Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GoreK.

Czy warto dokładać drugie tyle do One X nie grając w 4k?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wyborem konsoli. Będę grał na monitorze 27 cali full hd.

Cena One S na olx to około 800-900zł za One X trzeba dać około 1500zł.

Czy różnica jest odczuwalna na tyle aby dopłacać x2 do nowszej konsoli? (ale tej samej generacji?)

 

Nie miałem nigdy konsoli kupuje ją żeby pograć głównie w Wiedźmina 3 i Fife, na pewno odpale Assasyny, Tomb Raider, Red Dead Redemption Cena za One X jest duża, albo inaczej cena za one S jest na prawdę bardzo mała i kusi mnie żeby kupić tą konsolę. W końcu kupno One X (nowy 2 tyś) możliwe, że półtorej roku przed premierą Xbox Scarlett może się mijać z celem.

 

Co możecie powiedzieć w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie pomogę ale grałem w W3 jak i w jakiegoś AC najpierw na PC później u znajomego na ps4. Dla mnie odczucia tragiczne, 30 fps to było dla mnie slow mo i graficznie bieda takie ustawienia low-med.Niewiem czy nowe konsole obsługują 60 fps we wszystkich grach, bo jak ja bym miał grać w 30 fps to nie grał bym w nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie pomogę ale grałem w W3 jak i w jakiegoś AC najpierw na PC później u znajomego na ps4. Dla mnie odczucia tragiczne, 30 fps to było dla mnie slow mo i graficznie bieda takie ustawienia low-med.Niewiem czy nowe konsole obsługują 60 fps we wszystkich grach, bo jak ja bym miał grać w 30 fps to nie grał bym w nic.

No właśnie otóż to, chciałbym zobaczyć jak to rzeczywiście wygląda bo z tych filmików YouTubowych to nijak...

 

W Wiedźmina 3 grałem na chwile w pracy, ale na 98 calowym monitorze z NECa (wartość 120 tys zł co nawet nie wiedziałem, że monitor może być tak drogi) w 60 fps w 4 k na ultra z modami :E to gdy porównałem to z moim komputerem wtedy miałem 30 fps na medium to :E różnica minimum jednej generacji :E jak nie dwie

 

Wiedźmina przeszedłem na PC ale jestem fanem tej serii i chciałbym po prostu wrócić, a też nie grałem w dodatki...

 

Powoli dochodzę do wniosku, że kupie tego One S. Monitor kupiłem full hd 27 cali naprawiłem go i wyszedł mi 300zł teraz kupić jakąś eske i można się zmieścić w 1000zł i mieć fajny zestaw do grania. A, że będę mieć chyba trochę wolnego czasu w zimie to skorzystałbym na powrót do świata gier... Nie grałem od 2-3 lat... Tęsknie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że mam TV LG 32" LED 32LJ500V Full HD podłączonego do xbox one s i gra mi się świetnie i nie potrzebuje gry w 4K. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w takim razie kupię sobie One S do pogrania w tytuły "do nadrobienia". Dla mnie i tak najczęściej liczył się fun. A w Wiedźmina 3 na full w 4k pogram sobie na kompie jak już będzie kosztować taki co to udźwignie 3 tys zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w takim razie kupię sobie One S do pogrania w tytuły "do nadrobienia". Dla mnie i tak najczęściej liczył się fun. A w Wiedźmina 3 na full w 4k pogram sobie na kompie jak już będzie kosztować taki co to udźwignie 3 tys zł ...

Ja mam one X i uważam że zupełnie nie warto do niego dokładać. Jak się poluje na stronach typu pepper.pl to można kupić x1s w cenie 500-600PLN. Mocno odczuwalna jest różnica w loadingach ale graficznie przez to 4k cierpią detale. Większość gier poza rozdzielczością niczym się nie różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zmieniło mi się po obejrzeniu najlepszych gier na ps4 :E

Kupuje PS4 :E ale też nie wiem jakie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wziąść One X. Miałem One S I nawet na telewizorze FHD gry wyglądały tragicznie. Miękkie rozmyte tekstury. Konsola na której gry nie chodzą nawet w natywnym 1080p nie nadaje się do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz 24kl/d w full hd i słabe detale to bierz biede wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostatnio z kolegą robiliśmy porównanie demo PESa 2019 na Xbox One vs Xbox One X w 1080p i różnica była ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z kolegą robiliśmy porównanie demo PESa 2019 na Xbox One vs Xbox One X w 1080p i różnica była ogromna.

Dokładnie nawet w 1080p jest ogromna różnica w większości gier jak ktoś tego nie widzi to jest chyba ślepy albo ma tv 5 metrów od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się o swoich odczuciach odnośnie tych konsol, bo xboxa one S miałem przez prawie 2 lata, od kwietnia tego roku gram na one X.

Przez pierwszy rok grałem na plazmie 42" na one S i gry wyglądały w porządku, w zupełności mi to wystarczało i nie odczuwałem dyskomfortu związanego z tym, że masz mniejszą ilość detali jak na PC.

Później zmieniłem telewizor na OLEDA 55" i tu już było gorzej. Widać było, że tej rozdzielczości w konsoli brakuje, obraz często był nieostry a przesiadka na one X to był gigantyczny skok jakościowy.

