Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Teerumi

Xbox x i ps4 pro vs pc za ok 7 -8k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolega ma slaby pc a dokladnie laptop. I zakladam w jego imieniu co lepsze pc czy może zakup 2 konsol ps4 pro i Xbox one x. Chodzi o granie nie zadne tworzenie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup dwóch konsol, a jak ma do wydania 7k, to nawet trzech. Ja gram praktycznie tylko na PS4 i Switchu, na pc rzadko, w cs'a albo retro, w które nie pogram na konsoli. Zaznaczam przy tym, że fanbojem nie jestem, a pc słabego nie mam, po prostu w ostatnim czasie znacznie lepsze gry wychodzą na konsole. Generalnie Switch jest przegenialny :E No i dwa pytania, czy ma porządny TV, żeby podłączyć prosiaka i x'a i czy miał ps3, bo jeśli nie, to czekają na niego fajne remastery, np. trylogia Uncharted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tv 55: samsunga 4k jaki model nie wiem dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tv 55: samsunga 4k jaki model nie wiem dokladnie

PS4 Pro dla exclusive, ów. Rewelacyjna biblioteka. Xbox One X dla wygody, mnóstwo gier (większość w 1800p ale jest ok). Switch dla mobilnych i lubiących klimat Nintendo. To gry decydują czy wybierze konsolę czy PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi wyłącznie o granie to lepiej kupić konsolę. Komputer jest opłacalny, gdy chcesz sobie pograć w gry strategiczne, których na konsolach niestety brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze do grania w co?

Bo jeśli chodzi o konsole jedną i drugą są Exclusive'y na jedną i drugą, w związku z czym nie uświadczysz ich na innych platformach.

Potem są jeszcze kwestie grania po sieci i rozdzielczości/jakości grafiki wyświetlanej.

Edit: No i oczywiście strzelanie na padzie w porównaniu do myszki to jest jakaś katastrofa ;P

 

Moim zdaniem komputer...ale to jest bardzo indywidualna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam xboxa i pc za 3k. Więcej gram na PC, na konsoli tylko w Fifę. Nie mam kierownicy dodam, gdybym miał to bym pewnie jeszcze grał w samochodówki na konsoli. W innym przypadku zostaje mi PC gdzie ogrywam Battlefielda 1, CS:GO, Age of Empires, Company of Heroes, Tropico.

 

Czy kupiłbym konsolę jeszcze raz? Raczej nie.

Stacjonarny komputer? O tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka91

Za 7-8 tysięcy złożyć PC-ta który udźwignie wszystko w 4K, także niech weżnie PC-ta np. ogrywanie dzisiejszych gier, zwłaszcza FPS-y na maksymalnych detalach w 4K jest nieporównywalnie lepszym doznaniem o dwie klasy niż ogrywanie tych samych tytułów na konsoli, nie bez powodu na konsolę trzeba wydać ponad tysiaka, a na dobrego PC-ta kilka razy więcej.

 

W ogóle na konsole liczą się tylko gry TPP nic innego tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tym budżecie wziął XoneX, PS4 Slim do exów i jakąś stacjonarkę do strategii bądź tytułów esportowych. Jak poszukasz to XoX i PS4 slim wyrwiesz za ~3k, ~4k spokojnie starczy na PC do pracy i do gier (jeśli nie ma się manii prawej strony paska).

Jeżeli gra tylko w FPS/RTS to w zasadzie jedyną sensowną opcją jest PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switch dla mobilnych i lubiących klimat Nintendo.

Nie tylko. Dużo gram na Switchu w domu. Grafika gorsza niż na pc, ba, gorsza niż na ps4, ale takich gier na innych konsolach nie ma. Kanapowe multi w Mario Kart 8 miecie, takiego rpga jak Zelda nie ma na żadnej innej platformie. Napiszesz, że można emulować na pc, to nie to samo, próbowałem, żeby podbić rozdzielczość. Xenoblade Chronicles 2 skradł mi kilkadziesiąt godzin, nowy Marian to jeden z najlepszych Marianów w historii. Splatoon na multi też daje radę.

