Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pajaczek972

Najszybszy monitor, do gry competetive

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam monitora do grania competetive w lola. Budżet nieogranioczony. Interesuje mnie wyłącznie wydajność monitora czyli jak najniższy lag. Nie wiem czy 240hz czy 144hz, ponnieważ akutalnie nie mam stałych 240hz w lolu. średnio około 150 na średnich. Nie wiem czym to jest spowodowane. Wydaję mi się, że mój komputer jest w stanie wygenerować więcej klatek gdyż procesor i karta w ogóle się nie nagrzewają. Posiadam i7-4770k i gtxa 780.

Czy jeśli będę mieć mniej niż 240fps to spowoduje to jakąś gorszą płynność na monitorze 240hz w porównaniu do 144?

Nie wiem czy moduł g-sync coś da?

Jaki model wybrać? To co narazie mnie zaintersowało to Asus ROG Swift PG258Q albo Asus XG258Q (to są chyba te same monitory ale jeden ma gsync?)

Raczej FHD i 24 cale, ale to są już drugorzędne rzeczy bo najbardziej zależy mi na szybkości. Może być 27, może też być wqhd ale to chyba niepotrzebnie podbija cene.

Kwota około 2k, max 2500, zależy czy warto do czegoś dopłacać, ale wolałbym wydać jak najmniej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Predator XB252Q to jest to samo wlasciwie co Asus ROG Swift PG258Q tylko 500zl taniej. Tego Asusa mozna bylo kupic za 1999 jeszcze miesiac temu na redcoon, teraz ceny wysokie. W sumie jest jeszcze AOC AG251FG i Dell aw 2518h. Te 4 monitory, ktore wymienilem to wszystkie z gsync i 240hz. Uwazam ze lepiej miec 240hz, zawsze to zakup na przyszlosc, jesli nie wyciagniesz tyle fps, mozesz sobie ustawic samo 144hz lub 144hz + ULMB , tez daje ostry obraz w ruchu. Ja bym odradzal Asusa ze wzgledu na cene, a zainteresowal sie 3 wyzej wymienionymi. O dellu nie mam bladego pojecia, oprocz tego za ma calkiem wysokie oceny i wszyscy chwala go za szybkosc i kolory na amazonie, Aoca mam sam i jestem zadowolony, obraz szybki i plynny, a Acera tez rozwazalem ( moze go kupie jeszcze zeby porownac z aociem). Z tym konkretnym modelem Acera jest problem z dostepnoscia, chyba tylko 1 sklep oferuje aktualnie. Jest teraz promocja na monitory acer. Mozna dostac cashback od 100 do 400zl w formie paysafecard. Tu masz testy acera i asusa i aoca tylko wersja FZ bez gsync.

 

https://ithardware.pl testy--->monitory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem dell alienware bez g-synca 240hz, nie wiem ile w tym prawdy ale g-sync przy takim odswiezaniu zwieksza laga i radza go go wylaczac w cs go itp. tylko ze moj to 25cali. co do fps to po prostu za malo wydajny sprzet, jak nie wyswietla wiecej to nic nie zrobisz poza zmiana sprzetu na wydajniejszy. jesli chcesz sprawdzic czy masz cos nie tak to wgraj program co pokaze ci uzycie procesora i karty w grze i bedziesz wiedzial czy pracuje na pelnych obrotach. nigdy nie bedzie gorzej jesli masz wiecej Hz w monitorze a mniej klatek, gorzej bedzie jak bedzie 200fps a monitor 144hz no ale tragedi nie bedzie przeciez, to nie 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dell to 24,5 cala. Miałeś zdać relację - reckę napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 24.5cala 240hz bez gsynca za 1300zl + GTX 1060 nowa lub 1070 używka EVGA z gwarancją.

 

Taki zestaw sobie zapodaj. 150fps w Ligue of Legends? To jakaś tragedia. Proc na pewno nie jest temu winien. Może GPU chociaz też nie powinno.

 

Polecam też SSD i Lola na SSD trzymać. Jakbyś złapał disconnecta to do gry wracasz w kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na starcie w lolu mam 300 fps, jak sie gra rozkręca około 150. W teamfihgtach pod koniec gierki schodzi poniżej 100. Podobne fpsy mam na lapku z 1050 tylko że na nim od poczatku do końca jest około 80-120 fps a nie różnica 300 a 80.. Temperatury niskie. Jak gram w gry typu wiedźmin to komputer halasuje strasznie, za to w lolu nie słychać różnicy w poziomie hałasu pomiędzy pracą w przeglądarce a grą.

