Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

serwkomp

AMD Catalyst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze.

 

Panowie chce zainstalować gre, piszą że dobre jest zainstalować sterowniki AMD Catalyst , zastanawiam się czy dobrze zrobie jak je zainstaluje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak, może nie. Tak bez niczego to ciężko powiedzieć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko integrę wbudowaną w procesor AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd catalyst to i tak zainstalowałem bo on jest na stronie gigabyte do mojej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecko. Jakiś program prosi cię o zainstalowanie sterownika. Sterowniki są do sprzętu. Ale nie podałeś ani JAKI program o to prosi, ani JAKI masz sprzęt, ani tym bardziej JAKĄ wersję masz tych Catalystów bo w końcu się domyśliłeś, że informacja iż takie oprogramowanie już w JAKIEJŚ wersji zainstalowałeś. W dodatku z jakiegoś powodu wątek umieściłeś w dziale Procesory i się pytasz o co chodzi ze zintegrowaną kartą graficzną...

Więc zanim zaczniesz zadawać kolejne idiotyczne pytania bez podawania szczegółów proponuję wpisać w Google komunikat, który dostajesz, dowiedzieć się czym w ogóle jest ten AMD Catalyst, zebrać wszystkie informacje, jakie mogą być potrzebne w odpowiedzi na twoje pytanie i dopiero wtedy zakładaj wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany barany. zamiast spytać gościa o model karty graficznej to robicie mu sieczkę w głowie

 

 

@serwkomp, jaki masz model karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafe mam Geoforce gts250, ale na stronie gigabyte są sterowniki do mojej płyty Ati catalyst i je zainstalowałem.

A dokładnie chodzi o ten chipset AMD Chipset Driver (include chipset\sata raid driver)

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma770t-ud3p_10#support-dl

 

Mam go nie instalować ? skoro jest do mojej płyty ????

 

A jak się mylę to jakie mam zainstalować stery do mojej płyty, instaluje ze strony producenta.

 

Mam instalować sterowniki do mojej płyty ze strony producenta czy coś innego ? bo teraz się pogubiłem ????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gra Ci nie działa czy co?

 

Pokazałbyś chociaż komunikat od czego się zaczęło, cokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok.

 

Instaluje sterownik ze strony producenta do mojej płyty czyli ten: AMD Chipset Driver (include chipset\sata raid driver)

 

To jest sterownik Ati catalyst , czy mam to instalowac.

Ja mam grafe Nfidia Geoforce.

 

A jak nie to jakie mam zainstalowac stery do mojej plyty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluje stery z producenta ja mam grafe geoforca a tam sa stery ATI catalyst do AMD Chipset Driver (include chipset\sata raid driver) tak ma byc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalyst to stare sterowniki do radeon. Ty nie mieć radeon. Ty mieć geforce.

Płyta nie mieć radeon. Strona płyty nie mieć catalyst. Sterowniki na strona płyty to nie catalyst.

 

Ty nie mieć problem. Ty źle zrozumieć komunikat. Ty wymyślić problem bo nie zrozumieć komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kartę graficzną GeForce, to nie potrzebujesz zupełnie sterowników Catalyst, gdyż są one do kart graficznych Radeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z wyborem sterowników.

 

To mam nie instalować tego AMD Chipset Driver (include chipset\sata raid driver) ? a to są stery Ati.

 

Nie wiem które stery mam instalować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne... skoro jak wspomniałeś, wszystko działa.

 

Lepsze wrogiem dobrego - nie grzeb tym bardziej, że tematu nie ogarniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnych sterowników ATI...

 

Wciąż nie wiadomo po co chcesz cokolwiek instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset jest od AMD, ale to nie Radeon. Pakiet Catalyst jest do kart graficznych, nie do chipsetów. Gdyby w płycie głównej znajdowała się zintegrowana karta graficzna Radeon, to wtedy instalacja pakietu Catalyst byłaby wskazana. Ale skoro Radeona w tej płycie nie ma (a chipset to nie Radeon), to instalujesz wymienione na tej stronie sterowniki (Chipset Driver, SATA i reszta), wśród których nie ma Catalystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dokładnie robie tak na stronie http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma770t-ud3p_10#support-dl wybieram Win7 64bit > potem chipset AMD Chipset Driver (include chipset\sata raid driver) po ściągnięciu ściągam i klikam a tam pokazuje się ATI.

Czegoś tu nie rozumiem instaluje driver do chipsetu nie do grafy, proszę o sprawdzenie tego pliku.

 

I właśnie instaluje stery wymienione na tej stronie. Proszę o sprawdzenie tego.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI było przejęte przez AMD, jeśli pakiet na stronie był wydany przed przejęciem ATI przez AMD to wyświetla się ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, więc rozumiem że mam to instalować tak ????

 

To jak Panowie rozumiem że trzeba to zainstalować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, skoro jest na stronie producenta płyty wśród sterowników, to znaczy że trzeba to zainstalować.

Natomiast programy z zakładki BIOS czy funkcja możesz pominąć, to raczej narzędzia dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...