 

Edit: No i oczywiście strzelanie na padzie w porównaniu do myszki to jest jakaś katastrofa ;P

Chyba nie mialeś konsoli. Od Bad Company 1 gram w fpsy na padzie, bo mi jest po prostu wygodniej. Oczywiście multi tylko k+m, bo jest lepsza responsywność i nie wyobrażam sobie wygrać meczu grając w cs'a na padzie :E ale w singlowe fpsy gram na padzie od Xone. Wolę leżeć na kanapie niż garbić się nad myszką, niezależnie od tego, czy gram na pc, czy na konsoli. Peceta do gier też mam podpiętego do tv, bo monitorek 27" to zdecydowanie za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Next genowe konsole już w 2020 roku więc bez sensu się w to pchać. Sterowanie do kitu, płatny multi, gry w 900p bądz w 2k jeśli mówimy o wersjach pro. Żadnego prawdziwego 4k na konsoli nie uświadczysz. Na PC możesz podłączyć TV i pada. Wygoda sterowania oraz wybór. Bezpłatne multi, strategie, 4k prawdziwe jak i full HD 60 kl/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam xboxa i pc za 3k. Więcej gram na PC, na konsoli tylko w Fifę. Nie mam kierownicy dodam, gdybym miał to bym pewnie jeszcze grał w samochodówki na konsoli. W innym przypadku zostaje mi PC gdzie ogrywam Battlefielda 1, CS:GO, Age of Empires, Company of Heroes, Tropico.

 

Czy kupiłbym konsolę jeszcze raz? Raczej nie.

Stacjonarny komputer? O tak.

Masz peceta i Xboxa, których biblioteka gier się pokrywa, bo co wychodzi na x'a, wychodzi na pc. Słaby przykład. Ja w ogóle nie mam xone x, bo po co, skoro mam mocnego kompa? A exy na PS4 Pro i Switchu wymiatają. U mnie komp tylko do cs'a i starszych gier. Po prostu wybrałeś złe połączenie, bo masz dwie platformy, na które wychodzą te same gry, co jest totalnie bez sensu.

 

Next genowe konsole już w 2020 roku więc bez sensu się w to pchać. Sterowanie do kitu, płatny multi, gry w 900p bądz w 2k jeśli mówimy o wersjach pro. Żadnego prawdziwego 4k na konsoli nie uświadczysz. Na PC możesz podłączyć TV i pada. Wygoda sterowania oraz wybór. Bezpłatne multi, strategie, 4k prawdziwe jak i full HD 60 kl/s

Bez sensu? I zostawić ogromną bibliotekę gier na PS4 bez ogrania jej? Sterowanie do kitu - kwestia gustu, ja nie narzekam, na padzie gra mi się fajnie, oczywiście mówimy o wersjach pro, 2k wystarczy. Bezpłatne multi to jest jakiś argument, ale na pc jest za mało dobrych gier. Z tym 4k wyhamuj, bo może teraz wystarczy do tego 1080, ale zaraz już nie będzie i kolejna kasa na zmianę karty.

 

Ja bym w tym budżecie wziął XoneX, PS4 Slim do exów i jakąś stacjonarkę do strategii bądź tytułów esportowych. Jak poszukasz to XoX i PS4 slim wyrwiesz za ~3k, ~4k spokojnie starczy na PC do pracy i do gier (jeśli nie ma się manii prawej strony paska).

Jeżeli gra tylko w FPS/RTS to w zasadzie jedyną sensowną opcją jest PC

Ja bym raczej brał PS4 Pro i Switcha, zmieści się na luzie w 3k, ma do wydania do 8k, a za 5000zł złoży dobrego peceta.

Mój pecet i tak się kurzy, gry na Switcha są nieziemskie, a PS4 Pro, zwłaszcza dla kogoś, kto nie miał wcześniej PS3 to orgazm.

Do ogrania co najmniej:

Uncharted Collection, The Last of Us Remastered, U4, God of War, SOTC, Bloodborne, Ratchet and Clank, Ifamous'y, The Last Guardian, Uncharted Lost Legacy, Until Dawn, Detroit, Horizon, to tak na poczatek. A niedługo RDR2, Spiderman, The Last of Us 2, Days Gone etc.

PS4 ilością dobrych exów wymiata każdą platformę. XoneX jest substytutem PC za mniejszą kasę. Switch to konsola do zupełnie "innych" gier.

