Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jubi0

Karta graficzna wyłącza się?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

ostatnio mam taki problem, że nagle (kilka razy dziennie) gasną i monitory z powodu braku sygnału.

 

Problem pojawił się gdy próbowałem odpalić grę "Banished" (oryginalna na GOG). Odpaliłem 2 razy i po chwili kończyło się czarnymi ekranami.

 

Nie mam pojęcia co może być problemem, może to, że mam 2 monitory z rożną rozdzielczością (1920x1080 i 2560x1080) i gra zwariowała.

 

Gdy monitory tracą sygnał słyszę jakiś wyskakujący error, ale nie jestem w stanie stwierdzić co to bo resetuje kompa.

 

GeForce GTX 550 Ti

 

Nic oprócz formata nie przychodzi mi do głowy, a z racji pracy nie mogę sobie pozwolić na resetowanie komputera po kilka razy dziennie...

 

Może macie jakieś pomysły,

dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj resztę konfiguracji z zasilaczem.

 

Sprawdź temperatury i napięcia za pomocą, na przykład Aida64 lub HWmonitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen z programu, chyba wszystko oprócz ramu tam jest

RAM 16GB

 

http://scr.hu/13tt/jjy19

 

zasilacz - nie wiem jak sprawdzić. Poszukam w papierach.

 

Poprzednie zamknięcie systemu przy 14:27:54 na ‎2018-‎07-‎23 było nieoczekiwane. 14:29:41

 

Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. 14:27:28

 

Przeinstaluje sterowniki i zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura karty graficznej ma krytyczną wartość, zwłaszcza że nie jest obciążona.

 

Marka i parametry zasilacza są na jego obudowie. Podaj resztę napięć, powinny być pod zakładką płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg programu karta nie obraca wentylatorem (ale to może być wentylator 2-pinówy - pokazuje % rpm ze sterownika, ale nie odczytuje ilości obrotów)... temp. wcale nie jest krytyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku

 

Przeinstalowałem sterowniki z grafy w poniedziałek po południu. Było wszystko ok.

Wtorek - bez problemów, więc uznałem, że to winowajca, ale uznałem, ze poczekam jeszcze kilka dni zanim będę pewny.

 

Dzisiaj znowu to się stało, niestety w trakcie pracy...

Jak piszę ten post to już 2 razy (w sumie 3 w przeciągu 1H) mi się wyłączyło...

 

Przeinstaluję sterowniki jeszcze raz żeby mieć spokój choć dziś.

 

Wentylator w grafie to ciężka sprawa xD

Jakiś czas temu po prostu przestał działać. Karta się przegrzewała, ale większych jaj nie było.

Zaczęły się już koparki do krypto więc uznałem, ze nie kupię nowej tylko naprawię bo już gwarancji nie było.

W serwisie gość powiedział, że jedyne co może zrobić to zamontować inny wentylator. Od tamtego czasu mam wentylator na trytytkach xD

Wątpię czy to jest winowajca bo jakoś działało cały czas bez problemów.

Otwierałem komputer i wentylator działa.

 

http://scr.hu/13tt/to7vm

 

Zasilacz

Termaltake

Model SP-530AH2NH

 

Wyjeżdżam dziś na parę dni więc nie będę odpisywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdź jeszcze w GPU-Z tą temperaturę, bo 98*C w spoczynku wygląda jak wartość z kosmosu. Może w ogóle radiator nie przylega do procesora albo pasta stała się izolatorem ciepła jak skamieniała. Była kiedykolwiek wymieniana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,

wróciłem już do siebie i zająłem się tym.

Pasta przewodząca była wymieniana ostatnio więc póki co nie tykałem jej (przy następnym czyszczeniu pewnie wymienię).

Dokładnie przedmuchałem kartę i całą obudowę. Trochę gówna się zebrało.

Póki co wszystko w porządku.

 

Dzisiaj mimo upałów komp chodził cały czas i temperatura chyba w porządku (nie wiem jaka jest dopuszczalna szczerze powiedziawszy...)

 

http://scr.hu/13tt/qc7ks

 

Póki co obserwuję sytuację i mam nadzieję, że nie będę musiał kupować nowej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przenosilem kompa, cxyscilem przed transportem i gdzies musialem uderzyc w radiator - choc nie wygladalo aby byl przekrzywiony czy cos - mialem dokladnie to samo

 

Wystarczylo poprawic radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień od ostatniego wpisu więc chciałbym podziękować każdemu udzielającemu się.

 

Dziękuję bardzo.

 

Problemem była temperatura. Od ostatniego postu ani razu nie nastąpiła żadna awaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...