Forum PCLab.pl: Pomocy. Legalnosc win 10 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pomocy. Legalnosc win 10 Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Kiro13 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Lipiec 2018 - 20:33

Witam! W tamtym roku wraz z ojcem zakupilismy za 339 zł bądź mniej zł Windowsa 10 Pro (Poprawiam. Jednak nie bylo napisane ESD chyba ani OEM. teraz juz nie pamietam. W kazdym razie firma odpisala ze to OEM jak do nich ostatnio napissalem) od firmy NaviSystems.Moj ojciec dostal klucz aktywacyjny na poczte email i odnosnik do strony Microsoftu gdzie mialem cos pobrac co mialo uaktualnic mi mojego wtedy pirackiego Windowsa 7 do Windowsa 10. Chcialem byc w 100% okej w stosunku do Microsoftu wiec postanowilem zakupic system oryginalny. Program nie poprosil mnie o wpisanie klucza i uaktualnilo mi system do Windowsa 10 na pirackim kluczu. Znalazlem opcje zeby zmienic klucz, kliknalem ja i wyskoczylo ze aktywowalismy kopie systemu Windows 10 na tym komputerze. Ale w programie Belarc Advisor widze ze mam stary, piracki klucz. I mam teraz pare pytan.

Czy system zostal zakupiony legalnie gdy ojciec dostal na email fakture, klucz licencyjny?

Moj ojciec zakupil podobno wersję OEM. Laptop zakupiony został w 2013 roku. Miał oryginalny system windows 7 home premium. Niestety nie mam już dostepu do klucza. Następnie Mialem na tym laptopie piracki Windows 7 pro aktywowany pirackim kluczem. Chciałem mieć legalnie system więc kupilismy Win 10 Pro OEM za 339 lub mniej zł. Czy mogę legalnie używać tego systemu?

#2 Użytkownik jest niedostępny   sprzetowiec90 

• Departament wkurzania ludzi
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Lipiec 2018 - 20:47

Zainstaluj na nowo w10 na nowym kluczu...

#3 Użytkownik jest niedostępny   Kiro13 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Lipiec 2018 - 21:06

Ale czy po za tym to wszystko legalnie?

Ale martwi mnie fakt o którym poczytałem na roznych stronach - ze niby wersja OEM ma byc zainstalowana jeśli wcześniej nie było na nim systemu, komputer skladamy własnoręcznie albo dostepna dla firm ktora sprzedaje komputery czy jakoś tak.

#4 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Lipiec 2018 - 22:24

No na stronie mają ESD
https://navisystems....troller=product

ESD działają jak licencje BOX, zatem sklep nie wie co sprzedaje?:hmm:

Zainstaluj tak jak napisał @sprzetowiec90

Jak twierdzą, że to OEM, to czemu kanał dystrybucji jak w przypadku ESD?
Tutaj masz podobne pytanie tylko że odnośnie windows 7, ale w tym przypadku wiele się nie zmieniło
https://answers.micr...e2-017f935acbe1

Najprościej zadzwonić do Microsoft Answer Desk (czy jak tam się to teraz zwie) i zweryfikować oryginalność klucza jak jest jeszcze taka możliwość ;)

#5 Użytkownik jest niedostępny   Kiro13 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Lipiec 2018 - 23:14

Teraz nie pamiętam jakie to było. Ale jak kiedyś pisałem o coś to pamietsm ze wlasnie tez podalem ESD. Może pomyłka czy cos? I też dostalem kod droga mailowa a nie zadna naklejke czy coś. Co do klucza. Zdaje mi się ze w 99% prawdziwy. Mieli mase pozytywnych opinii które były wystawione po zakupie.

Mam wszystko legalnie? Tzn zakupilem z legalnej aukcji itp?

#6 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Lipiec 2018 - 23:35

taki sam kluczyk z fakturką dostaniesz na alle. za 50 pln... oba są tak samo "w pełni legalne" i zgodne z licencją m$Dodaj obrazek w skrócie, równie dobrze możesz sobie kms-em aktywować taki system

#7 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Lipiec 2018 - 11:38

@up ESD tak właśnie wygląda, że dostajesz klucz na maila, albo z jakiegoś systemu przechowywania kluczy na swoim koncie na stronie internetowej sprzedawcy i fakturę i to jest wszystko i taki system może być legalny, jeżeli pochodzi od autoryzowanego sprzedawcy, który takie klucze może sprzedawać.

@Kiro13
Obecnie nie masz żadnej pewności czy klucz jest legalny czy nie, bo sprzedawca nie wie sam co sprzedaje. Jedyna opcja to telefon do MS i potwierdzenie legalności klucza.

#8 Użytkownik jest niedostępny   Kiro13 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Lipiec 2018 - 12:47

@LeBomB o autentycznosc klucza się nie martwie bo opinie wystawione po zakupie mowia same za siebie. Ktos z firmy tak jak mowilem mi odpisal ze to nowe klucze w wersji OEM na 1 komputer. Cena jak na ESD wyglada jak dla mnie dosc wiarygodnie. Bo rownie dobrze mogli by to wystawic za 150 zł albo 50 zł. Tylko nie wiem już jaka mam werje. Klucz dostalismy na emaila ojca i tam również była faktura. Nie wiem jak obecnie wygląda OEM Ale sam sposob w jaki otrzymaliamy klucz (poczta elektroniczna) i to że pisze ze ESD to znaczy ze ESD chyba zakupilem,tak?