 

Next genowe konsole już w 2020 roku więc bez sensu się w to pchać. Sterowanie do kitu, płatny multi, gry w 900p bądz w 2k jeśli mówimy o wersjach pro. Żadnego prawdziwego 4k na konsoli nie uświadczysz. Na PC możesz podłączyć TV i pada. Wygoda sterowania oraz wybór. Bezpłatne multi, strategie, 4k prawdziwe jak i full HD 60 kl/s

Pozwolę sobie jeszcze raz Ciebie zacytować. Zobacz ile exów wymieniłem, a to na pewno nie wszystko. Ile dobrych exów wyszło w ostatnim czasie na pc? Nie warto się pchać w PS4 Pro, bo nowe konsole już za dwa lata, więc taka biblioteka gier ma przejść koło nosa? Co do 4k, to ok, ale piszesz o 4K 60 fps, zdajesz sobie sprawę, że jak ktoś ma ochotę na taki luksus, to komputer zamienia się w skarbonkę? Sterowanie do kitu... Co kto lubi. Na PS4 i Switcha wychodzą tak dobre gry, że na PC nie mam po prostu czasu.

 

tak tv 55: samsunga 4k jaki model nie wiem dokladnie

Nada się;) Jak ma kasę, to już bym leciał po PS4 Pro i God of War, jak zaczynać, to z przytupem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz peceta i Xboxa, których biblioteka gier się pokrywa, bo co wychodzi na x'a, wychodzi na pc. Słaby przykład. Ja w ogóle nie mam xone x, bo po co, skoro mam mocnego kompa? A exy na PS4 Pro i Switchu wymiatają. U mnie komp tylko do cs'a i starszych gier. Po prostu wybrałeś złe połączenie, bo masz dwie platformy, na które wychodzą te same gry, co jest totalnie bez sensu.

 

 

Bez sensu? I zostawić ogromną bibliotekę gier na PS4 bez ogrania jej? Sterowanie do kitu - kwestia gustu, ja nie narzekam, na padzie gra mi się fajnie, oczywiście mówimy o wersjach pro, 2k wystarczy. Bezpłatne multi to jest jakiś argument, ale na pc jest za mało dobrych gier. Z tym 4k wyhamuj, bo może teraz wystarczy do tego 1080, ale zaraz już nie będzie i kolejna kasa na zmianę karty.

 

 

Ja bym raczej brał PS4 Pro i Switcha, zmieści się na luzie w 3k, ma do wydania do 8k, a za 5000zł złoży dobrego peceta.

Mój pecet i tak się kurzy, gry na Switcha są nieziemskie, a PS4 Pro, zwłaszcza dla kogoś, kto nie miał wcześniej PS3 to orgazm.

Do ogrania co najmniej:

Uncharted Collection, The Last of Us Remastered, U4, God of War, SOTC, Bloodborne, Ratchet and Clank, Ifamous'y, The Last Guardian, Uncharted Lost Legacy, Until Dawn, Detroit, Horizon, to tak na poczatek. A niedługo RDR2, Spiderman, The Last of Us 2, Days Gone etc.

PS4 ilością dobrych exów wymiata każdą platformę. XoneX jest substytutem PC za mniejszą kasę. Switch to konsola do zupełnie "innych" gier.

 

 

Pozwolę sobie jeszcze raz Ciebie zacytować. Zobacz ile exów wymieniłem, a to na pewno nie wszystko. Ile dobrych exów wyszło w ostatnim czasie na pc? Nie warto się pchać w PS4 Pro, bo nowe konsole już za dwa lata, więc taka biblioteka gier ma przejść koło nosa? Co do 4k, to ok, ale piszesz o 4K 60 fps, zdajesz sobie sprawę, że jak ktoś ma ochotę na taki luksus, to komputer zamienia się w skarbonkę? Sterowanie do kitu... Co kto lubi. Na PS4 i Switcha wychodzą tak dobre gry, że na PC nie mam po prostu czasu.

