Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

naphozord

Cichy komputer pod Gierki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , dzisiaj podjąłem decyzje o zakupie komputerka typowo pod gry.

 

Bardzo zależy Mi na ciszy , tzn żeby nie był zbyt głośny (małe dzieci).

 

Skleiłem takie cudeńko i chciałbym dzisiaj już złożyć zamówienie , oczywiście liczę na porady co zmienić a co zostawić.

 

https://www.x-kom.pl/lista/pxrr5le6k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhh cicho raczej nie będzie. Założony budżet to ~4k pln z monitorem i tu szukałbym oszczędności - 144 Hz to przesada dla takiego zestawu. Płyty na Z370 nie opłaca się jeżeli bierzesz procesor bez "K" w szczególności i3 i ramy na 2666, wybrałbym lepsze GPU pod względem ciszy i temperatury, może i5 8400 ale na pewno nie na boxowym coolerze.

 

Masz jakieś dodatkowe wymagania - np. wyjścia na płycie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichy to ten zestaw nie bedzie

goodram 8 gb 2800

regnum rg4

smi 1060

intel 8100

Msi b360

Goodram pro 240

spartan pro

bequiet 500

zlozenie i wysylka za free kwestia wpisania x98ty2az+dostawa

to bedzie cichsze z gpu, ktora tak nie halasuje jak grasz, dodatkowym coolerem na cpu, obudowa z regulatorem obrotow smigiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 4 klocki wydasz i i3 na pokładzie? Ja bym jednak tak zrobił, żeby tu 6 rdzeniowe i5 się obowiązkowo znalazło.

MOJA PROPOZYCJA

Wydane te same pieniądze, a masz GPU i monitor 144hz kompatybilny z FreeSync - co daje sporo do komfortu rozgrywki. Do tego 6 rdzeniowe i5, które jest znacznie lepszym wyborem niż 4 rdzeniowe i3. Nowszy i lepszy model obudowy od SPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni zestaw najlepszy tylko ja bym dołożył 100zł do dysku ssd 500gb teraz gry zajmują 80gb 240 starczy Ci na dwie gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać dodatkowy wentyl sigma pro 120 - dodaj sobie do koszyka - 24 pln :) dysk faktycznie 240GB to mało i ~500GB mile widziane ale zawsze możesz potem dokupić drugi dysk na dane - ceny SSD spadają. Podobnie z RAM 2x4GB to też nie za wiele ale na początek wystarczy - mile widziane 2x8GB . A co do monitora 8400 i GTX 1060 w większości gier powinien zapewniać >60fps wiec ustawiasz Vsync na 60Hz i karta się nie męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby sie tu wlozyc minimum i5 8400. Do tego ta plyta MSI B360-A PRO i najtansze ramy 2x4gb 2666mhz ( wiecej nie ma sensu bo plyta nie obsluzy). Jesli cos na Z370 to az prosi sie wtedy szybsze ramy 3000 lub 3200mhz + i5 8400, mysle ze cenowo podobne do tych 2666. Szybszy ram = wiecej fps.Sam dysk SSD 240 GB to malo, kiedy 1 gra potrafi dzisiaj wazyc miedzy 40-80GB, a gdzie inne pliki, filmy itp? Moze lepiej zwykly hdd 1 lub 2tb.

 

Przede wszystkim napisz jaki masz max budzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że tyle osób się włączyło w dyskusje. Moim wymogiem jest monitor 144 hz , ewentualnie odpuszczę 1060 6gb w zamian za 3 gb a wezmę i5-8400. Szkoda Mi wydawać 100 zł na chłodzenie procesora. Jedyną grą jaka będzie zainstalowana to CS:GO , więc nie potrzebuję jakiejś super maszyny :)

 

Budżet to maksymalnie 4500. Biorę na raty w X-kom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu pisać że pod CS :E to trochę zmienia jeżeli chodzi o monitor. Mhh coś się jeszcze wykombinuje ale mimo wszystko lepiej dołożyć do 1060 6GB bo jeszcze najdzie cie ochota zagrać w cos innego.