 

W sumię nie zmieniałem pasty termoprzewodzącej na procesorze od 5 lat, ale temperatury w normie to nie powinien chyba zbijać taktowania? Chłodzenie noctua nh-d15.

 

Czyli rozumiem, że g-sync nic mi nie da jeśli chodzi o grę w lola na 240fps. Dobra wiadomość, bo 500zł taniej.

Czy będę mógł podłączyć 2 monitory gdzie jeden 60hz a drugi 240hz?

 

Nie ma odpowiednika Acer Predator XB252Q bez g-synca?

 

FreeSync/G-sync:

 

??? / Acer Predator XB252Q

ASUS ROG Strix XG258Q / Asus ROG Swift PG258Q

Dell AW2518Hf / Dell AW2518H

AOC Agon AG251FZ / AOC AGON AG251FG

 

Z tego co czytam Aoc i Asus mają tę samą matrycę a różnica w cenie jest dość spora, więc chyba wykluczam Asusa.

W takim razie zostaje Dell AW2518Hf vs AOC Agon AG251FZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell bo chyba nie gubi klatek bez dłubania :)

 

jaki ram masz, moze 1333mhz i dla tego lol muli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dell to 24,5 cala. Miałeś zdać relację - reckę napisać.

lezy w szafie w kartonie jeszcze zaplombowany, jak zloze kompa to go odpale, na laptopie przez hdmi nawet nie ustwawie natywnej rozdzialki a co dopiero odpalic jakas gre :D czekam poki co na obudowe bo leci od nzxt i czas oczekiwania to ok 10dni roboczysz bo nie bylo ani jednej sztuki w polsce na miejscu i w dodatku tylko jeden sklep ja mial w ofercie.

 

 

ps: jak dodac fotke zeby byla w poscie wyswietlana bo jak daje wstaw obrazek to mam brak uprawnien.

 

No na starcie w lolu mam 300 fps, jak sie gra rozkręca około 150. W teamfihgtach pod koniec gierki schodzi poniżej 100. Podobne fpsy mam na lapku z 1050 tylko że na nim od poczatku do końca jest około 80-120 fps a nie różnica 300 a 80.. Temperatury niskie. Jak gram w gry typu wiedźmin to komputer halasuje strasznie, za to w lolu nie słychać różnicy w poziomie hałasu pomiędzy pracą w przeglądarce a grą.

 

W sumię nie zmieniałem pasty termoprzewodzącej na procesorze od 5 lat, ale temperatury w normie to nie powinien chyba zbijać taktowania? Chłodzenie noctua nh-d15.

 

Czyli rozumiem, że g-sync nic mi nie da jeśli chodzi o grę w lola na 240fps. Dobra wiadomość, bo 500zł taniej.

Czy będę mógł podłączyć 2 monitory gdzie jeden 60hz a drugi 240hz?

 

Nie ma odpowiednika Acer Predator XB252Q bez g-synca?

 

FreeSync/G-sync:

 

??? / Acer Predator XB252Q

ASUS ROG Strix XG258Q / Asus ROG Swift PG258Q

Dell AW2518Hf / Dell AW2518H

AOC Agon AG251FZ / AOC AGON AG251FG

 

Z tego co czytam Aoc i Asus mają tę samą matrycę a różnica w cenie jest dość spora, więc chyba wykluczam Asusa.

W takim razie zostaje Dell AW2518Hf vs AOC Agon AG251FZ.

 

bierz dell lub aoc, reszta to przerost formy nad trescia z tym g-sync. przy takiej ilosci fps nie bedzie ci potrzebny. zainwestuj reszte kasy w monciejsze gpu bo procesor jest ok i ramy szybsze tez by sie przydaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Dell AW2518Hf albo AOC AG251FZ. Szkoda dodawać tyle kasy na tego gsynca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropo tej karty, zrobiłem screena po grze. Fpsy około 120-170. Czasami poniżej 100 ale rzadko. Oczywiście teraz z 60hz monitorem nie potrzebuję więcej, ale jakbym kupił 240 to fajnie by było jakbym miał te ponad 200 klatek.

https://imgur.com/a/9qTii1u

https://imgur.com/a/idsBjjE

Użycie Gpu jest na poziomie 30%, temperatura 49 stopni, taktowanie 640. Tak powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś skopane. 240fps na Twoim sprzęcie powinno być lekkim pierdem.

