Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Forii

8600k po skalpie gotowy do OC

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładka OC

 

CPU Ratio Mode - Dynamic

EIST - Enabled

 

Da się tak ustawić?

 

Hpet to co innego. Nie to nas trzyma.

CPU Ratio Mode - Dynamic

EIST - Enabled

 

Ustawione i nic :E

 

Load Optimized nic też nie dało.

testowałem też przy okazji wszystkie CE state od 0 do 8

 

Nadal tak samo :D

 

:hmm:

a to Ci zagwozdka :D

 

Zrobili takie OC że komputerowi się spodobało i nie chce zrzucać zegarów :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami bywało tak, że dany BIOS nie chciał zrzucać później zegarów. U Asusa jeszcze na z170 przesiedziałem tak ze 3 Biosy zanim zaczęło zrzucać zegary.

 

No nic. Zostaw jak jest. o 2 Waty nie będziemy robili afery. Ważne, że napięcie w IDLE jest zrzucane.

 

Teraz zbieraj hajs na GTX 1080, bo zestaw masz już dobrze skręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami bywało tak, że dany BIOS nie chciał zrzucać później zegarów. U Asusa jeszcze na z170 przesiedziałem tak ze 3 Biosy zanim zaczęło zrzucać zegary.

 

No nic. Zostaw jak jest. o 2 Waty nie będziemy robili afery. Ważne, że napięcie w IDLE jest zrzucane.

 

Teraz zbieraj hajs na GTX 1080, bo zestaw masz już dobrze skręcony.

a temperatury miałbym niższe gdyby zrzucało? :hmm:

czy to od napiecia zależy?

 

Na używanego Gtx 1080 czaję się, podobno ma być jakiś nowy typu gtx 2000/2080 i wtedy ceny stanieją, teraz w nic nie gram, w dodatku wentylatory byłyby nowe potrzebne, no i właśnie, jakie wentylatory do mojej obudowe moge wsadzic?

 

Ten fabryczny moge walnąć na góre? one oba są 120mm

 

Dodatkowe pytania,

 

1)Jakie polecacie ułożenie obrotów wentylatorów w mojej obudowie?

na ten moment mam by od 50 stopni dopiero się włączały na 35%, przy 60 stopnniach chodzą na 50%, potem 70 stopni - 80%, 75 stopni -100% i o 10 stopni niżej poustawiałem te fabryczne bo strasznie głośno chodzą.

 

Oraz

2) Jak działa fast boot? oraz msi fast boot?

Włączyłem to a w ogole nie widze różnicy w szybszym uruchomieniu + dostep do biosa i tak i tak mam.

Moze to wina tego najnowszego biosa? :kwasny:

 

W dodatku, ale to też mialemw czesniej jak ruszam myszka w uefi to sygnaly takie dziwne wychodza, piiii, pii, slysze ruch myszki po prostu, bo jak nie ruszam to nie pika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo pisania...

 

Mój link

 

 

Jest gdzieś w środku wątek poświęcony wentylatorom i optymalnemu ich ustawieniu.

 

O samej temperaturze CPU w Idle podczas zrzucania zegarów i napięć też jest wspomniane. Ma wpływ, ale nieduży. Poza tym uważam, że u Ciebie istnieje problem tego typu, że programy jakoś dziwnie odczytują taktowanie podczas spadku napięcia, bo na 0.4v i 5 Ghz proesor wywaliłby się na plecy nawet w IDLE. W sumie bym to olał. Napięcie spada, w stresie nie jest za duże - to się liczy.

 

2. Fast boot - ma za zadanie pominięcie komunikatów podczas fazy POST w celu szybszego zbootowania systemu.

3. MSI fast boot - marketingowa nazwa tego co powyżej. Być może delikatnie boostuje zegary procesora podczas bootowania, co i tak nie ma wpływu na szybkość bootowania.

 

Lepsze rezultaty ustawisz po zmianie czasów trwania komunikatów w zakładce boot. Domyślnie masz 3 sec - daj 0.

 

Co do myszki - nie wiem. Czasami to była wina złego ekranowania karty dźwiękowej i "myszki" buczały. Po aktywowaniu karty dźwiękowej już na poziomie Windows problem nie powinien występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo pisania...

 

Mój link

 

 

Jest gdzieś w środku wątek poświęcony wentylatorom i optymalnemu ich ustawieniu.