 

 

Nada się;) Jak ma kasę, to już bym leciał po PS4 Pro i God of War, jak zaczynać, to z przytupem ;)

tak tyle ze ani on nie gra w gry pokroju strategii a jedynie w jakieś coop a tak to tytuły single. z multi to gramy w gta 5 na padach :D Co do kasy wiadomo 2 konsole mniejszy koszt a kasę mona za oszczędzić w jakieś tytuły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pozwolę sobie jeszcze raz Ciebie zacytować. Zobacz ile exów wymieniłem, a to na pewno nie wszystko. Ile dobrych exów wyszło w ostatnim czasie na pc? Nie warto się pchać w PS4 Pro, bo nowe konsole już za dwa lata, więc taka biblioteka gier ma przejść koło nosa? Co do 4k, to ok, ale piszesz o 4K 60 fps, zdajesz sobie sprawę, że jak ktoś ma ochotę na taki luksus, to komputer zamienia się w skarbonkę? Sterowanie do kitu... Co kto lubi. Na PS4 i Switcha wychodzą tak dobre gry, że na PC nie mam po prostu czasu"

 

 

 

Mam namyśli Full hd i 60 fps gdzie konsole dalej są daleko w tyle a exy może ograć pożyczając konsole bądz kupić sklepie online i po 2 tyg oddać

 

tak tyle ze ani on nie gra w gry pokroju strategii a jedynie w jakieś coop a tak to tytuły single. z multi to gramy w gta 5 na padach :D Co do kasy wiadomo 2 konsole mniejszy koszt a kasę mona za oszczędzić w jakieś tytuły

I co kupi dla 10 exów? A za 2 lata wymiana na kolejną konsole, Już nie mówiąć o 30 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam namyśli Full hd i 60 fps gdzie konsole dalej są daleko w tyle a exy może ograć pożyczając konsole bądz kupić sklepie online i po 2 tyg oddać

PS4 Pro to minimum full hd i 60 fps albo 2k i 30fps. W tyle za high endowym pc, ale co z tego, jak jest tyle exów? Pożyczyć konsolę albo kupić i oddać po 2 tyg? :E Tych exów starczy na pół roku grania codziennie, samo przejście Horizona i np. Ratchet and Clank to dwa tygodnie łupania codziennie po parę godzin, co jest raczej abstrakcją. Nie mówiąc o tym, że np. RDR2, Spidiego czy TLoU 2 jeszcze nie ma. Kup sobie Prosiaka na dwa tygodnie, zobaczysz jaka kupa exów zostanie. Prawda jest taka, że gry na PS4 są o wiele lepsze, niż to co w ostatnim czasie wychodzi na PC. Mój pc jest znacznie mocniejszy od Twojego i jakos dalej wolę Plejkę i Switcha.

 

I co kupi dla 10 exów? A za 2 lata wymiana na kolejną konsole, Już nie mówiąć o 30 fps

Dziesięciu? :E

Chyba sporo czasu przespałeś. Te 30 fps to też rzadko się trafia na prosiaku. Poza tym nawet jakby było dziesięc, w tym pięć części Uncharted, TLoU, Horizon, Bloodborne, God of War i The Last Guardian (masz 10) to i tak warto.

 

tak tyle ze ani on nie gra w gry pokroju strategii a jedynie w jakieś coop a tak to tytuły single. z multi to gramy w gta 5 na padach :D Co do kasy wiadomo 2 konsole mniejszy koszt a kasę mona za oszczędzić w jakieś tytuły

Jak nie gra w strategie, tylko coop i single, to PS4 Pro i Switch to idealny zestaw. W dodatku kasa za gry się w znacznej części zwróci, bo jak gra się znudzi, to można opchnąć na allegro czy olx, gier na pc przywiązanych do steam/origin/uplay nie sprzedasz.

 