 

 

Ehh wcześniej zaproponowany zestaw był tak dobrany że za bardzo nie ma z czego przycinać. Możesz zrezygnować z Fery i zostać na BOXowym coolerze ale odbije się to na pewno na hałasie. Z drugiej strony cooler zawsze można dołożyć jak stwierdzisz że jest za głośno a na początek zaoszczędzisz te 100pln. Zawsze lepiej dokupić cooler za 100 pln niż wymieniać kartę za 1k PLN.

 

100 pln można przyciąć na GPU np.

https://www.x-kom.pl/p/320896-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-ii-oc-6gb-gddr5.html

 

ale najpierw zobacz sobie porównanie:

 

Na zasilaczu tez można przyciąć - tego akurat nienawidzę robić i zostałbym przy Seasonicu FOCUS - klasa sama w sobie na rozsądne pieniądze i 10 lat gwarancji ale jeżeli mocno cię przyciśnie to może:

https://www.x-kom.pl/p/346815-zasilacz-do-komputera-be-quiet-500w-pure-power-10.html

Tyle że te zaoszczędzone 100 pln na PSU nie jest tego warte.

 

Na mobasie też można przyciąć ale to będzie zaoszczędzone max 50 pln a dostaniesz tak okrojonego kikuta że szkoda zachodu. Trochę taniej masz assrocka B360M pro4.

https://www.x-kom.pl/p/422195-plyta-glowna-socket-1151-asrock-b360m-pro4.html

 

Odnośnie monitorów Ci raczej nie doradzę - palniki w postaci TN 144Hz mnie nigdy nie interesowały wiec może AOC na VA ale szału nie będzie.

https://www.x-kom.pl/p/435742-monitor-led-24-269-aoc-c24g1-curved-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

RG1 ma tylko jeden wentylator! na tyle wiec będziesz miał słaby przepływ powietrza a dokupienie wentyli wyjdzie tyle co za lepszą budę. Ten Palit Dual do najcichszych nie należy. VERO L2 traktuje jak postawienie pod ścianą przy wyborze zasilacza ale w tej cenie i tak trudno o coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RG1 ma tylko jeden wentylator! na tyle wiec będziesz miał słaby przepływ powietrza a dokupienie wentyli wyjdzie tyle co za lepszą budę. Ten Palit Dual do najcichszych nie należy. VERO L2 traktuje jak podstawienie pod ścianą przy wyborze zasilacza ale w tej cenie i tak trudno o coś lepszego.

[/quote

 

Trochę szkoda wydawać 200 zł więcej na kartę graficzną z tą samo pamięcią ram itp. Obudowę wezmę lepszą. Zasilacza lepszego nie znalazłem w tym przedziale cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz test palita ale bez pomiarów dB:

 

Spartan jest dużo słabszy od Fery szkoda na niego kasy moim zdaniem.

 

Odnośnie SSD - wersje 120GB są praktycznie zawsze słabsze od 240GB - różnice zacierają się pomiędzy 240-500GB. HDD zawsze możesz sobie dołożyć a 240GB SSD na start wystarczy. Sam obecnie mam tylko 240GB - trochę brakuje ale jak się nie wrzuca śmieci to jest ok. - na system, pare programów i 2-3 gierki wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spasiu to pojawia się pytanie czy nie lepiej pójść w Ryzena 5 1600. Ale wróćmy do tematu , zostałbym przy tańszej karcie graficznej a kupił chłodzenie procesora. Chciałbym dzisiaj złożyć zamówienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja pierwsza ale obudowę zmień na:

https://www.x-kom.pl/p/436609-obudowa-do-komputera-silentiumpc-armis-ar3-tg-z-oknem.html

https://www.x-kom.pl/p/436608-obudowa-do-komputera-silentiumpc-armis-ar3.html

 

Zalmana odpuść.

 

Chłodzenie CPU i dodatkowy wentyl możesz sobie później dokupić.

https://www.x-kom.pl/p/274898-wentylator-do-komputera-silentiumpc-sigma-pro-120.html

 

Jeżeli nie potrzebujesz pełnego ATX to możesz wrzucić płytę z Gigabyta i będzie komplet.

https://www.x-kom.pl/p/421738-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-b360m-d3h.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spasiu a SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black ??

