Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zulaso

Dysk DVD 4,7GB a jego funkcja.

Rekomendowane odpowiedzi

cześć mam dość ciekawe pytanie mianowicie mam 2 płyty DVD 4.7gb chciałbym sobie na niej zrobić kopię starszej gierki bo jej DVD jest już mocno porysowane ale jeszcze działa, gra ta wymaga tak z 8gb miejsca więc na jednej płycie mi się to nie zmieści a DVD dual layer która ma 8,5gb odpada bo w momencie wsadzenia do pc wychodzi tam niespełna 7,5gb więc i tak potrzeba dwie.

 

W momencie kiedy wsadzam taką płytę do napędu windows pyta mnie czy chcę na niej coś nagrać czy ma służyć jako płyta flash USB coś takiego.

 

Różnica jest taka że jak zrobię z tego flash - to mogę kasować i edytować na niej pliki coś jak na pendrive natomiast przy wybraniu opcji nagrywania jak coś zgram to koniec jest wypalone i miejsca ubywa.

 

Pytanie brzmi która opcja jest trwalsza? czy jeżeli zgram pół gry na jeden dysk to wtedy jest mniejsza szansa na wyparowanie danych czy to jest bez znaczenia i tak samo trwała jest opcja zrobienia pendrive`a z płyty?

 

jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat http://forum.pclab.pl/topic/366012-Gdzie-najlepiej-przechowywa%C4%87-dane/ ciągnący się 10 lat :) Czytaj dokładnie, mimo że temat mało pro, ale jest dużo cennych informacji.

 

Tu też fajny art.: https://www.dobreprogramy.pl/Berion/Jak-archiwizowac-dane,63063.html

 

Ogólnie żyjemy w badziewiarskich czasach, gdzie jakość i trwałość zeszły na śmietnik, gdzie producentom oszustom pomagają politycy oszuści. Tak więc będzie DRAMAT miliardów rodzin, ludzie chcą mieć pamiątki rodzinne, bardzo je cenią, ale o technologii nic nie wiedzą więc te wesela na DVD, zdjęcia cyfrowe im przepadną, będzie dramat. Tacy starsi ludzie będą płacić po 10 000 zł żeby odzyskać film z wesela, co się zwykle nie uda itp. Polecane jest wiele kopii i co parę lat kopiowanie na nowe nośniki, ale kto tak robi? NIKT!

 

Jedynie płyta M-Disc stawia na jakość (1000 lat) a nie cenę, ale ją też się wykańcza rysami! Ponadto za 20 lat znalezienie sprzętu do jej odczytu będzie tak "proste" jak obecnie odczytać dyskietki (szczególnie 5,25 cala), po 50 latach to będzie graniczyło z cudem. Ty chcesz tylko grę, więc pewnie 5-10 lat starczy więc tu kilka DVD różnych dobrych producentów, wypalanych powoli oraz kopie na 2 HDD wystarczą. Ostatnio wyciągnąłem starego kompa, smród stęchlizny jak diabli, ale po 5 latach HDD nadal bez problemu (test MHDD perfect), podobnie było z dyskami do X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...