Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamzlublina

wyrazenia regularne w notepad++

Rekomendowane odpowiedzi

W notepad++ napisałem wyrażenie regularne "[^\d\t\.] które zaznacza wszystkie znaki z wyjątkiem cyfr znaków tabulacji i kropek. Jak napisać wyrażenie regularne które by zaznaczało takie same znaki ale tylko po pierwszym znaku tabulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Look ahead w połączeniu z non-greedy matcher. Nie mam pojęcia, czy Notepad++ to obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W notepad++ napisałem wyrażenie regularne "[^\d\t\.] które zaznacza wszystkie znaki z wyjątkiem cyfr znaków tabulacji i kropek. Jak napisać wyrażenie regularne które by zaznaczało takie same znaki ale tylko po pierwszym znaku tabulacji?

Próbowałem (?!^.+\t)[^\d\t\.] i pierwszy znak z tych przed 1 TAB pomija ale pozostałe zaznacza. W czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz dać jakiś przykład danych źródłowych z których wyszukujesz?

I co konkretnie ma zaznaczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najbliższe, co możesz mieć to to: https://regex101.com/r/NhBRa7/1. Czyli łapie wybrane znaki po tabulacji. Nie wiem, czy da się złapać tylko po pierwszym znaku tabulacji. To raczej nie jest funkcją regexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz dać jakiś przykład danych źródłowych z których wyszukujesz?

I co konkretnie ma zaznaczać?

Chcę zaznaczyć te elementy które widać na załączonym obrazku za wyjątkiem znaków przed 1 znakiem TABULACJI.

post-597825-15323745249672_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...