Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kiro13

Pomocy. Legalnosc win 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W tamtym roku wraz z ojcem zakupilismy za 339 zł bądź mniej zł Windowsa 10 Pro (Poprawiam. Jednak nie bylo napisane ESD chyba ani OEM. teraz juz nie pamietam. W kazdym razie firma odpisala ze to OEM jak do nich ostatnio napissalem) od firmy NaviSystems.Moj ojciec dostal klucz aktywacyjny na poczte email i odnosnik do strony Microsoftu gdzie mialem cos pobrac co mialo uaktualnic mi mojego wtedy pirackiego Windowsa 7 do Windowsa 10. Chcialem byc w 100% okej w stosunku do Microsoftu wiec postanowilem zakupic system oryginalny. Program nie poprosil mnie o wpisanie klucza i uaktualnilo mi system do Windowsa 10 na pirackim kluczu. Znalazlem opcje zeby zmienic klucz, kliknalem ja i wyskoczylo ze aktywowalismy kopie systemu Windows 10 na tym komputerze. Ale w programie Belarc Advisor widze ze mam stary, piracki klucz. I mam teraz pare pytan.

 

 

Czy system zostal zakupiony legalnie gdy ojciec dostal na email fakture, klucz licencyjny?

 

Moj ojciec zakupil podobno wersję OEM. Laptop zakupiony został w 2013 roku. Miał oryginalny system windows 7 home premium. Niestety nie mam już dostepu do klucza. Następnie Mialem na tym laptopie piracki Windows 7 pro aktywowany pirackim kluczem. Chciałem mieć legalnie system więc kupilismy Win 10 Pro OEM za 339 lub mniej zł. Czy mogę legalnie używać tego systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy po za tym to wszystko legalnie?

 

Ale martwi mnie fakt o którym poczytałem na roznych stronach - ze niby wersja OEM ma byc zainstalowana jeśli wcześniej nie było na nim systemu, komputer skladamy własnoręcznie albo dostepna dla firm ktora sprzedaje komputery czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na stronie mają ESD

https://navisystems.pl/index.php?id_product=447&controller=product

 

ESD działają jak licencje BOX, zatem sklep nie wie co sprzedaje?:hmm:

 

Zainstaluj tak jak napisał @sprzetowiec90

 

Jak twierdzą, że to OEM, to czemu kanał dystrybucji jak w przypadku ESD?

Tutaj masz podobne pytanie tylko że odnośnie windows 7, ale w tym przypadku wiele się nie zmieniło

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_install/licencja-elektroniczna-esd-windows-7/979c9660-835e-47e5-9ce2-017f935acbe1

 

Najprościej zadzwonić do Microsoft Answer Desk (czy jak tam się to teraz zwie) i zweryfikować oryginalność klucza jak jest jeszcze taka możliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie pamiętam jakie to było. Ale jak kiedyś pisałem o coś to pamietsm ze wlasnie tez podalem ESD. Może pomyłka czy cos? I też dostalem kod droga mailowa a nie zadna naklejke czy coś. Co do klucza. Zdaje mi się ze w 99% prawdziwy. Mieli mase pozytywnych opinii które były wystawione po zakupie.

 

Mam wszystko legalnie? Tzn zakupilem z legalnej aukcji itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki sam kluczyk z fakturką dostaniesz na alle. za 50 pln... oba są tak samo "w pełni legalne" i zgodne z licencją m$szczerbaty.gif w skrócie, równie dobrze możesz sobie kms-em aktywować taki system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up ESD tak właśnie wygląda, że dostajesz klucz na maila, albo z jakiegoś systemu przechowywania kluczy na swoim koncie na stronie internetowej sprzedawcy i fakturę i to jest wszystko i taki system może być legalny, jeżeli pochodzi od autoryzowanego sprzedawcy, który takie klucze może sprzedawać.

