Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubinek83bb

Realtek ALC887 VD2 czy zmieniać na tani DAC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Padł mi PCI w kompie, na którym była Audigy SE, lub sama karta, ale to muszę jeszcze potestować (w ogóle przestało ją wykrywać)

 

Czy dołożenie jakiegoś taniego daca w stylu DAC FIIO D03K D3 poprawi znacząco jakość dźwięku, podpinany optycznie przez SPDIF z realteka?

 

Czy do tego daca można podłączać też słuchawki na minijack/jack?

 

Sprzęt mający z tym współpracować to Edifier r1280t + JVC HA-RX700 na zmianę.

 

Wydaje mi się że integra gra całkiem dobrze, ale może mi się tylko wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to subiektywna sprawa, więc jeśli gra Ci dobrze na integrze, to nie zmieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta integra jest wystarczająca dla twojego sprzętu grającego, ja bym nic nie dokupywał, bo nie ma zbytnio sensu. Chyba, że brakuje ci głośności na słuchawkach czy głośnikach, wtedy możesz się zastanowić nad jakimś DACiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośności jest spory zapas o dziwo, na słuchawkach to 20% czasami jest za głośno.

 

To chyba zostawię w takim razie, dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta integra jest wystarczająca dla twojego sprzętu grającego, ja bym nic nie dokupywał, bo nie ma zbytnio sensu. Chyba, że brakuje ci głośności na słuchawkach czy głośnikach, wtedy możesz się zastanowić nad jakimś DACiem.

 

 

DAC-i poprawiają głośność? Czy jakość?

Bo np u mnie SL HD681 nie grają za głośno i głośniejsze od nich mam jakieś Creative pchełki, choć SL HD681 graja lepiej jakościowo, ale chciałbym by grało jeszcze na tyle głośniej na słuchawkach. DAC by mi w tym pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia dźwiękówka/DAC usb pomógłby. Najtańsze rozwiązanie: Xonar DG (używany parę dych) - wzmacniacz słuchawkowy, gra to przyjemniej niż typowe xonary. Lub coś od Creative np. X-Fi, ale tutaj się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAC-i poprawiają głośność? Czy jakość?

 

i to i to, czyt. napędzają sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak pamiętam jak zmieniłem z integry na "słabą" audigy SE i była duża różnica i to na słabych głośnikach.

 

Zapolowałem na Audiotraka Prodigy HD2 DE naciągając trochę budżet (będzie dobra baza pod stereo i słuchawki), żeby tylko działała na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zwaliłeś trochę HD2 DE jest bardzo jasna i trzeba od razu ładować na nie opy od lineara po taniości 3xLT1361 i wtedy jest w miarę ok no chyba że masz bardzo ciemno grający zestaw to wtedy powinna się ładnie wpasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Słuchawki to JVC HA-RX700, a głośniki to będą EDIFIER R1280T lub R1600TIII, jeszcze będę testował fendę R50 żeby wybrać coś z tej trójki ostatecznie.

 

Karta ma w standardzie 2x Burr-Brown OPA2134 (filtr/bufor), 1x Burr-Brown OPA2604 (I/V), słuchawkowy 2x JRC4580, do 600 ohm.

 

Myślisz że nie będzie się to zgrywać ze sobą? ogólnie zależy mi na naturalności brzmienia, z głośnikami chyba pół biedy bo można regulować basy i wysokie pokrętłami.

 

Audigy SE grało strasznie basowo w połączeniu z tymi słuchawkami, aż za bardzo, to samo z r1280t musiałem schodzić z basu dużo na - żeby nie było zamulania.

 

Integra alc887 vd2 gra już dużo bardziej kulturalnie i poprawnie (tylko jakościowo nie powala + brumienie przy podłączenie pod panel słuchawek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych słuchawek JVC nie znam ale HD681 bym wymienił nawet na 668B lub podobne.

Brzmienie bardzo nierówne, dużo słabego jakościowo basu i ostra natarczywa góra. Nie wiem czy to dobry kompan dla lepszych kart dźwiękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych słuchawek JVC nie znam ale HD681 bym wymienił nawet na 668B lub podobne.

Brzmienie bardzo nierówne, dużo słabego jakościowo basu i ostra natarczywa góra. Nie wiem czy to dobry kompan dla lepszych kart dźwiękowych.

 

Że moje wymienić?

No nie no nie będę wymieniał bo do Rocka i Metalu są fajne. Tylko nieraz w filmach są za ciche ( bo musze nieraz oglądac filmy w słuchawkach w nocy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...