 

O samej temperaturze CPU w Idle podczas zrzucania zegarów i napięć też jest wspomniane. Ma wpływ, ale nieduży. Poza tym uważam, że u Ciebie istnieje problem tego typu, że programy jakoś dziwnie odczytują taktowanie podczas spadku napięcia, bo na 0.4v i 5 Ghz proesor wywaliłby się na plecy nawet w IDLE. W sumie bym to olał. Napięcie spada, w stresie nie jest za duże - to się liczy.

 

2. Fast boot - ma za zadanie pominięcie komunikatów podczas fazy POST w celu szybszego zbootowania systemu.

3. MSI fast boot - marketingowa nazwa tego co powyżej. Być może delikatnie boostuje zegary procesora podczas bootowania, co i tak nie ma wpływu na szybkość bootowania.

 

Lepsze rezultaty ustawisz po zmianie czasów trwania komunikatów w zakładce boot. Domyślnie masz 3 sec - daj 0.

 

Co do myszki - nie wiem. Czasami to była wina złego ekranowania karty dźwiękowej i "myszki" buczały. Po aktywowaniu karty dźwiękowej już na poziomie Windows problem nie powinien występować.

 

 

O dzieki przydatne, poszukam tego czasu trwania komunikatów.

jednak co do "buczenia" / "pikania" to efekt wciąż się pojawia choc inny. Strasznie mnie ten dźwięk irytuje mimo ze jest minimalny, ciagle tak jakby w tle cos mieliło i tak jakby był to dźwiek pracy dysku HD, mimo ze mam ssd, od strony wejść usb, mozliwe ze od sekcji zasilania. Da rade jakos to ogarnąć czy to naturalne? Nie jest to ten sam dzwiek co w biosie mam ale no ciagle cos tam mieli w podobny sposób do tego co słysze podczas ruchu myszką. moze powylaczac jakies opcje w biosie dotyczące USB? Controler usb, troche tego tam cos jest

 

Czy pomoże tu reinstal sterowników dźwięku?

Realtek HD Universal Driver (

pierwszy Recommend installing this driver for Windows RS3 or later versions.)

oraz

Realtek High Definition Audio Driver (Recommend installing this driver for Windows RS2 or earlier versions.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami pomagało wyłączenie w Bios opcji eRP. Ale to bardziej na piszczące cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami pomagało wyłączenie w Bios opcji eRP. Ale to bardziej na piszczące cewki.

To nie piszczące cewki, teraz jak patrzę to gdy ruszam myszką to jest ten sam efekt, tylko minimalnie mniejszy, kuźwa :mad2:

po prostu słychać piiiiii, piiii, i w trakcie i tak mieli, moze to efekt duzego OC?

 

Co robić?

 

jak trzymam scrolla to troszeczke intensywniej to slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie efekt OC. Spróbuj wpiąć myszkę w inny port USB, odpinać po kolei urządzenia ( klawiaturę, drukarkę ) Może któraś z nich robi zakłócenia. Mysz też można podmienić na chwilę. Jak wspominałem - czasami był to rezultat gorszego ekranowania. Może zapytaj w dziale urządzenia wskazujące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poddałem się z taktowaniem, okazało się że trzeba było włączyć EIST (co też robiłem) ale nie wybierać tych C8State tylko po prostu zaznaczyć auto.

Taktowanie spada do minimum 800mhz ale ruch myszki sprawia że taktowanie się zwiększa :E

Myszke mam Lg403, 1000mhz

 

ZiAGTTT.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. C8 to właśnie AUTO. Ale nic. Ważne, że działa. Fajnie to teraz wygląda. A co do myszki to naprawdę nie wiem. Nigdy nie miałem takich dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. C8 to właśnie AUTO. Ale nic. Ważne, że działa. Fajnie to teraz wygląda. A co do myszki to naprawdę nie wiem. Nigdy nie miałem takich dolegliwości.

Ok, to fajnie że cpu mam juz ogarniete. Coś mogę ulepszyć by komp jeszcze lepiej chodził? Jakieś triki? Mam windows 10 pro

Oprocz OC ramu i nowej grafiki.