A za 2 lata wymiana na kolejną konsole

Na pececie co dwa lata też trzeba coś wymieniać, cpu ostatnio długo trzymają, ale gpu już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym kupić PS4 dla kilku arcydzieł (Persona 5, Bloodborne, Uncharted, TLoU choćby), niż PC'ta dla masy co najwyżej bardzo dobrych gierek, ale w lepszej jakości niż na PS4, bo na PS4 też w tę masę bardzo dobrych gierek zagrasz. Fakt jest taki, że PS4 i Switch (akurat to drugie w mój gust nie trafia) to ostatnie bastiony DOBRYCH singlowych gier. Oczywiście, można powiedzieć, że na PC masz mnóśtwo indyków, RTS'ów i innych, ale przeciętny gracz woli dobrze zrobiony tytuł AAA, indyki na poziomie gier ze SNES'a jakoś mnie nie kręcą. Nie kręcą mnie również RTS'y i 90% innych indyków, nie mówiąc już o śmiesznych early accessach, battle royalach, survivalach i innym chłamie zalewającym PC'ty. Tak jak napisał Henryk - powodzenia z wypożyczeniem PS4 i ograniem wszystkich dobrych ex'ów w 2 tygodnie, sama Persona 5 to dobry miesiąc grania po kilka godzin dziennie, choć akurat to trochę niszówka i domyślam się, że mało osób z tego forum ten tytuł interesuje. W tej cenie brałbym PS4 Pro i mocnego PC'ta, jeśli kolegę autora tematu interesuje sporo ex'ów z czwórki, to PC'ta nie odpali do grania przez najbliższe pół roku : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wybitny temat ściągnął samą elitę, autorytety i ekspertów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ludzi chcących po prostu wyrazić swoją opinię. Nikt nikomu zdania nie narzuca, nie uważa się za eksperta czy autorytet, czysta wymiana preferencjami. Po prostu gdybym ja stał przed takim wyborem, to zrobiłbym to co mówię, lepsze to niż PS4 i Xbone, albo sam PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia w pełni jasności swojego oświecenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym kupić PS4 dla kilku arcydzieł (Persona 5, Bloodborne, Uncharted, TLoU choćby), niż PC'ta dla masy co najwyżej bardzo dobrych gierek, ale w lepszej jakości niż na PS4, bo na PS4 też w tę masę bardzo dobrych gierek zagrasz. Fakt jest taki, że PS4 i Switch (akurat to drugie w mój gust nie trafia) to ostatnie bastiony DOBRYCH singlowych gier. Oczywiście, można powiedzieć, że na PC masz mnóśtwo indyków, RTS'ów i innych, ale przeciętny gracz woli dobrze zrobiony tytuł AAA, indyki na poziomie gier ze SNES'a jakoś mnie nie kręcą. Nie kręcą mnie również RTS'y i 90% innych indyków, nie mówiąc już o śmiesznych early accessach, battle royalach, survivalach i innym chłamie zalewającym PC'ty. Tak jak napisał Henryk - powodzenia z wypożyczeniem PS4 i ograniem wszystkich dobrych ex'ów w 2 tygodnie, sama Persona 5 to dobry miesiąc grania po kilka godzin dziennie, choć akurat to trochę niszówka i domyślam się, że mało osób z tego forum ten tytuł interesuje. W tej cenie brałbym PS4 Pro i mocnego PC'ta, jeśli kolegę autora tematu interesuje sporo ex'ów z czwórki, to PC'ta nie odpali do grania przez najbliższe pół roku : D

:thumbup: Z Jednym małym ale, kręcą mnie RTS'y, ale tych już się prawie nie robi, w większość do się pograć na full detalach na kartach pokroju 1030gt, oprócz nowych Total War'ów i Civ6. W Tiberium Wars grałem w 4K jak jeszcze miałem 1050Ti :E Co do reszty pełna zgoda;) A za Personę w końcu wypadałoby się wziąć...

 

Widzę wybitny temat ściągnął samą elitę, autorytety i ekspertów :E

Raczej ludzi, którzy grają na pc i konsolach i wyrażają swoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że te 30 fps czy 60 na konsoli jest stałe? Na słabszych masz spadki do 20 fps czyli czasy Ps2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że te 30 fps czy 60 na konsoli jest stałe? Na słabszych masz spadki do 20 fps czyli czasy Ps2

Rzadko, zwłaszcza na prosiaku. Poza tym już doszliśmy do tego, że jest mnóstwo gier, w które na pc się nie zagra bo ich nie ma. Tak się doczepiłeś tej płynności, a np. w takim Watch Dogs 2 na Twoim i5 6500 też są spadki do ~20fps i mnóstwo mikroprzycięć w miejscach procesorowych. Na prosiaku przeszedłem całe WD2 i nie pamiętam żadnej ścinki, żadnej;)

I takie pytanie, co miałeś na myśli pisząc to:

Na słabszych masz spadki do 20 fps

Na jakich słabszych? Wersjach konsoli? Bo jeśli o to Ci chodziło, to nie polecam zwykłej plejki, tylko prosiaczka, na którym te 60/30 fps jest z reguły stałe. Na każdej platformie są potworki optymalizacyjne, gdzie zdarzy się spadek, nawet kiedy nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wybitny temat ściągnął samą elitę, autorytety i ekspertów :E

Nie wszystkich, moim zdaniem za 8k można mieć i PCta i konsolę, 8k to naprawdę kupa hajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...