Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krisol

Tani SSD czy drogi HDD jako magazyn + gry

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Zamierzam kupić nowy dysk na magazyn danych(muzyka, filmy) oraz na gry, nie potrzebuję więcej niż ~500 GB pojemności, zastanawiam się więc czy nie kupić jakiegoś taniego dysku SSD typu Adata SU650 lub może lepiej jakiś HDD z wyższej półki, typu WD Gold/Black, Seagate Firecuda/Barracuda Pro albo coś od HGST.

Oczekuję jak najmniejszej awaryjności oraz względnie cichej pracy, prędkość oraz głośność mojego obecnego dysku(Samsung HD502) są wystarczające, co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na magazyn lepiej HDD. Do gier SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej SU650 240 GB + Toshiba P300/WD Blue od SU650 480 GB? Dodam, że SSD na system już mam(Crucial M550).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej SU650 240 GB + Toshiba P300/WD Blue od SU650 480 GB? Dodam, że SSD na system już mam(Crucial M550).

Będziesz na tym dysku instalował te gry, czy po prostu jako czysty magazyn danych? Jak będziesz instalował to możesz kupić takie kombo SSD na zainstalowane gry + HDD jako magazyn, jeśli tylko magazyn to HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę też instalował gry, szczerze bardziej jestem przekonany do SU650 480GB, po co mi ten HDD skoro SSD będzie miał dla mnie wystarczająco miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał samo SSD. Zresztą sam tak zrobiłem tylko, że wziąłem MX500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Skoro wymagasz tylko 500GB to bierz SSD. Choć ja mam 4TB SSD na gry i 10TB HDD jako magazyn i ledwo się mieszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wziąłbym jeszcze pod uwagę fakt, że kiedy dysk HDD umiera to zazwyczaj daje o tym znać wcześniej, natomiast SSD najczęsciej pada bez ostrzeżenia. Mój jedyny dysk SSD który padł zrobił to własnie w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymagasz tylko 500GB to bierz SSD. Choć ja mam 4TB SSD na gry i 10TB HDD jako magazyn i ledwo się mieszczę.

Mi wystarczają 2-3 gry czyli 100-150 GB + kilka filmów czy odcinków serialu - 50 GB.

Na Twoim miejscu wziąłbym jeszcze pod uwagę fakt, że kiedy dysk HDD umiera to zazwyczaj daje o tym znać wcześniej, natomiast SSD najczęsciej pada bez ostrzeżenia. Mój jedyny dysk SSD który padł zrobił to własnie w taki sposób.

Nie przeszkadza mi to, najważniejsze dane mam na płytach i pendrive'ie, resztę sobie mogę pobrać ponownie, zależy mi na jak najdłuższym działaniu, myślę, że SSD wytrzyma dłużej, chociaż Samsung jeszcze jakoś działa od tych 7-8 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza mi to, najważniejsze dane mam na płytach i pendrive'ie, [..]

Proponuję sprawdzać co pół roku czy da się skopiować 100% danych z powyższych nośników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam dysk ssd cruciala 512gb mx100 + 2tb hdd.

Następny dysk do ssd na m2 a 2tb(i tak w połowie pusty) wyleci z kompa i jakoś przebieduję z danymi na 500gb mx100 ;)

 

Przy łączach w granicach 60, 100 czy 150 mbitów archiwizowanie do wiecznego przechowywania danych z internetu (filmy, seriale, muzyka) stało się bez sensu.

I tak zwykle już nigdy nie wracam do tego co zachomikowałem.

 

Taki mx500 500gb to obecnie ok 400zł.

 

Jeśli masz m2, to mozesz też kupić np Adate sx8200 na system i gry - 480gb za 500zł a obecny ssd dać na dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD. A starego HDD w kieszeń zewnętrzna albo dalej w kompie trzymać i ustawić żeby się wyłączał po kilku minutach nie używania. Jedyna wada to dłuższe wchodzenie do Mój Komputer po uśpieniu talezowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak więc jak HDD w końcu padnie to kupuję SSD ~500 GB, dzięki za odpowiedzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak więc jak HDD w końcu padnie to kupuję SSD ~500 GB, dzięki za odpowiedzi. ;)

 

 

Moze sie okazać, że jak padnie Ci HDD to 500GB SSD będzie już nic nie wartym małym dyskiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...