Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GoreK.

Czy warto dokładać drugie tyle do One X nie grając w 4k?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wyborem konsoli. Będę grał na monitorze 27 cali full hd.

Cena One S na olx to około 800-900zł za One X trzeba dać około 1500zł.

Czy różnica jest odczuwalna na tyle aby dopłacać x2 do nowszej konsoli? (ale tej samej generacji?)

 

Nie miałem nigdy konsoli kupuje ją żeby pograć głównie w Wiedźmina 3 i Fife, na pewno odpale Assasyny, Tomb Raider, Red Dead Redemption Cena za One X jest duża, albo inaczej cena za one S jest na prawdę bardzo mała i kusi mnie żeby kupić tą konsolę. W końcu kupno One X (nowy 2 tyś) możliwe, że półtorej roku przed premierą Xbox Scarlett może się mijać z celem.

 

Co możecie powiedzieć w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie pomogę ale grałem w W3 jak i w jakiegoś AC najpierw na PC później u znajomego na ps4. Dla mnie odczucia tragiczne, 30 fps to było dla mnie slow mo i graficznie bieda takie ustawienia low-med.Niewiem czy nowe konsole obsługują 60 fps we wszystkich grach, bo jak ja bym miał grać w 30 fps to nie grał bym w nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie pomogę ale grałem w W3 jak i w jakiegoś AC najpierw na PC później u znajomego na ps4. Dla mnie odczucia tragiczne, 30 fps to było dla mnie slow mo i graficznie bieda takie ustawienia low-med.Niewiem czy nowe konsole obsługują 60 fps we wszystkich grach, bo jak ja bym miał grać w 30 fps to nie grał bym w nic.

No właśnie otóż to, chciałbym zobaczyć jak to rzeczywiście wygląda bo z tych filmików YouTubowych to nijak...

 

W Wiedźmina 3 grałem na chwile w pracy, ale na 98 calowym monitorze z NECa (wartość 120 tys zł co nawet nie wiedziałem, że monitor może być tak drogi) w 60 fps w 4 k na ultra z modami :E to gdy porównałem to z moim komputerem wtedy miałem 30 fps na medium to :E różnica minimum jednej generacji :E jak nie dwie

 

Wiedźmina przeszedłem na PC ale jestem fanem tej serii i chciałbym po prostu wrócić, a też nie grałem w dodatki...

 

Powoli dochodzę do wniosku, że kupie tego One S. Monitor kupiłem full hd 27 cali naprawiłem go i wyszedł mi 300zł teraz kupić jakąś eske i można się zmieścić w 1000zł i mieć fajny zestaw do grania. A, że będę mieć chyba trochę wolnego czasu w zimie to skorzystałbym na powrót do świata gier... Nie grałem od 2-3 lat... Tęsknie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że mam TV LG 32" LED 32LJ500V Full HD podłączonego do xbox one s i gra mi się świetnie i nie potrzebuje gry w 4K. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w takim razie kupię sobie One S do pogrania w tytuły "do nadrobienia". Dla mnie i tak najczęściej liczył się fun. A w Wiedźmina 3 na full w 4k pogram sobie na kompie jak już będzie kosztować taki co to udźwignie 3 tys zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w takim razie kupię sobie One S do pogrania w tytuły "do nadrobienia". Dla mnie i tak najczęściej liczył się fun. A w Wiedźmina 3 na full w 4k pogram sobie na kompie jak już będzie kosztować taki co to udźwignie 3 tys zł ...

Ja mam one X i uważam że zupełnie nie warto do niego dokładać. Jak się poluje na stronach typu pepper.pl to można kupić x1s w cenie 500-600PLN. Mocno odczuwalna jest różnica w loadingach ale graficznie przez to 4k cierpią detale. Większość gier poza rozdzielczością niczym się nie różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zmieniło mi się po obejrzeniu najlepszych gier na ps4 :E

Kupuje PS4 :E ale też nie wiem jakie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wziąść One X. Miałem One S I nawet na telewizorze FHD gry wyglądały tragicznie. Miękkie rozmyte tekstury. Konsola na której gry nie chodzą nawet w natywnym 1080p nie nadaje się do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz 24kl/d w full hd i słabe detale to bierz biede wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostatnio z kolegą robiliśmy porównanie demo PESa 2019 na Xbox One vs Xbox One X w 1080p i różnica była ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z kolegą robiliśmy porównanie demo PESa 2019 na Xbox One vs Xbox One X w 1080p i różnica była ogromna.

Dokładnie nawet w 1080p jest ogromna różnica w większości gier jak ktoś tego nie widzi to jest chyba ślepy albo ma tv 5 metrów od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się o swoich odczuciach odnośnie tych konsol, bo xboxa one S miałem przez prawie 2 lata, od kwietnia tego roku gram na one X.

Przez pierwszy rok grałem na plazmie 42" na one S i gry wyglądały w porządku, w zupełności mi to wystarczało i nie odczuwałem dyskomfortu związanego z tym, że masz mniejszą ilość detali jak na PC.

Później zmieniłem telewizor na OLEDA 55" i tu już było gorzej. Widać było, że tej rozdzielczości w konsoli brakuje, obraz często był nieostry a przesiadka na one X to był gigantyczny skok jakościowy.

