Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomz

Podwieszanie opadającej karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

 

Po 7 latach (:E) nastał ten dzień i zmieniłem kartę na 'ciut' lepszą. Leciwego GTX550Ti wymieniłem okazyjnie na GTX770 (z dość ciężkim chłodzeniem Asusa - DirectCU II).

Po włożeniu karty zauważyłem ,że prawa strona opada w dół - nie jakoś specjalnie mocno - ale widać ,że poziomu niema.

 

Teraz pytanko, bo słyszałem o podstawianiu ołówków, kołków, klocków LEGO itp. ale... wolałbym coś na stałe.

Więc... połączyłem 3 'trytytki' i zawiesiłem o wystający z tyłu heatpipe z karty a drugą stronę o zatokę 5,25' (a dokładnie o miejsce na śrubkę). Tak ,że całość wygląda estetycznie a karta jest prosto.

 

Czy takie 'podwieszenie' jest bezpieczne? Tzn. czy na kartę nie działają jakieś 'przeciążenia' które sprawią ,że pod wpływem temperatury karta nabawi się zimnych lutów? Czy może bezpieczniej jak karta sobie krzywo zwisa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam podwieszoną trytytką i wg mnie lepiej w ten sposób niż w żaden kiedy karta się wykrzywia z czasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam sznurek do snopowiazalek szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcecie wydawać 50-60 a niby pasujące podpórki pod kartę...pozostań przy opaskach i nie martw nic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze można ołówek zastrugać na wysokość karty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolka papieru zaburza przepływ powietrza :P zastosował bym coś większego pałeczki zapalka od znicza to co masz pod ręką cienkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a opaski powodują świszczenie jak powietrze w obudowie za szybko się przemieszcza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem pasywnego Gigabyte HD4850 1GB, to podwiesiłem go odpowiednio prowadząc kabel zasilający, który dzięki temu kartę podtrzymywał. Na karcie był jeszcze wentylator, który ją chłodził, ale też swoje gramy dodawał. Karta chodziła od lipca 2009 roku, do grudnia 2016, po czym sprzedałem ją sprawną - także dbanie o to by karta była prosto raczej jej nie szkodzi, a może nawet pomaga ;)

 

Tak a opaski powodują świszczenie jak powietrze w obudowie za szybko się przemieszcza :E

Jeśli sobie nie żartowałeś, tylko pisałeś serio to:

... musiałby być tak astronomiczny przeciąg przez budę, że i tak wszystko zagłuszyłyby wyjące wentylatory, które by go generowały.

 

Rolka papieru zaburza przepływ powietrza :P zastosował bym coś większego pałeczki zapalka od znicza to co masz pod ręką cienkiego

Z drugiej strony jest na tyle areodynamiczna, że bym się tym specjalnie nie przejmował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połóż komputer na boku nic Ci nie będzie potrzebne .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...