Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Frex

[Modernizacja] 1500-2000 zł World of Warcraft/MMORPG i przeglądanie internetu + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przed wyjściem dodatku do World of Warcraft (14.08) chciałbym dokończyć modernizację mojego komputera. Na komputerze gram jedynie w World of Warcraft i sporadycznie w inne gry MMORPG (głównie Elder Scrolls Online i Black Desert Online). Od reszty gier mam konsolę, więc na pewno na komputerze nie będę ogrywał najnowszych tytułów. Chociaż i tak przez większość czasu komputer służy do przeglądania internetu. Raz na jakiś czas odpalę AutoCADa i SolidWorksa, by wymodelować coś do druku 3D, jednak robię to bardzo rzadko.

Zależy mi głównie na tym, by wydać jak najmniej, ale też bez przesady. Komputer trzymam zazwyczaj do momentu, aż WoW, czy inne gry MMORPG są niegrywalne, czyli ok. 6-8 lat, więc zakładam, że mój przyszły komputer tyle wytrzyma. W skrócie - liczę na jak najniższą kwotę za sprzęt, który podziała kilka ładnych lat. Również nie oczekuję super wydajności. Przyzwyczaiłem się do grania na średnich/niskich detalach. Bardziej cenię stabilność pod względem klatek na sekundę przy niskim poborze prądu. Na grafikę raczej nie zwracam uwagi.

 

Mój aktualny zestaw:

AMD Phenom X4 965BE 4.0 GHz

GTX 1050 Ti 4GB low profile od Gigabyte

SilentiumPC Fera Pro HE1224

ASRock M3A770DE

RAM 10GB DDR3 1600MHz

OCZ ModXStream Pro 600W

Micron 256GB SSD

Zalman Z9

 

Kilka dni temu kupiłem procesor AMD Ryzen 5 2600 za 640 zł (był w promocji na Amazonie). Teraz się zastanawiam czy zostać przy tym procku, czy go sprzedać i kupić coś innego. Chociaż wolałbym go zostawić, już nie chce mi się bawić w szukanie kupca. Także muszę dokupić RAM i płytę główną. Do tego chciałbym kupić monitor. Jako że na komputerze gram w tylko i wyłącznie w gry MMORPG, to wolę kupić coś z większą ilością cali i wyższą rozdzielczością. Średnio mi zależy na 144Hz, czy na super barwach. Wstępnie nastawiłem się na AOC Q3279VWF, ale może doradzicie coś lepszego? Zapewne przydałoby się dokupić drugi dysk SSD, ale to raczej zostawię na później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2600 to dobry wybór teraz tylko dokupić do niego płytę:

B350

i RAM

16GB 3000MHz

Co do monitora to czy na pewno chcesz aż 32" bo może okazać się za duży

Ja brałbym max 28" ewentualnie 34" Ultrawide które pewnie Cię nie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AMD Ryzen 5 2600

Mam, używam, chwalę sobie.

Wstępnie nastawiłem się na AOC Q3279VWF

Mam, używam ,chwalę sobie, w tej cenie rewelacja.

Co do monitora to czy na pewno chcesz aż 32" bo może okazać się za duży

Na początku tez się obawiałem czy nie będzie za duży, po 2-3 dniach siedzenia przed tym monitorem, jestem pewien ze nie siadł(nie chciał bym siedzieć) bym przed niczym mniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2600 to dobry wybór teraz tylko dokupić do niego płytę:B350i RAM16GB 3000MHzCo do monitora to czy na pewno chcesz aż 32" bo może okazać się za dużyJa brałbym max 28" ewentualnie 34" Ultrawide które pewnie Cię nie interesuje

Dzięki za propozycję. Właśnie tak się zastanawiam, jaki rozmiar byłby odpowiedni. Biurko ma 90cm głębokości. Ultrawide również może być, ale chyba lepiej sprawdzi się uniwersalny monitor 16:9, albo 16:10. Może polecasz jakieś konkretne monitory? Jak rozumiem RAM 3000MHz w zupełności wystarczy? Nie muszę do tego Ryzena kupować 3200?

 

Na początku tez się obawiałem czy nie będzie za duży, po 2-3 dniach siedzenia przed tym monitorem, jestem pewien ze nie siadł(nie chciał bym siedzieć) bym przed niczym mniejszym.

