Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wilson28

Czy dysk ssd będzie pasował i jaki wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

 

Chciałbym kupić taki dysk ADATA 256GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU800, ale posiadam taka płytę Gigabyte GA-H61M-D2-B3.

I teraz pytanko na płycie mam 4x SATA II a dysk jest na SATA III, kupić przejściówkę czy szukać dysku sata II?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie będzie on wolniejszy przez to, czy poczuje znaczna różnice w porównaniu do hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczną różnicę to się czuje nawet na SATA1, bo wynika to z czasów dostępu do dysku, a dopiero później gdzieś są transfery liniowe.

 

W normalnym użytkowaniu spadek wydajności dysku z tytułu SATA2 jest minimalny. Na tyle mały, że zmiana płyty albo kupowanie kontrolera tylko dla SATA3 jest głupotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczną różnicę to się czuje nawet na SATA1, bo wynika to z czasów dostępu do dysku, a dopiero później gdzieś są transfery liniowe.

Do starego lapa na Viście - oczywiście słaby proc (nie pamiętam jaki), SATA I właśnie - zapakowałem SSD. Różnica w stosunku do HDD była praktycznie nieodczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do starego lapa na Viście - oczywiście słaby proc (nie pamiętam jaki), SATA I właśnie - zapakowałem SSD. Różnica w stosunku do HDD była praktycznie nieodczuwalna.

 

Najwidoczniej twój laptop ma jakieś poważniejsze problemy/ograniczenia, którego nawet SSD nie polepszy. To co napisał MitycznyJeż jest w 100% zgodne z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do starego lapa na Viście - oczywiście słaby proc (nie pamiętam jaki), SATA I właśnie - zapakowałem SSD. Różnica w stosunku do HDD była praktycznie nieodczuwalna.

 

wez tego trupa wywal przez okno. Wkladalem dwa ssdki do 7 letnich lapkow i te dzieki ssdkom dostawaly druga młodość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...