Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam płytę ze zintegrowaną dźwiękówką Realtek ALC1220,

(dokladniej ASRock X370 Gaming X Fatality) Zakupiłem chwalone słuchawki Superlux HD681.Dźwięk naprawdę przyjemny i czysty, ale spodziewałem się czegoś głośniejszego. I teraz pytanie czy waro zainwestować w jakąś kartę pod PCI by wzmocnić dźwięk (tak do 2 stówek) czy w tej cenie nie ma sensu?

 

Edit: Jeśli jest sens to 2 stówy to max, im taniej tym lepiej fajnie by było znaleźć coś kolo 100(może być używka)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz sobie wyrównywanie głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz sobie wyrównywanie głośności.

Ale jak? w ustawieniach realteka ustawiłem moc słuchawek na "dynamiczny" bo to daje mi najgłośniejszy i najczystszy dźwięk( tak mi się przynajmniej wydaje) W oprogramowaniu SBCinema przełączam w zależności od czego korzystam, miedzy movie/games, voice itd. dalej po prostu wydaje mi się ze słuchawki są zbyt ciche) nie jest to tragedia, bo dają rade, ale rewelacji nie ma, (może tak po prostu ma być) A może zewnętrzna karta by wzmocniła "głośność" Nie wiem, dla tego pytam, czy jest sens kupować jakąś tanią kartę dźwiękowe, do wzmocnienia głośności? A jak tak to jaką ? jak najtaniej :)

 

Edit: Szczerze? to mam wrażenie ze wcześniejsze słuchawki za 30 zeta, choć z gorszą jakością dźwięku, grały głośniej:/

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić tylko dźwiękówki ASUSa, używki też powinny być dobra, używam swojej karty już jakieś 9 lat bez problemów większych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak? w ustawieniach realteka ustawiłem moc słuchawek na "dynamiczny" bo to daje mi najgłośniejszy i najczystszy dźwięk( tak mi się przynajmniej wydaje) W oprogramowaniu SBCinema przełączam w zależności od czego korzystam, miedzy movie/games, voice itd. dalej po prostu wydaje mi się ze słuchawki są zbyt ciche) nie jest to tragedia, bo dają rade, ale rewelacji nie ma, (może tak po prostu ma być) A może zewnętrzna karta by wzmocniła "głośność" Nie wiem, dla tego pytam, czy jest sens kupować jakąś tanią kartę dźwiękowe, do wzmocnienia głośności? A jak tak to jaką ? jak najtaniej :)

 

Edit: Szczerze? to mam wrażenie ze wcześniejsze słuchawki za 30 zeta, choć z gorszą jakością dźwięku, grały głośniej:/

 

0QaIdRx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma u mnie takiej opcji ;) albo ślepy jestem.

post-590739-15327637833212_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pobrać ze strony Realteka najnowsze sterowniki do płyty, bo producenci płyt wrzucają stare wersje na swoje strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem "wyrównanie głośności" ale niewiele to pomogło, no nic, może pożyczę od znajomego kartę pod PCI, i zobaczę czy warto coś zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki masz podpięte z przodu kompa czy z tyłu?

 

NE5532 powinien be problemu ogarnąć słuchawki.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Superluxy HD 669 podpięte pod ALC1220 i na 1/4 skali z wyrównywaniem głośności jest w sam raz.

 

Może spróbuj w equalizerze podciągnąć wszystkie słupki o +10dB w górę.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się zeby podpiąć słuchawki z przodu, ( bo cos tam pisane ze wzmacniacz działa tylko na front panel)Zawiodłem się bo grały ciszej niż tyłu), no ale dobra, tragedii nie ma, słuchawek nie oddam bo dziwęk super, tylko cichy

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem możliwości wyboru wzmocnienia na front panelu? HD681 to słuchawki o niskiej impedancji. Wszystko powinno je sprawnie zasilić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impedancja standardowa, za to nie najwyższa efektywność. Jeśli ktoś lubi głośniejsze odsłuchy to faktycznie integra może okazać się za słaba, choć z drugiej strony ALC1220 jest dość mocny... Wygląda to na problem ze sterownikami, postaraj się pobrać takie z customowym panelem od producenta płyty, zazwyczaj mają więcej opcji.

 

Z telefonu grają równie cicho?

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz przypadkiem możliwości wyboru wzmocnienia na front panelu?
Płyta (Fatal1ty X370 Gaming X) posiada wbudowany wzmacniacz słuchawkowy TI® NE5532 Premium Headset Amplifier 120dB SNR DAC, po podpięciu słuchawek pod panel przedni, grają ciszej niż podpięte do tyłu. W opcjach nie znalazłem możliwości wyboru wzmocnienia na front.

 

Z telefonu grają równie cicho?

Na telefonie jest to samo, jak nie ciszej.