Jak widać wszystko rozchodzi się o wielkość ekranu na jakim grasz

 

W twoim przypadku, jak grasz na takim małym ekranie, w zupełności wystarczy tańszy xbox. Nie wiem tylko jak będzie ze skalowaniem gier, które działają w niższych rozdzielczościach niż 1080p, np. 900p. O ile telewizory radzą sobie z tym dobrze i nie tracisz wiele na ostrości, tak na monitorach może być już o wiele gorzej ze względu na słabsze matryce w nich montowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Tak opłaca się kupować One X bo wtedy obraz ma downscaling do 1080 czyli efekt identyczny do DSR z nVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami podłączam One X do plazmy FHD Vt60 i jakość obrazu względem one s jest porażająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem różnice i jest ogromna aczkolwiek kupiłem ps4 za 750zł z dwoma padami i tam jest mnóstwo gier które chciałem zagrać, fun jest grafika... trudno :E Kupię PS5/XboxScarlet teraz nie chce inwestwować w starą generacje :hmm: tymbardziej, że nie gram na jakimś wielkim TV. I tak chodziło mi o nadrobienie tytułów konsolowych ( pierwsza konsola)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupię PS5/XboxScarlet teraz nie chce inwestwować w starą generacje

 

Akurat sam Microsoft powiedział, że nie będzie robił nowych generacji konsol tylko ulepszał, więc Xbox Scarlett to będzie najprawdopodobniej lepsza wersja One X (czyli tym, czym dla One S jest One X).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to oni decydują o tym czy to jest nowa generacja czy tylko lepsza wersja aktualnej? Czyli PS będzie już 9gen. a X dalej 8gen.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczenie generacji jest w tej chwili bardzo umowne i płynne, więc nie odważyłbym się nazwać tego w ten sposób ;) Jeśli następne konsole będą ewolucją obecnych to czy można będzie to określić jakimś krokiem milowym/generacją? Chyba, że Sony znowu nie da wstecznej kompatybilności i kolejny raz oleje swoich klientów ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z kolegą robiliśmy porównanie demo PESa 2019 na Xbox One vs Xbox One X w 1080p i różnica była ogromna.

 

XONEX to jedyna konsola z 12GB RAMu (384-bit GDDR5). PS4pro ma 9GB, z tego 1GB DDR3...

To tak jakby porównywać kartę z 4GB VRAMu z 8GB VRAMu w grze, która potrafi z niego skorzystać.

 

A to oni decydują o tym czy to jest nowa generacja czy tylko lepsza wersja aktualnej? Czyli PS będzie już 9gen. a X dalej 8gen.?

 

PS4pro ma 4TFLOPS z 8GB GDDR5(+1GB DDR3), XOX ma 6TFLOPS i 12GB GDDR5. Nie ma znaczenia numerek, tylko wydajność.

XOX ma 5x tyle TFLOPS co XONES, XONES 5x więcej FLOPS od X360. Następca XOX będzie miał pewnie 5x tyle FLOPS, a wydadzą refresh/slim XOX jako przyszłą bazową konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jak się pogra w te wszystkie gry Xbox One X Enhanced nawet w Full HD i później odpali się takie GTA V, Sunset Overdrive, Battlefield 4 które w żaden sposób nie korzystają z dodatkowej mocy Xa, to ma się wrażenie jakby to były gry na powszednią generację. To pokazuje jak koszmarna była wydajność Xboxa One już na starcie. A przecież Xbox One S nie różni się specjalnie wydajnością. Tu się nie ma nawet co zastanawiać (chyba że ktoś kupi sobie nówkę XONES w Black Friday za 600 zł, bo tyle to jest warte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to warto uderzać w X. Xbox One jest dla naprawdę najmniej wymagających.

 

Ostatnia gra AC:Odyssey z testu pclaba

 

"PlayStation 4 zapewnia lepszy obraz od Xboxa One: lepszej jakości cienie i bardziej realistyczne oświetlenie sceny, a także wyższą rozdzielczość. PS4 wyświetla, w zależności od sceny, od około 1664 × 936 pikseli w bardziej dynamicznych kadrach do pełnego Full HD, czyli 1920 × 1080 pikseli, w momentach, gdy na ekranie jest mniej szczegółowych elementów otoczenia. Xbox One wyświetla od około 1472 × 828 pikseli do około 1600 × 900 pikseli"

 

Jeszcze kilka premier gier AAA i na podstawowym Xboxie będzie się grało w 720p :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to warto uderzać w X. Xbox One jest dla naprawdę najmniej wymagających.

 

Ostatnia gra AC:Odyssey z testu pclaba

 

"PlayStation 4 zapewnia lepszy obraz od Xboxa One: lepszej jakości cienie i bardziej realistyczne oświetlenie sceny, a także wyższą rozdzielczość. PS4 wyświetla, w zależności od sceny, od około 1664 × 936 pikseli w bardziej dynamicznych kadrach do pełnego Full HD, czyli 1920 × 1080 pikseli, w momentach, gdy na ekranie jest mniej szczegółowych elementów otoczenia. Xbox One wyświetla od około 1472 × 828 pikseli do około 1600 × 900 pikseli"

 

Jeszcze kilka premier gier AAA i na podstawowym Xboxie będzie się grało w 720p :E

 

 

Z popularyzacją trzeba poczekać, aż wyjdzie jakiś refresh X-a z niższymi kosztami produkcji i ceną bliższą 1kpln na półkach. XONES da się kupić za 550-600pln i w tej cenie jako pierwsza konsola dla dzieci jest całkiem ok. Dla kilkulatka nie ma dużej różnicy w takim LEGO, czy grze Disneya lub popularnym Minecrafcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...