Komp się coś wolno zamyka generalnie, uruchomienie tez nie jest jakieś szybkie, około 15 sekund ale w pracy u mnie komp szybciej sie wlacza, nie widac tych informacji o biosie jak to u mnie przez 1 sek, mimo ze dałem cpu info na disabled tak jak mowiles, jak wlaczam fast boot to nic to nie daje, brakuje opcji ultra fast boot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wyscig, chyba na sile starasz sie cos przyspieszyc, chyba co 5min nie zamykasz i nie wlaczasz komputera?? postaw sobie system na nowo jak ci sie nudzi :P:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz w UEFI wyłączyć moduł CSM. Powinien być gdzieś w menu boot. Powinno to przyspieszyć bootowanie, skoro tak Ci na tym zależy. Dalsze przyspieszanie na zasadzie zmniejszania jakości animacji systemu czy wyłączanie usług uważam za zbędne. Kupno dysku M.2 również. Nie odczujesz różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. C8 to właśnie AUTO. Ale nic. Ważne, że działa. Fajnie to teraz wygląda. A co do myszki to naprawdę nie wiem. Nigdy nie miałem takich dolegliwości.

Damian nie zawsze, dużo zależy od implementacji biosu, u mnie dla przykładu SVID powinien działać na Auto w rzeczywiści przy AUTO mam zwis w momencie wybrania Adaptive Voltage, przestawienie na sztywne Enabled rozwiązuje problem, powinieneś pamiętać ile czasu się męczyłem przez tą głupotę siedząc na sfixowanym napięciu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UEFI w MSI to stan umysłu szczerbaty.gif U siebie mam ustawione na sztywno C7-C8 i nigdy nie miałem problemu z brakiem zbijania zegarów. Na Hero VIII - owszem. Na kilku Biosach pod rząd. Kichać, ważne że działa cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zajebista jest, przewiewna bardzo i na prawde jestem pod wrażeniem wszelkich szczegółów o jakie firma zadbała, przekonasz sie sam!

Ja wziąłem ciemną, i tak widać dobrze to co jest w środku mimo ze na zdjeciach nie koniecznie, ale co innego oko widzi a co innego aparat, jak chcesz mieć przezroczyste szkło/okno to bierz tą jasną, dla mnie ladniej wyglada przyciemniona, bo klawiature, monitor, a nawet lampke i myszke czy podkladke mam w czarnym kolorze, i fotel :E

To mój sprzęt:

 

E9HzVQw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oryginalne wentyle pracuja?? u mnie na frocnie bedzie kraken aio wiec wentyle pojda na top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oryginalne wentyle pracuja?? u mnie na frocnie bedzie kraken aio wiec wentyle pojda na top.

wg mnie sredniawe, jeden klekocze już, dlatego chce kupic 4x nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka testow na youtube i obudowa spalona:

 

1.brak kontolera wentylatorow w tej cenie

 

2.obudowa jest tak krotka ze przy dlugiej karcie graficznej siega prawie wentylatora na frocnie wiec jak zaloze chlodnice to mi dluga karta graficzna sie nie zmeiesc nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka testow na youtube i obudowa spalona:

 

1.brak kontolera wentylatorow w tej cenie

 

2.obudowa jest tak krotka ze przy dlugiej karcie graficznej siega prawie wentylatora na frocnie wiec jak zaloze chlodnice to mi dluga karta graficzna sie nie zmeiesc nie wejdzie.

 

1) Jaki niby kontroler? wentylatory kontrolujesz w biosie ręcznie, po co Ci zbędne guziki na obudowie typu low, off, high? lepiej i dokladniej to w biosie ustawisz

 

2) Co do długości, dla mnie wlasnie jest idealna, zalezy jaka karta graficzna i jaka chlodnica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. niekoniecznie kazdym kontrolerem sterujesz z poziomu tych 3 suwakow bo sa obudowy z kontrolerami bez suwakow. czesto idzize z poziomu widnowsa jedna aplikacja bez wchodzenia do biosu za kazdym razem. ja wiem ze to nie jest problem ale dal mnie to wygoda.

 

2. jak masz wentyle na przodzie to ci beda wiac na karte i to na duzy plus ale z aio poleci cieple powietrze wtedy na gpu wiec tutaj juz nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się kto mi kazał ustawić CPU PPL (PCH) na 1.00v i tak samo VCC IO oraz VCC SA na 1.00, przez to nie mogłem mieć nawet 5,0ghz na 1.36v w adaptive, na LLC4, więc pod obciążeniem = 1.416v.

 

Wtedy zmieniłem PPL na 1.20 i tak samo SA na 1.23v oraz IO = 1.180 i proc teraz śmiga nawet na 1.35v (w hwinfo64 w stresie na 1.40v), będę nim zjeżdzał ile dam radę w dół.

 

Jednak te PPL, SA,IO warto miec wyzej niz 1,0.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...