Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Harrnas

Dobre chłodzenie góra-dół.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam płytę ASRock 970 EXTREME 3 R2.0 z buldożerem FX-8350 TDP-125w

 

Jak się dopiero teraz dowiedziałem czy tym zestawieniu często spotyka się problem z freezingiem Wyczytałem na stronie producent zaleca chłodzenie góra-dół z powodu nagrzewania się płyty przy procesorach z TDP 125w.

 

Płyta jest jest wstecznie kompatybilna z chłodzeniami przeznaczonymi na sockety AM3 / AM2+.

 

Możecie coś polecić, tak żeby można było go też lekko podkręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwocie ww. chłodzeń kupisz i5-3470 (~170zł) z płytą H61/B75 (~150-200zł), który:

- będzie wydajniejszy w grach

- weźmie znacznie mniej energii

- nie będzie sprawiał żadnych problemów

Wady: dość leciwa już i od dawna martwa podstawka LGA1155 (podobnie zresztą jak AM3).

 

Alternatywnie możesz pójść w nowe Ryzeny lub intelowskie Skylake/Kaby Lake/Coffee Lake, choć to już droższe rozwiązanie, dodatkowo wymagające przesiadki z pamięci DDR3 na DDR4.

 

Tak czy inaczej- pozbądź się tego FX'a póki ktoś je jeszcze kupuje.

Nie warto pakować w niego żadnych funduszy.

Wpisz również w google "i3-8350k test" (pierwszy wynik)- tam masz pokazane jak Vishera wygląda na tle innych, starszych i nowszych procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za straszne literówki w pierwszym poście na komórce pisałem. Spasiu dzięki za odpowiedź, jednak rezygnuje z podkręcenia, co polecasz ? No cóż wiem że intel lepszy i wgl ale mam już fx8350 i tego dotyczy temat :)

 

Na stronie producenta jest taki dopiesek "For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design"

Doczytałem troszkę na jakiś angielskich forach, okazuje się że top-down blowing design to po prostu taki sam zasilacz jak stockowy czyli "Low profile CPU cooler" tylko zalecają jakiś porządniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh samo chłodnienie TOPFLOW wyjdzie drożej niż wymiana płyty bo do wyboru przy takim TDP i planowanym OC tylko 2 rozwiązania wchodzą w grę:

 

https://proline.pl/chlodzenie-procesora-noctua-nh-c14s-p939659

https://proline.pl/chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-tf-bk020-p939522

 

Cooler Master wentylator Vortex PLUS

 

Czy to podoła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...