Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darekkkk

Montowanie dysku sieciowego NAS w Linux Mint

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zamontować pod Mintem (18.3 KDE) dysk podpięty pod NAS'a.

NAS to taka domowa samoróbka pracująca pod Openmediavault.

Dysk/folder jest widoczny/dostępny w sieci ale nie potrafię go zamontować.

Jest mi to potrzebne do uruchomienia automatycznego backup'u - programy temu służące chyba muszą mieć ten dysk zamontowany (inaczej dyski nie są widoczne w ich interfejsie).

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

1. W managerze plików (Dolphin) dysk sieciowy jest widoczny przez sambę i znajduje się w grupie Workgroup. Przez managera plików mogę dokonywać operacji na plikach i generalnie problemu nie ma (może poza zbyt częstymi monitami o hasło dostępowe do tego folderu sieciowego).

2. Powyższy dysk NAS z powodzeniem zamapowałem pod Windowsem7 i Cobian backup znakomicie robi backup'y/synchronizuje.

3. Problem polega na tym, że podobnego rezultatu nie mogę osiągnąć pod Mintem. Dysk/folder sieciowy nie ma wpisu w fstab i stąd zapewne nie jest widoczny dla programów realizujących backup (Lucybackup i SyncBackFree - ten ostatni pod Wine).

4. Rsync jest dla mnie kompletnie nie do ogarnięcia więc proszę o rady jak dla żółtodzioba :).

5. Folder na NAS ma określony login i hasło.

6. Po długim ślęczeniu w necie wymęczyłem poniższy wpis do fstab ale manager plików zwraca komunikat, że system zgłosił: "mount: only root can mount".

//192.168.1.XXX/DarekNAS /media/NAS cifs username=XXXXXX, password=XXXXXX 0 0

 

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...