 

Edit:

Zaczynam mieć wrażenie, ze po prostu po przeczytanych komentarzach na temat słuchawek, miałem zbyt wysokie oczekiwania. Koniec końcem, nie jest w sumie najgorzej, choć mogło by być głośniej. (Przynajmniej może nie ogłuchnę ;) )

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierałeś stąd sterowniki realteka i panel Soundblaster Cinema?

https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20X/index.asp#Download

Być może da to więcej opcji, moim zdaniem nie jest możliwe żeby te słuchawki były dla Ciebie za ciche, chyba że masz stwierdzone uszkodzenie słuchu, odpalone na 100% nawet integry powinny gwałcić uszy :f A może po prostu masz głośne otoczenie? Sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam tych słuchawek ani tej płyty ale polecam creative sound blaster x-fi xtreme audio i słuchawki przetwornik 40 mm i nie mniej niż 1500 mw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierałeś stąd sterowniki realteka i panel Soundblaster Cinema?

https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty%20X370%20Gaming%20X/index.asp#Download

Być może da to więcej opcji, moim zdaniem nie jest możliwe żeby te słuchawki były dla Ciebie za ciche, chyba że masz stwierdzone uszkodzenie słuchu, odpalone na 100% nawet integry powinny gwałcić uszy :f A może po prostu masz głośne otoczenie? Sam nie wiem

Sterowników próbowałem ze strony ASRocka i aktualizowałem tez do najnowszej wersji (co dziwne po zaktualizowaniu sterowników SBCinema przestaje działać) w pokoju cisza, no nie wiem widocznie tak ma być a ja za dużo oczekiwałem. bo to nie zupełnie jest tak ze są ciche, tylko nie są głośne :)

 

ja nie mam tych słuchawek ani tej płyty ale polecam creative sound blaster x-fi xtreme audio i słuchawki przetwornik 40 mm i nie mniej niż 1500 mw.

Karta w przyzwoitej cenie, za kilka dni postaram się przetestować słuchawki u znajomego na karcie pod PCI, jak da mi wzmocnienie to pewnie kupie tego SBlastera, albo taki model jak u znajomego, jeśli zagrają na nim dobrze.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przestawieniu w ustawieniach realteca "mocy słuchawek" z dynamicznego na najwyższy zaczęły charczeć :/ Na szczęście po powrocie do poprzednich ustawień przestały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz słuchawki, których potencjał się marnuje na integrach. Zastanów się, czy nie warto by było wydać tak z 400 złotych na coś solidnego, na przykład Audio In Motion SC808. Jeśli chodzi o głośność, ze słuchawek będziesz mógł korzystać jak z głośników biurkowych w razie potrzeby (oczywiście bardzo niezalecane), a jakość dźwięku i możliwość dostosowywania jego barwy na najwyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz słuchawki, których potencjał się marnuje na integrach. Zastanów się, czy nie warto by było wydać tak z 400 złotych na coś solidnego, na przykład Audio In Motion SC808. Jeśli chodzi o głośność, ze słuchawek będziesz mógł korzystać jak z głośników biurkowych w razie potrzeby (oczywiście bardzo niezalecane), a jakość dźwięku i możliwość dostosowywania jego barwy na najwyższym poziomie.

Tak jak pisałem, za parę dni przetestuje u znajomego, który posiada jakiegoś sounblastera chyba czy coś (w każdym bądź razie kartę pod PCI) jesli usłyszę wzrost "wydajności", zmiany na lepsze, to zainwestuje w jakąś kartę, ale nie chce wydawać więcej niż 2 stówy.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba coś z oprogramowaniem, bo mam te słuchawki od 3 lat i są bardzo głośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać.

Tez mam te SL, dżwięk jest super ale mogłoby byc głośniej zwłaszcza przy filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi słuchawkami albo taka partia się trafiła albo coś z płytą/oprogramowaniem, ewentualnie takie uszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem "wyrównanie głośności" ale niewiele to pomogło, no nic, może pożyczę od znajomego kartę pod PCI, i zobaczę czy warto coś zmieniać.

 

Zmieniaj jak najszybciej. Sam mam ALC 1220 na Gigabajcie i nie wiem jak ludzie sobie mogą go sobie zachwalać.

 

Siedzi u mnie stary soundblaster x-fi i jak sprawdziłem sobie z ciekawości integrę, to olaboga makarena. Dźwięk o wiele razy czystszy, a cmss3d w grach to miód dla uszu.

Na integrze grając w takiego pubg nie wiedziałem z której strony do mnie strzela.

 

Chyba że jestem jakiś niepełnosprytny i nie potrafię jej skonfigurować.

Edytowane przez JohnyPompka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj jak najszybciej. Sam mam ALC 1220 na Gigabajcie i nie wiem jak ludzie sobie mogą go sobie zachwalać.

 

Siedzi u mnie stary soundblaster x-fi i jak sprawdziłem sobie z ciekawości integrę, to olaboga makarena. Dźwięk o wiele razy czystszy, a cmss3d w grach to miód dla uszu.

Na integrze grając w takiego pubg nie wiedziałem z której strony do mnie strzela.

 

Chyba że jestem jakiś niepełnosprytny i nie potrafię jej skonfigurować.

 

Jesteś niepełnosprytny. Jak gram w R6S wyraźnie słyszę kroki i bez problemu potrafię ocenić z której strony przeciwnik wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...