 

Możesz system przeinstalować aby wykluczyć problem z softem.

 

 

Może powlaczales w profilach zasilania oszczędzanie energii w sterach GPU albo zasilaniu systemem?

 

 

1050ti nie spada poniżej 100fps w LOLu. U Ciebie powinno być że 2 razy więcej..

 

Chociaż z drugiej strony u nvidii starzenie się produktu zawsze było bolesne. Najlepsze karty z czasem okazują się śmieciami.. i tak chyba to się ciągnie od czasów GeForce FX :D

 

Testy na necie są w ultra, a Ty piszesz o problemach już na średnich detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzycie gpu powinno byc 99% caly czas. wrzuc system na nowo i sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos nie tak z optymalizacja gry bo niewazne co to bedzie powinno pojsc zawsze 99% kiedy uzyskujesz maksymalny fps jaki jest w stanie dac ci karta na twoim sprzecie, jesli karta nie pracuje w grze na full tzn ze jest cos nie tak no ale skoro inna gra chodzi 99% to widocznie to widocznie cos z optymalizacja gry lub sterownikow twojej karty w tej grze. tak czy innaczej warto zainwestowac w szybsze gpu do tak szybkiego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos nie tak z optymalizacja gry bo niewazne co to bedzie powinno pojsc zawsze 99% kiedy uzyskujesz maksymalny fps jaki jest w stanie dac ci karta na twoim sprzecie, jesli karta nie pracuje w grze na full tzn ze jest cos nie tak no ale skoro inna gra chodzi 99% to widocznie to widocznie cos z optymalizacja gry lub sterownikow twojej karty w tej grze. tak czy innaczej warto zainwestowac w szybsze gpu do tak szybkiego monitora.

 

 

nie warto, większość popularnych fpsów w normalnych detalach osiąga powyżej 200fps. A w innych grach dropy fpsów nie są odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej warto, nawet w 1060 3GB :) Skoro 780 ledwo wybija sie ponad ingere a laduje ponizej 1050ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się chyba na Della bo tańszy. Co do tych fpsow, przejrzałem streamki na twitchu i dosłownie każdy stremaer (tyler1 czy doublelift) ma 100-150fpsow w lolu. Kolega z 1080 ma dokładnie takie same fpsy co ja, około 140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx1050ti:

 

 

gtx1060:

 

 

 

W takim razie gtx780 to zwykły bubel na dziś dzień. I lepiej wymienić go nawet na gtx1050TI jeśli ktoś nie ma ochoty inwestować w GPU.

 

 

 

Tak dla pewności zapytam, profil XMP na ramie odpalony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że fpsy w lolu bardziej zależą chyba od cpu niz gpu.

Screen z gry:

https://imgur.com/a/TIqZls5

Karta pracuje na 20%, procesor 40%.

 

Jeżeli ten profil xmp nie jest domyślny to pewnie nie, bo nic nie zmieniałem

 

Doublelift, jeden z profesjonalnych graczy lola, sponsorowany przez wiele firm na pewno musi mieć najnowszy sprzęt. Aktualnie ma około 120 fpsów. Screen gdzie spada mu poniżej 100:

https://imgur.com/a/qKRLmvJ

Jak patrzę na inne streamy to każdy ma bardzo podobnie. Nie widziałem nikogo kto by mniał stałe 200+fpsow.

 

Inny streamer i jego specyfikacja, 130 fps z 1080ti i i7-6800k...

https://imgur.com/a/X7pPFY3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ram masz na 1333MHz. Ustaw chociaż 1600. Osobiście polecam nawet podkręcić chociaż w okolice 1800MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie dell. Mam problem bo nie mogę ustawić 240hz. W panelu sterowania nvidia widnieje u mnie tylko 60hz.

post-308284-15326860742452_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość przewin niżej suwakiem. Monitor to nie telewizor, a wymuszasz na nim tryb telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...