Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gornik92

I5 8400 - wymiana chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od ponad roku posiadam sprzęt jak w sygnaturce, procesor Intel Pentium I5 8400 i cały czas pracuję na boxowym chłodzeniu. Ogólnie nic mi się nie grzeję i temp max jaką odnotowałem w grach to ok 75 stopni ale to jest absolutny max zależy od wykorzystania procka w danej grze. Kiedyś robiłem stress test pamięci RAM i procka i wtedy przy dłuższej pracy na 100% obciążenia temp proca dobijała do 90 stopni. Ale w normalnym użytkowaniu nie ma na to szansy żeby procesor działał non stop w 100%. I tu moje pytanie brzmi czy jest sens wymieniać chłodzenie np na FERA3 czy dać sobie spokój i lecieć dalej na boxowym? Bo wydaję mi się, że te procki wytrzymują powyżej 100 stopni więc nie wiem czy zawracać sobie tym głowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 100 stopniach procesor zbija taktowania by się dalej nie grzać.

90 stopni przy odpalonym power virusie... wcale nie wygląda dziwnie.

 

Zmieniaj chłodzenie jeżeli przeszkadza Ci hałas i nie jesteś w stanie tego poprawić zmianą krzywej obrotów. Temperaturami się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głośność boxa Ci nie przeszkadza to nie wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hałas chłodzenia procka raczej mi nie przeszkadza więc raczej nie ma sensu zmieniać tego chłodzenia, prędzej karty graficznej jak gram z wyłączoną synchronizacją pionową. Grafika po OC i po zmianie krzywych wentylatorów żeby zbijać temperatury przy duzej ilości klatek na sekundę. Ogólnie czy dla modelu MSI GF GTX 1060 6GB OCV1 np 84 stopnie po OC przy duzej ilośći FPS to bezpieczna temp? w MSI afterburner mam ustawiony power limit do 88 stopni ale mogę chyba zmienic na 91. Ogólnie wiem, że ta karta ma problem z wentylatorami w sensie, że zawsze się krecą na 49% nawet bez obciażenia i nie da się tego obniżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyciszysz kartę, to wtedy chłodzenie cpu zacznie być głośne... samej karcie zrób uv, bo chłodzenie z niej nie zdejmiesz bez kombinacji (msi plombuje swoje produkty)

 

a na 8400 kup fere 2 - ustawiasz na stałe 500rpm i chodzi elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no w zmiane chłodzenia karty to na pewno się nie będę bawił. Karta przy dużym obciążeniu zaczyna suszyć dopiero. Ale najczęściej przy vsync na 60 fps jest w miare cicha bo nie osiąga zbyt dużych temperatur. A ten undervolting to ma na celu obniżenie napięć na karcie za czym idzie zmniejszenie się temperatur w stresie? Ile można osiągnąć tym zabiegiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...