 

Gdybym zmienił pamięc ram na Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16

 

I pytanie , czy chłodzenie do tego procesora to taki mus ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie chłodzeń boksowych intela - są bo są ale rożnica w temperaturze CPU i głośności jest spora.

 

RAM weź w dwóch kościach - 2x4GB (dual chanel) cruciale 2666 powinny działać bez problemu. patrioty 3000 i tak pójdą max na 2666 bo tyle obsługuje proc i płyta na B360 a możesz mieć zabawę z ustawianiem.

 

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black - może być chociaż osobiście nie cierpię tych przetłoczeń na panelach bocznych.

 

Będziesz sam składał czy mają Ci poskładać w sklepie?

 

Na koniec jedno pominięte pytanie - masz system - Windowsa?

 

Odnośnie zestawu na Ryzenie poleciłbym go bardziej zaawansowanym użytkownikom - takim co wiedzą gdzie co ustawić - napięcia timingi zegary itd. i raczej nie typowo pod gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym monitor z Fresync i do tego RX 570 Mój link

 

CS:GO i FreeSync? Raczej nie.

 

1 x AOC G2460FQ (1ms, DVI/HDMI/DP, 144Hz)

1 x Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/

1 x AsRock B360M Pro4 /intel B360, LGA1151/

1 x bequiet! PurePower 10 400W Silver

1 x Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 3GB DDR5 192bit (1797/8008)

1 x SilentiumPC Armis AR3 (b/z)

1 x SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2666MHz CL16 Iridium X (black)

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

 

 

4218 zł esc.pl

6 jajek, cichy zasilacz, zmiana chłodzenia box, szkło 144 Hz, GTX 1060 3GB - można zejść do 1050 Ti ale przy bądź w smoku, różnica fps będzie spora na korzyść 1060 3GB. Nie jest to może jeszcze zestaw dla cichofila, ale będzie on zdecydowanie cichy. Wentyle w obudowie skręcić i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz monitor 144hz to chociaż zobacz sobie na YT ile daje Ci FreeSync ;) RX570 czy tak jak proponowałem 580 to znacznie lepsza opcja pod taki monitor niż 1060, które nie wspiera tej technologii.

CS:GO i FreeSync? Raczej nie.

A w czym niby przeszkadza FreeSync w CS'ie? Poza tym nawet jak go nie będziemy używać w tej konkretnej grze, to przyda się do innych tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz monitor 144hz to chociaż zobacz sobie na YT ile daje Ci FreeSync ;) RX570 czy tak jak proponowałem 580 to znacznie lepsza opcja pod taki monitor niż 1060, które nie wspiera tej technologii.

 

A w czym niby przeszkadza FreeSync w CS'ie? Poza tym nawet jak go nie będziemy używać w tej konkretnej grze, to przyda się do innych tytułów.

 

Staram się czytać z zrozumieniem, to co pisze autor tematu

 

Jedyną grą jaka będzie zainstalowana to CS:GO , więc nie potrzebuję jakiejś super maszyny :)

 

Jeżeli chodzi o FreeSync czy G-Sync, to w CS:GO raczej z tego nikt nie korzysta z racji większego input lagu. Więcej ludzi narzeka niż z tego korzysta w CS:GO

 

 

FreeSync jest tutaj całkowicie niepotrzebny. Owszem, mając monitor z FreeSync można wziąć RX'a 570 zamaist 1060 ale niech nie będzie to jedyny argument z tą technologią jak składany jest zestaw do CS:GO, tylko do CS:GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , Panowie wróciłem z pracy i możemy powoli kończyć debatę :)

 

 

https://www.x-kom.pl/lista/qhv3kkpra

 

 

Myślę że to dobry wybór. Troszkę Mnie drażni cena karty graficznej i zastawiałem się nawet czy nie kupić 3 gb wersji w zamian za lepszy zasilacz. Ale pal go sześć , na 2 lata powinien wystarczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...