Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pieklo

Wymiana karty sieciowej wifi w lapku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Coraz częściej spotykam się z sytuacją gdzie jest możliwość połączenia się z siecią wifi tylko w standardzie N (i wyżej)a w moim leciwym lapku Lenovo N200 siedzi karta intela 3945abg minipcie. Z tego, co widzę to używane karty wifi, są tanie jak barszcz i na alledrogo można coś spokojnie kupić od 5 do 50zł. I teraz pytanie do was forumowicze, jaką kartę w cenie do 50zł (max 70zł) warto kupić? Oczywiście musi być kompatybilna z moim laptopem i obsługiwać co najmniej standard N. Trzymać się chipsetów intela czy może warto wsiąść coś od broadcoma lub coś na atherosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z laptopami Lenovo jest taki, że nie każdą kartę da się zainstalować. Na stronie 126 tego manuala masz listę kart WiFi używanych w tej serii laptopów. Aktualnie masz kartę Intel PRO Wireless 3945ABG Mini-PCI Express Adapter. Natomiast karty ze standardem N były takie:

 

Lenovo 11a/b/g/n Wireless LAN Mini-PCI Express Adapter
Intel Wireless WiFi Link 4965AGN

O ile pierwszą ciężko określić co to jest dokładnie, o tyle druga jest dostępna na znanym portalu aukcyjnym. I wydaje mi się że jest to jedyna, najprostsza droga unowocześnienia lapka.

 

PS. Powyższe bez problemu znalazłem w internecie. Prawdopodobnie powinno działać ale nie daje żadnej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz też na Ali. Nie znam się do końca na tym która karta do czego pasuje ale na mini pcie masz coś takiego

Kolega ostatnio kupił coś podobnego do swojego lapka i o dziwo prędkość zgodnie ze specyfikacją. Link łapie na 867Mbit, transfer maks jaki uzyskaliśmy przy ściąganiu to 590Mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]jest nowszy od 4965agn??

Problem z Lenovo jest taki, że ma zaszytą w BIOSie listę kart, którym pozwala się uruchomić. Więc jak nie chcesz 4965agn to najpierw się upewnij że inna zadziała. Na zagranicznych forach ludzie przerabiają BIOS żeby uruchomić inne karty.

 

Popatrz też na Ali. Nie znam się do końca na tym która karta do czego pasuje ale na mini pcie masz [..]

Tyle że ta karta, czyli Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 (używam takiej w dwóch różnych laptopach, bez problemu do dostania na znanym portalu aukcyjnym) jest typu 2x krótsza i nie koniecznie da się ją przymocować. Druga kwestia, to czy w ogóle ruszy w Lenovo, tak jak napisałem wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem kartę AC 7260 HMW do lenovo y510P (taki rodzaj był u mnie) są tez dostępne w wersji M2 dlatego trzeba uważać co się wybiera na allegro. Próbowałem ją uruchomić bez modyfikacji biosu. Oczywiście nie zadziałała. Z pomocą przyszedł zmodyfikowany bios karta bardzo dobrze działa na 5ghz zgrywa się na 867Mb/s pobieranie około 540Mb/s na speedtescie a wysyłanie około 590Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...