Jakiś czas temu kupiłem tego AOC matce do biura i również sobie chwali. Jedyne na co narzeka, to na stabilność. Stopka zdecydowanie jest za mała jak na ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem tego AOC matce do biura i również sobie chwali. Jedyne na co narzeka, to na stabilność. Stopka zdecydowanie jest za mała jak na ten monitor.

U mnie stoi akurat na dość stabilnym biurku i przy ścianie, więc się nie martwię. Monitor niestety nie posiada Vesy, ale zawsze można dokupić adapter do przymocowania na ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Właśnie tak się zastanawiam, jaki rozmiar byłby odpowiedni. Biurko ma 90cm głębokości. Ultrawide również może być, ale chyba lepiej sprawdzi się uniwersalny monitor 16:9, albo 16:10. Może polecasz jakieś konkretne monitory? Jak rozumiem RAM 3000MHz w zupełności wystarczy? Nie muszę do tego Ryzena kupować 3200?

Co do monitora to może ktoś inny niech się wypowie bo w tych powyżej 24" mało jestem obeznany zwłaszcza w tym budżecie

A co do RAM to różnica między 3200 a 3000MHz nie będzie wielka bo nie ma czegoś takiego że dopiero od 3200MHz Ryzen chodzi dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogrzebałem i widzę, że jest problem z BIOSem na płytach głównych. Czasami trzeba pisać do AMD, by wysłali Ryzena 1600, by w ogóle móc zaktualizować bios. RAM najlepiej kupić na kościach Samsunga. Wstępnie nastawiam się na MSI B350 TOMAHAWK/MSI B350 PC MATE. Nad RAMem muszę się jeszcze zastanowić. Jeśli chodzi o monitor to nic konkretnego nie znalazłem, więc nadal stawiam na AOC Q3279VWF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę pogrzebałem i widzę, że jest problem z BIOSem na płytach głównych. Czasami trzeba pisać do AMD, by wysłali Ryzena 1600, by w ogóle móc zaktualizować bios
Bios zaktualizują Ci w sklepie, w którym kupisz płytę. Normalnie to koszt w okolicach 20 zł, ale przy kupnie całego zestawu możesz spróbować się dogadać, by wrzucili to jako bonus.

 

PS. Na stronie producenta płyty, znajdziesz listy oficjalnie wspieranych pamięci: https://www.msi.com/Motherboard/support/B350-TOMAHAWK.html#support-mem-11

 

PS2. Forumowicz sprzedaje 1060tke 6GB na gwarancji za tysiaka, może Cie zainteresuje: http://forum.pclab.pl/topic/1252947-MSI-1060-6GB-OCV1/page__pid__15162165__st__0entry15162165

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizują Ci w sklepie, w którym kupisz płytę. Normalnie to koszt w okolicach 20 zł, ale przy kupnie całego zestawu możesz spróbować się dogadać, by wrzucili to jako bonus.

 

PS. Na stronie producenta płyty, znajdziesz listy oficjalnie wspieranych pamięci: https://www.msi.com/Motherboard/support/B350-TOMAHAWK.html#support-mem-11

 

PS2. Forumowicz sprzedaje 1060tke 6GB na gwarancji za tysiaka, może Cie zainteresuje: http://forum.pclab.pl/topic/1252947-MSI-1060-6GB-OCV1/page__pid__15162165__st__0entry15162165

Ok, postaram się załatwić aktualizację BIOSu. Na razie szkoda mi kasy na nową kartę graficzną. 1050Ti powinna wystarczyć na jakiś czas, szczególnie, że do tej pory jechałem na 6850 i jakoś nie narzekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, sorry zapomniałem ze już masz kartę.

1050Ti powinna wystarczyć, do tej pory jechałem na 6850 i jakoś nie narzekałem

Z tym ze pewnie nie jechałeś na 1440p ;), a do tej rozdzielczości nawet 1060 to troszkę za mało(oczywiście w zależności od gry, z Elder Scrolls Online powinno być OK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze pewnie nie jechałeś na 1440p ;), a do tej rozdzielczości nawet 1060 to troszkę za mało(oczywiście w zależności od gry, z Elder Scrolls Online powinno być OK)

Fakt, wyższa rozdzielczość może znacząco obciążyć kartę graficzną. Na razie zostanę przy 1050 Ti. Jeśli się okaże za słaba, to kupię coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...