Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

progipec

BeQuiet PURE POWER 350W - dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam taki zasilacz jak w temacie. Od jakiegoś czasu zaczął się dziwnie zachowywać. Uruchamiał się po kilku naciśnięciach przycisku power, ale jak już wstał to działał bez zarzutu. Później nastąpiło pogorszenie, bo uruchomienie komputera za każdym razem stawało pod znakiem zapytania. Wymieniłem go, ale zostawiłem w pudełku. Mam teraz możliwość użyć go ponownie, ale chciałem zapytać, czy będzie to bezpieczne dla pozostałych podzespołów? Nie chcę niczego zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli sprawdzałeś sam zasilacz, bez płyty, i tak się zachowywał - to otwórz go i sprawdź stan elektrolitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym do mnie piszesz :D

Jak mam sprawdzić sam zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym do mnie piszesz :D

Jak mam sprawdzić sam zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ok, nic trudnego, ale czy to wykluczy wszelkie wątpliwości? Tak jak mówiłem czasem działał od kopa, a czasem musiałem poklikać w przycisk power na obudowie, żeby zaskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nic trudnego, ale czy to wykluczy wszelkie wątpliwości? Tak jak mówiłem czasem działał od kopa, a czasem musiałem poklikać w przycisk power na obudowie, żeby zaskoczył.

Tak jak ci bartosz napisał sprawdz jak się będzie włączał sam kilka razy popróbuj. Jeśli będzie to samo to masz winowajcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci bartosz napisał sprawdz jak się będzie włączał sam kilka razy popróbuj. Jeśli będzie to samo to masz winowajcę.

 

Ok to zrobię tak jak na filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem zasilacz poprzez spięcie zielonego z czarnym we wtyczce i bez żadnego obciążenia, uruchamia się za każdym razem z przycisku 0/I na jego obudowie.

 

Po podpięciu do płyty głównej (tylko do płyty i procka, a między obudową a płytą główna tylko power switch) znów muszę klikać X razy i nie wiadomo czy się włączy. Jak się jednak włączy działa bez zarzutu.

Zapewniam, że wszystkie pozostałe podzespoły jak i włącznik na obudowie są sprawne.

 

Proszę o informację, czy mogę bezpiecznie używać tego zasilacza tylko z niedogodnościa wielokrotnego klikania celem uruchomienia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste - zużył się power switch w obudowie, koszt 2zł...

 

power-button-switch-cable-pc-mainboard-stock-techview-1611-14-techview@1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste - zużył się power switch w obudowie, koszt 2zł...

 

Zapewniam, że jest sprawny, ponieważ sprawdzałem w połączeniu z innym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...