Jak widać wszystko rozchodzi się o wielkość ekranu na jakim grasz

 

W twoim przypadku, jak grasz na takim małym ekranie, w zupełności wystarczy tańszy xbox. Nie wiem tylko jak będzie ze skalowaniem gier, które działają w niższych rozdzielczościach niż 1080p, np. 900p. O ile telewizory radzą sobie z tym dobrze i nie tracisz wiele na ostrości, tak na monitorach może być już o wiele gorzej ze względu na słabsze matryce w nich montowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Tak opłaca się kupować One X bo wtedy obraz ma downscaling do 1080 czyli efekt identyczny do DSR z nVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami podłączam One X do plazmy FHD Vt60 i jakość obrazu względem one s jest porażająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem różnice i jest ogromna aczkolwiek kupiłem ps4 za 750zł z dwoma padami i tam jest mnóstwo gier które chciałem zagrać, fun jest grafika... trudno :E Kupię PS5/XboxScarlet teraz nie chce inwestwować w starą generacje :hmm: tymbardziej, że nie gram na jakimś wielkim TV. I tak chodziło mi o nadrobienie tytułów konsolowych ( pierwsza konsola)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupię PS5/XboxScarlet teraz nie chce inwestwować w starą generacje

 

Akurat sam Microsoft powiedział, że nie będzie robił nowych generacji konsol tylko ulepszał, więc Xbox Scarlett to będzie najprawdopodobniej lepsza wersja One X (czyli tym, czym dla One S jest One X).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to oni decydują o tym czy to jest nowa generacja czy tylko lepsza wersja aktualnej? Czyli PS będzie już 9gen. a X dalej 8gen.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczenie generacji jest w tej chwili bardzo umowne i płynne, więc nie odważyłbym się nazwać tego w ten sposób ;) Jeśli następne konsole będą ewolucją obecnych to czy można będzie to określić jakimś krokiem milowym/generacją? Chyba, że Sony znowu nie da wstecznej kompatybilności i kolejny raz oleje swoich klientów ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z kolegą robiliśmy porównanie demo PESa 2019 na Xbox One vs Xbox One X w 1080p i różnica była ogromna.

 

XONEX to jedyna konsola z 12GB RAMu (384-bit GDDR5). PS4pro ma 9GB, z tego 1GB DDR3...

To tak jakby porównywać kartę z 4GB VRAMu z 8GB VRAMu w grze, która potrafi z niego skorzystać.

 

A to oni decydują o tym czy to jest nowa generacja czy tylko lepsza wersja aktualnej? Czyli PS będzie już 9gen. a X dalej 8gen.?

 

PS4pro ma 4TFLOPS z 8GB GDDR5(+1GB DDR3), XOX ma 6TFLOPS i 12GB GDDR5. Nie ma znaczenia numerek, tylko wydajność.

XOX ma 5x tyle TFLOPS co XONES, XONES 5x więcej FLOPS od X360. Następca XOX będzie miał pewnie 5x tyle FLOPS, a wydadzą refresh/slim XOX jako przyszłą bazową konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jak się pogra w te wszystkie gry Xbox One X Enhanced nawet w Full HD i później odpali się takie GTA V, Sunset Overdrive, Battlefield 4 które w żaden sposób nie korzystają z dodatkowej mocy Xa, to ma się wrażenie jakby to były gry na powszednią generację. To pokazuje jak koszmarna była wydajność Xboxa One już na starcie. A przecież Xbox One S nie różni się specjalnie wydajnością. Tu się nie ma nawet co zastanawiać (chyba że ktoś kupi sobie nówkę XONES w Black Friday za 600 zł, bo tyle to jest warte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to warto uderzać w X. Xbox One jest dla naprawdę najmniej wymagających.

 

Ostatnia gra AC:Odyssey z testu pclaba

 

"PlayStation 4 zapewnia lepszy obraz od Xboxa One: lepszej jakości cienie i bardziej realistyczne oświetlenie sceny, a także wyższą rozdzielczość. PS4 wyświetla, w zależności od sceny, od około 1664 × 936 pikseli w bardziej dynamicznych kadrach do pełnego Full HD, czyli 1920 × 1080 pikseli, w momentach, gdy na ekranie jest mniej szczegółowych elementów otoczenia. Xbox One wyświetla od około 1472 × 828 pikseli do około 1600 × 900 pikseli"

 

Jeszcze kilka premier gier AAA i na podstawowym Xboxie będzie się grało w 720p :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to warto uderzać w X. Xbox One jest dla naprawdę najmniej wymagających.

 

Ostatnia gra AC:Odyssey z testu pclaba

 

"PlayStation 4 zapewnia lepszy obraz od Xboxa One: lepszej jakości cienie i bardziej realistyczne oświetlenie sceny, a także wyższą rozdzielczość. PS4 wyświetla, w zależności od sceny, od około 1664 × 936 pikseli w bardziej dynamicznych kadrach do pełnego Full HD, czyli 1920 × 1080 pikseli, w momentach, gdy na ekranie jest mniej szczegółowych elementów otoczenia. Xbox One wyświetla od około 1472 × 828 pikseli do około 1600 × 900 pikseli"

 

Jeszcze kilka premier gier AAA i na podstawowym Xboxie będzie się grało w 720p :E

 

 

Z popularyzacją trzeba poczekać, aż wyjdzie jakiś refresh X-a z niższymi kosztami produkcji i ceną bliższą 1kpln na półkach. XONES da się kupić za 550-600pln i w tej cenie jako pierwsza konsola dla dzieci jest całkiem ok. Dla kilkulatka nie ma dużej różnicy w takim LEGO, czy grze Disneya lub popularnym Minecrafcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...