Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

boros2

System przestaje działać, a PC chodzi dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od wczoraj mam problem z moim PC. System się uruchamia tylko na chwilę. Nie zdążę wykonać nawet ruchu myszką kiedy wszystko znika,a na monitorze pokazuje się: brak sygnału. Wszystkie wiatraki chodzą: zarówno te od obudowy jak i te od CPU i GPU. Zielona dioda na mobo świeci. Jest to Windows 7 64bit. Dziwne jest to,że nie mogę zresetować komputera przyciskiem,ani go wyłączyć. Pomaga tylko odłączenie zasilania. Dodatkowe info to to, że myszka podłączona do USB gaśnie. Przełączenie jej w inny port nic nie zmienia.

 

MoBo: ASUS M5A97 R2.0

CPU: Amd FX_8320

GPU: GeForce GTX 1060 3GB

HDD: Seagate 500GB

SSD: Intel 120GB

ZAS: Fortron AX550-60APN 550W Green Power 85plus

 

RAM nie pamiętam. Na początku roku dokupiłem dwie kości do dwóch jakie miałem i dorzuciłem dodatkowy dysk SSD 240GB. Od stycznia nie miałem problemu z PC do wczoraj.

 

Proszę o jakieś porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po wizycie w serwisie komputer pochodził kilka godzin. Zasilacz sprawdzony i sprawny. Dysk systemowy SSD wymieniony na nowy. Nawet udało mi się wczoraj zrobić test w OCCT. Maksymalna temperatura CPU wyniosła 70 stopni. Myślałem,że problem rozwiązany, ale jednak wieczorem znowu to samo: podczas pracy nagle sygnał na monitorze zgasł, myszka podłączona do usb zgasła, w skrzynce wszystkie diody się świecą,wszystkie wiatraki chodzą,jednak ani nie można go wyłączyć przyciskiem na obudowie,ani zresetować... tylko odłączenie prądu z sieci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po wizycie w serwisie komputer pochodził kilka godzin. Zasilacz sprawdzony i sprawny. Dysk systemowy SSD wymieniony na nowy. Nawet udało mi się wczoraj zrobić test w OCCT. Maksymalna temperatura CPU wyniosła 70 stopni. Myślałem,że problem rozwiązany, ale jednak wieczorem znowu to samo: podczas pracy nagle sygnał na monitorze zgasł, myszka podłączona do usb zgasła, w skrzynce wszystkie diody się świecą,wszystkie wiatraki chodzą,jednak ani nie można go wyłączyć przyciskiem na obudowie,ani zresetować... tylko odłączenie prądu z sieci :(

Dla mnie płyta lub zasilacz. Jeśli masz jak pożyczyć inny to spróbuj przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie podłączyli nowy zasilacz i to samo. Dodatkowo sprawdzili mój i wszystko ok. W pewnym momencie serwisant stwierdził,że ssd powoduje jakieś problemy bo przy odpiętym komputer długo chodził. Wsadził nowy ssd,zainstalował system i do wieczora wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...