Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

meo_pl

Laptop do 3000zł praca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję laptopa do 3K.

Zastosowanie to głónie praca biurowa.

Rozmiar obojętny chociaż fajnie mieć 14 lub 13.3 cala z rozdz FHD i matrycą IPS.

Plusem była by obudowa aluminiowa.

2 sloty na pamięć ram tzn jeden może być zajęty wlutowaną pamięcią.

Co testowałem:

Asus vivobook s14 - touchpad się zapada i jak dla mnie jest to największy minus

Acer X379 - fajny sprzęt ale wlutowana pamięć i brak możliwości rozszerzenia o nową.

Dell vostro 5370- głośna praca oraz przegrzewanie sprzętu

Lebovo mówię nie ze względu na mega awaryjność (wyjątek thinkpad)

O czy myślę:

https://www.x-kom.pl/p/425351-notebook-laptop-141-acer-swift-3-i3-8130u-8gb-100016gb-win10-fhd.html

Acer swift 3 z matową matrycą, możliwość rozbudowy o dodatkową pamięć.

 

Sprzęt może być nowy bądź refurbished, używany.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook S14 S410UA i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 2949 zł

Matryca FULL HD IPS matowa, całkiem niezłe wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny niska waga nie będzie problemów z przenoszeniem, atrakcyjny stonowany design, długi czas działania na baterii (z funkcją szybkiego ładowania) około 8h w typowym użytkowaniu , przyjemna podświetlana klawiatura, procesor nowej 8 generacji niskonapięciowy 4 rdzeniowy, system w cenie.

 

Ewentualnie taniej

HP ProBook 430 G4 i3-7100U/8GB/240+1TB/W10 2599 zł

W bardzo dobrej cenie, matryca FULL HD IPS, przyzwoite wykonanie seria biznesowa przy tym elegancki design, dwa dyski wewnątrz laptopa, procesor 7 generacji wystarczy do pracy biurowej.

 

Ewentualnie używany model biznesowy Dell latitude 7470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10 za 2999zł

Elegancki, dobrze wykonany i z aluminiową obudową laptopa od Huawei. Ma dobre podzespoły (i5-8250U), a przy tym jest lekki (1,74kg), został wyposażony w 256GB dysk SSD. Matryca jest matowa typu IPS o rozdzielczości FHD. W cenie jest też system operacyjny Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź.

 

Mam teraz na testach asusa zenbooka ux410.

 

Wyrwałem w mediamarkt za 2500zł.

 

Wprawdzie i3 7100u, 4gb ramu hdd oraz zintegrowana karta graficzna.

 

Już jestem na początku zadowolony gdzie w porównaniu z vivobookiem o wiele lepiej mi się pisze na klawiaturze oraz touchpad wygodniejszy.

 

Dysk ssd jakiś tam mam więc bez problemu dołożę w wolnej chwili.

 

Póki co widzę różnicę jeżeli chodzi o szybkość bez ssd jest trochę muł ale w sumie za tą cenę myślę że mimo to wrto.

 

Zawsze pamięci do tych 12GB mogę dołożyć jak coś a jakość wykonania naprawdę super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2500zł jest OK. UX410 to jednak klasa wyżej niż S14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenbooki to klasa wyżej lecz zdecydowanie mniej wydajny, to starszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wydajnośc lepsza.

 

Tylko pytanie czy więcej potrzeba do pisania dokumentów, przeglądania internetu i oglądaniu netflixa?

 

Myślę że jest to sprzęt idealny do tego typu zastosowań. Z gier już wyrosłem i nie potrebuje sprzętu do grania.

 

Miałem brać Macbook air ale ze względu na lipną matrycę i jeden slot pamięci (lutowana pamięć) i cena 3399z outletu spowodowało że jednak szukałem czegoś innego.

 

Jestem świadomy że materiały 4K to już zdecydowanie zadużo dla tego sprzętu ale nie potrzebuję tego póki co.

 

Dla mnie najważniejsza jest jakość wykonania mimo wszystko a asus zenbook mi to daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuję urządzenie 2w1:Lenovo Yoga 520

+14 Cali

+Procesor intel core i3 8130U

+8 Gb RAM

+SSD 240GB

+Matryca FullHD

+IPS

+USB-C

+Wygodna klawiatura wyspowa

+klawiatura podświetlana

+Windows 10

+Urządzenie 2w1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bardziej awaryjnych laptopów niż lenovo.

 

W dodatku serwis jest jakąś żenadą. Nie wiem po co polecacie takie sprzęty jak to coś nawet dobrze wykonane nie jest.

 

Rozumiem thinkpad ale Yogaa? :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...