 

@Kiro13

Obecnie nie masz żadnej pewności czy klucz jest legalny czy nie, bo sprzedawca nie wie sam co sprzedaje. Jedyna opcja to telefon do MS i potwierdzenie legalności klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeBomB o autentycznosc klucza się nie martwie bo opinie wystawione po zakupie mowia same za siebie. Ktos z firmy tak jak mowilem mi odpisal ze to nowe klucze w wersji OEM na 1 komputer. Cena jak na ESD wyglada jak dla mnie dosc wiarygodnie. Bo rownie dobrze mogli by to wystawic za 150 zł albo 50 zł. Tylko nie wiem już jaka mam werje. Klucz dostalismy na emaila ojca i tam również była faktura. Nie wiem jak obecnie wygląda OEM Ale sam sposob w jaki otrzymaliamy klucz (poczta elektroniczna) i to że pisze ze ESD to znaczy ze ESD chyba zakupilem,tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj z cmd ( uruchomionym jako admin ) komenda slmgr deaktywować winde , wpisać nowy klucz i aktywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma odpisala mi niedawno wklejajac indeks produktu ze strony gdzie była licencja ESD i ktoś od nich napisal ze indeks wyraznie wskazuje wersje jaką zakipilem wraz z ojcem

 

Jak dezaktywowac i aktuwowac windows ta komenda?

 

EDIT: Odinstalowalem niby klucz produktu i potem aktywowalem ale juz nie przez cmd. dalej wyskakuje ze mam stary kod po aktywacji. A jak probuje w cmd to zrobic to wyskakuje blad 0xc004e016 .. co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli pochodzi od autoryzowanego sprzedawcy, który takie klucze może sprzedawać.

i tu jest meritum problemu... bo te wszystkie klucze są legitne - działają, ale czy używasz ich zgodnie z licencją, to zupełnie inna kwestiawink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. Miałbym wieksze obawy jeśli kupilivysmy ten klucz za np 160 zl czy 200. Taka cena dla mnie wygląda w porządku. Dużo mieli zaudanych opinii. Nie znalazłem jakiś informacju jak kiedyś szukałem żeby uwazac na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze cena w żaden sposób nie determinuje legalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko zadzwonić i mieć pewność?

Na Allegro czy innych platformach sprzedażowych też jest pełno sprzedających ze świetnymi opiniami i co jakiś czas się okazuje że niektórzy sprzedawali lewiznę, albo klucze niezgodne z licencją.

 

Jeżeli jest to ESD to nie może być jakiś tam OEM. ESD to ESD i jest to zupełnie osobny rodzaj licencji, który ma jedynie możliwości licencji BOX, czyli możliwość bezproblemowego przenoszenia jej na inny komputer.

 

@bartosz302 dlatego takie klucze weryfikuje się dzwoniąc do MS. Jak telefonicznie dostaniesz potwierdzenie że klucz jest ok, to śpisz spokojnie, bo wiesz że korzystasz zgodnie z licencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

to zadzwoń do ms... usłyszysz, że jeśli klucz się aktywuje, to jest ok... ale to nie oznacza, że na 100% korzystasz z niego zgodnie z licencją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przyoadkiem NaviSystems nie prowadzi działalnosci gospodarczej? Zdaje mi się ze prowadzi. Czy firmy ktore takowa prowadza na prawde mieli by sprzedawać lewy towar? Przecież narażalyby się na powazne klopoty z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzą, że odsprzedają legalnie i im wolno. Przysłali jakiś certyfikat licencji elektronicznej lub cokolwiek, czy goły klucz i link do ściągnięcia systemu?

 

@bartosz302 Według tego co piszesz to każdy klucz ESD jest nielegalny lub użytkowany niezgodnie z licencją, co jest nieprawdą. Jak masz klucz i fakturę ESD, ale np. czes dostępu do skrzynki cyfrowej, w której sprzedawca lub MS przechowuje Twój klucz już minął (zazwyczaj wynosi 2 lata i lepiej sobie klucz gdzieś spisać) to jak niby udowodnisz legalność systemu, lub jak kontrola go zweryfikuje? Tylko dzwoniąc do MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

zadzwoń sobie do tego ms i poproś o te mityczne sprawdzenie legalności klucza - może skończysz to powtarzać, bo to już jest nudneszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taki mądry i cwany jesteś to proszę, wykaż się wiedzą jak w takim razie sprawdzić czy ten konkretnie klucz, nabyty w opisany wyżej sposób jest legalny czy nie?

 

Jak tez sprawdzić czy którykolwiek nabyty w jednym z tych sklepów https://www.ceneo.pl/39082735

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi, że jest to trudne do sprawdzenia i pisanie o magicznych telefonach do miscrosoftu nie ma najmniejszego sensu - bo tam w słuchawce pan mówi, że: "jeśli klucz się aktywuje i pochodzi od autoryzowanego sprzedawcy microsoft, to jest on autentyczny i w pełni legalny - jeśli użytkuję go zgodnie z załączoną licencją"lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm... Zatem tak, kupiłem licencje esd w jakimś tam sklepie, który niby wszystko sprzedaje legalnie, morele, Komputronik jakiś z tych znanych.

