Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

konlap

Dobór dysku ssd do ASUS FX503VD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

koleżanka chce kupić laptopa - konkretnie tego ASUS FX503VD (rtv euro wybrane ze względu na promocje) a do tego taki SSD Liteon MU X 128GB M.2 PCIe

 

Czy taki zestaw ma prawo zadziałać? W komentarzach do laptopa znalazłem informację, że "Generalnie mało który dysk ssd M.2 widzi ten laptop, ja osobiście sporo dysków testowałem i zdał egzamin tylko dysk sata III, a konkretnie Dysk SSD Crucial MX300 275GB M.2 (CT275MX300SSD4). Śmiga ładnie i bardzo poprawia wydajność lapka." A taka informacja nie napawa optymizmem.

 

Jeśli nie to jaki dysk dokupić? Budżet laptop + dysk 3500zł nieprzekraczalny

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten Lite-on nie będzie działać że względu na to, że to dysk M.2 PCI Express.

Na oficjalnej stronie Asusa można znaleźć (z naciskiem na można znaleźć samemu) informację o obsługiwanych dyskach M.2 sata3, więc faktycznie ten Crucial mógł pasować.

 

https://www.asus.com/us/Laptops/FX503/specifications/

 

Szukaj dysków M.2 SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na stronie producenta jest informacja o dyskach SSD M.2 SATA.Jeżeli budżet jest nieprzekraczalny to FX503VD za 3399zł+ LIteON 128GB za 208zł daje razem 3607zł scratchhead.gif . W tej cenie można mieć już: Lenovo Legion Y520-15 i5/8GB/256+1000/Win10X GTX1050 za 3599złz dyskiem SSD na PCIe.

Mieszcząc się w nieprzekraczalnym bigsmile.gif budżecie dostanie natomiast: Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256/Win10X GTX1050 za 3499zł.

Co do dysku, ze złączem M.2 i na interfejsie SATA dostanie taki: ADATA 128GB SATA SSD Ultimate SU800 M.2 2280 za 179zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za odpowiedzi.

 

Wybór padł na GoodRam S400U

 

A co do ceny to na rtv euro jest promocja, że za każde 1000zł wydanych w sklepie dają rabat 50zł czyli laptop nie kosztuje 3400 tylko 3250 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...