VWM

Mysz Cougar Minos X3

Podkładka Natec White 250x210 mm

Klawiatura Dell KB216-B QuietKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem nowy ram - 2x4GB Goodram Play 2400 MHz CL15. Radiatory są odrobinę niższe niż na kostce Corsaira, ale w zasadzie nic mi to nie dało. Chłodzenie procesora i tak musiałem przyciąć ;p

 

zrqMgbX.jpg

 

Na fotkach poniżej starałem się pokazać w czym leży problem. Na górnej widać, że ram mieści się pod coolerem w jednej z jego orientacji. Na drugim zdjęciu niebieska strzałka pokazuje dokąd siegają radiatory pamięci, a biała która część przeszkadza.

 

cdYbkpt.jpg

RHnhB7t.jpg

 

Nie mam Dremela, więc musiała mi wystarczyć piłka do metalu i płaski pilnik ... no i pomocnik ;)

 

2ddwIrv.jpg

 

Efekt nie jest najgorszy, nie wyciąłem całkowicie żeberek radiatora, a jedynie ponacinałem je tak, aby można je było wygiąć w jedną stronę. Wrzucę fotkę w następnym poście. Najważniejsze, że dzięki temu komputer już działa i mogłem posprawdzać sobie kilka spraw. Temperatury CPU były mierzone bez żadnego GPU w budzie ;)

 

NSC9D49.jpg

XXQ5x53.jpg

SskVXQj.png

 

Spodobało mi się, że do działania komputera z płytą wyposażoną w WiFi i Bluetooth wystarczą jedynie dwa kable (AC do zasilacza i wyjście wideo). Domowe WiFi, głośnik BT, bezprzewodowa mysz i klawiatura załatwiają resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i są oploty ;)

 

Wyrzuciłem dwie wiązki - SATA i molex. Do pozostałej pojedynczej wtyczki SATA dolutowałem jednego molexa, który zasila teraz kontroler ledów w wentylatorach.

 

iV6gPxt.jpg

HfyYQN5.jpg

iEvXBo2.jpg

J6yRXBd.jpg

oC32roA.jpg

AJhBVDr.jpg

 

Przygotowałem też pliki do wydrukowania zielonej wersji naklejek na wentylatory.

 

pd3DOBU.png

 

Komputer jest już w zasadzie złożony i działa, brakuje tylko naklejek i zdjęć, których nie miałem kiedy zrobić. Temperatury podczas gry w GTA V na średnio-wysokich detalach utrzymywały się w granicach 65 st. C na GPU i 55 na CPU. Odpalenie Furmarka i aida64 jednocześnie to już nawet ~72 st. C na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już prawie gotowe, jedynie parę detali zostało do dogrania :)

 

azaCAlH.jpg?1

 

Karta graficzna Gigabyte GTX 1050 OC z backplate z przezroczystego akrylu oklejonego czarną folią.

 

BGhhVQc.jpg?1

ORHR34a.jpg?1

PawsHRl.jpg

 

Ramka do montażu zasilacza SFX w miejscu zasilacza ATX - czarny 3 mm akryl. Na ostatnim zdjęciu widać też jak zamontowany jest dysk SSD. Pierwszy raz od dłuższego czasu nie użyłem do tego rzepa samoprzylepnego, czy taśmy dwustronnej, tylko skorzystałem z rozwiązania producenta obudowy ;p

 

o5oD2NC.jpg?1

1AP75RZ.jpg?1

qkhS92O.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Gladiusa nie skończyłem od ponad 3 lat.

 

Powiedz na co przykleiłeś tego backplate'a? Nie zaszkodzi to temperaturze karty?

 

Podpowiem Ci hinta:

 

Pod topem możesz podkleić taśmę magnetyczną i podpiąć pod to zrobioną na zamówienie ramkę ze śrubami montażowymi na wentylator 140 mm i zamontować go tam. Wtedy nie będziesz mieć problemów z temperaturami i będziesz mógł odwrócić obieg powietrza, tak, że wentylator na tyle obudowy będzie tak jak w normalnych obudowach ukazany w pełnej krasie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym, ale zależało mi na wyeksponowaniu karty graficznej dzięki odwróconej orientacji podzespołów. Kwestie temperatur obecnie nie są żadnym problemem. Podczas grania w GTA V max co widziałem to 65 st. C, czy to na CPU, czy to na GPU. Wiadomo, że mogłoby być mniej, ale kompletnie nie zależy mi na zbijaniu tego :)

 

Backplate do GPU jest przyklejony dwustronną taśmą piankową w miejscach gdzie są śruby trzymające ramkę wentylatorów.

 

Materiał delikatnie się nagrzewa, ale zwróć uwagę, że obecnie backplate jest na dole karty, więc ew. ciepłe powietrze od niego ucieka. Wcześniej miałem kartę na benchu, więc w orientacji pionowej. Tam ta płytka była zdecydowanie mniej ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Kable z tak grubym oplotem jakoś nie pasują do małej obudowy, tak jakoś to rzuciło się to w moje oczy :) ale podziwiam za wytrwałość i włożoną prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...