1. Znajdź mi ich wśród autoryzowanych sprzedawców na stornie ms.

2. Udowodnij podczas kontroli legalność posiadanego systemu, jeżeli jedyne co masz to faktura i klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat morelki są dosyć pewne - bo abc jest dystrybutorem ms... komputronik też raczej nie kupuje kradzionych kluczy w darknecieszczerbaty.gif kiedyś ms wydał takie śmieszne pisemko z ostrzeżeniami i innym bełkotem na ten temat - KLIK

 

z tegoż pisemka...

 

Jednym z najłatwiejszych sposobów zabezpieczenia się Państwa i Państwa firmy przed odpowiedzialnością z tytułu obrotu podrobionym lub innym nielegalnym oprogramowaniem jest pozyskiwania oprogramowania bezpośrednio od autoryzowanego dystrybutora Microsoft albo upewnienie się, że Państwa dostawca tak właśnie zrobił.

 

 

lista niemożliwa do znalezienia - dlatego klucze oem ze sklepów za 100-200pln to dla mnie lipa bez pokrycia (u autoryzowanego dystrybutora (np. abc czy ab) ceny są takie jak w morelach czy komputroniku... a można też trafić na allegro janusza, który odsprzedaje szemrane klucze po cenie dystrybucyjnej i jeszcze da fakturę na toszczerbaty.gif

 

2. Udowodnij podczas kontroli legalność posiadanego systemu, jeżeli jedyne co masz to faktura i klucz.

przy nalocie nikt nie weryfikuje na miejscu legalności - to jest tylko dowód na nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na emaila ojciec dostal klucz, link do ściągniecia programu i fakture.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy nalocie nikt nie weryfikuje na miejscu legalności - to jest tylko dowód na nią

No właśnie, dowody. Gdzie jest najważniejszy, COA w jakiejkolwiek postaci? Nie ma. Zatem jedyną opcją potwierdzenia legalności systemu zakupionego w sklepach innych niż autoryzowani partnerzy jest dowiedzenie się od sklepu kto jest dystrybutorem kluczy, które sprzedają.

 

komputronik też raczej nie kupuje kradzionych kluczy w darknecie

Ale jeżeli sprzedawaliby tylko klucze wysyłane na maila z nieznanej dystrybucji to też faktura nie koniecznie będzie dowodem na legalność, jest jedynie dowodem na zakup.

Dlatego Komputronik sprzedaje np. coś takiego

https://www.komputronik.pl/product/278565/microsoft-windows-home-10-32-64-bit-all-lang-esd.html

 

 

Czyli klucz ESD dostarczony w odpowiednim opakowaniu, na którym pewnie znajdują się jakieś dodatkowe informacje, a może nawet jakaś kartka z poświadczeniem licencyjnym.

Z opisu na stronie

nośnik do pobrania - klucz w pudełku

 

Są sklepy, które na siebie biorą kwestię legalności licencji i dodają dodatkowe oświadczenia skąd pochodzi ich klucz ESD, który sprzedają itp.

W przypadku tego sklepu nie wiadomo kto jest dystrybutorem, tak samo jak nie wiadomo czy są partnerem MS. Trzeba ich po prostu zapytać skąd pochodzą te klucze, żeby nie było tak, że po jakimś czasie klucz przestanie działać, bo okaże się, że został sprzedany ileś tam razy, bo to jakaś pofirmowa licencja zbiorcza czy coś.

Może teraz sprzedają jak trzeba, nie wiem, ale kilka lat temu sprzedawali np. klucze do Panda Security z nieznanego źródła.

Zatem od weryfikacji źródła pochodzenia tego systemu w sklepie bym zaczął. Najlepiej mailowo, żeby była podkładka.

 

Edit: dlatego wolę iść i kupić w sklepie, w pudełku, albo ze sprawdzonego źródła od partnera MS.

To samo z grami i innymi programami, tylko ze sprawdzonych i pewnych źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując - samą fakturą to można się, co najwyżej, podetrzeć... nikt o zdrowych zmysłach nie będzie rozprowadzał za połowę ceny kluczy esd do oprogramowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...