#9 Użytkownik jest niedostępny   Morrow85 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Lipiec 2018 - 12:51

spróbuj z cmd ( uruchomionym jako admin ) komenda slmgr deaktywować winde , wpisać nowy klucz i aktywować.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Kiro13 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Lipiec 2018 - 12:56

Firma odpisala mi niedawno wklejajac indeks produktu ze strony gdzie była licencja ESD i ktoś od nich napisal ze indeks wyraznie wskazuje wersje jaką zakipilem wraz z ojcem

Jak dezaktywowac i aktuwowac windows ta komenda?

EDIT: Odinstalowalem niby klucz produktu i potem aktywowalem ale juz nie przez cmd. dalej wyskakuje ze mam stary kod po aktywacji. A jak probuje w cmd to zrobic to wyskakuje blad 0xc004e016 .. co dalej?

Ten post był edytowany przez Kiro13 dnia: 20 Lipiec 2018 - 13:24

#11 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Lipiec 2018 - 13:57

Zobacz postLeBomB, o 20 Lipiec 2018 - 11:38, napisał(a):

jeżeli pochodzi od autoryzowanego sprzedawcy, który takie klucze może sprzedawać.

i tu jest meritum problemu... bo te wszystkie klucze są legitne - działają, ale czy używasz ich zgodnie z licencją, to zupełnie inna kwestiaDodaj obrazek

#12 Użytkownik jest niedostępny   Kiro13 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Lipiec 2018 - 14:16

Wiesz.. Miałbym wieksze obawy jeśli kupilivysmy ten klucz za np 160 zl czy 200. Taka cena dla mnie wygląda w porządku. Dużo mieli zaudanych opinii. Nie znalazłem jakiś informacju jak kiedyś szukałem żeby uwazac na nich.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Putout 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Lipiec 2018 - 14:34

tylko ze cena w żaden sposób nie determinuje legalności.

#14 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Lipiec 2018 - 19:57

Tak ciężko zadzwonić i mieć pewność?
Na Allegro czy innych platformach sprzedażowych też jest pełno sprzedających ze świetnymi opiniami i co jakiś czas się okazuje że niektórzy sprzedawali lewiznę, albo klucze niezgodne z licencją.

Jeżeli jest to ESD to nie może być jakiś tam OEM. ESD to ESD i jest to zupełnie osobny rodzaj licencji, który ma jedynie możliwości licencji BOX, czyli możliwość bezproblemowego przenoszenia jej na inny komputer.

@bartosz302 dlatego takie klucze weryfikuje się dzwoniąc do MS. Jak telefonicznie dostaniesz potwierdzenie że klucz jest ok, to śpisz spokojnie, bo wiesz że korzystasz zgodnie z licencją.

#15 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Lipiec 2018 - 20:25

@UP

to zadzwoń do ms... usłyszysz, że jeśli klucz się aktywuje, to jest ok... ale to nie oznacza, że na 100% korzystasz z niego zgodnie z licencją

#16 Użytkownik jest niedostępny   Kiro13 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Lipiec 2018 - 21:54

A czy przyoadkiem NaviSystems nie prowadzi działalnosci gospodarczej? Zdaje mi się ze prowadzi. Czy firmy ktore takowa prowadza na prawde mieli by sprzedawać lewy towar? Przecież narażalyby się na powazne klopoty z prawem.

#17 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2018 - 12:42

Powiedzą, że odsprzedają legalnie i im wolno. Przysłali jakiś certyfikat licencji elektronicznej lub cokolwiek, czy goły klucz i link do ściągnięcia systemu?

@bartosz302 Według tego co piszesz to każdy klucz ESD jest nielegalny lub użytkowany niezgodnie z licencją, co jest nieprawdą. Jak masz klucz i fakturę ESD, ale np. czes dostępu do skrzynki cyfrowej, w której sprzedawca lub MS przechowuje Twój klucz już minął (zazwyczaj wynosi 2 lata i lepiej sobie klucz gdzieś spisać) to jak niby udowodnisz legalność systemu, lub jak kontrola go zweryfikuje? Tylko dzwoniąc do MS.

#18 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2018 - 13:09

@UP

zadzwoń sobie do tego ms i poproś o te mityczne sprawdzenie legalności klucza - może skończysz to powtarzać, bo to już jest nudneDodaj obrazek

#19 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2018 - 14:47

Jak taki mądry i cwany jesteś to proszę, wykaż się wiedzą jak w takim razie sprawdzić czy ten konkretnie klucz, nabyty w opisany wyżej sposób jest legalny czy nie?

Jak tez sprawdzić czy którykolwiek nabyty w jednym z tych sklepów https://www.ceneo.pl/39082735

#20 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2018 - 15:35

no właśnie o to chodzi, że jest to trudne do sprawdzenia i pisanie o magicznych telefonach do miscrosoftu nie ma najmniejszego sensu - bo tam w słuchawce pan mówi, że: "jeśli klucz się aktywuje i pochodzi od autoryzowanego sprzedawcy microsoft, to jest on autentyczny i w pełni legalny - jeśli użytkuję go zgodnie z załączoną licencją"Dodaj obrazek

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »