Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość gabrylo

Problem z RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gabrylo

DO usunięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim PC.Na początku było tak,kilka dni temu po włączeniu komputera ekran nic nie wyświetlał.Zresetowałem go i odpalał się normalnie system.

Teraz gdy uruchamiam komputer nic nie wyświetla.Reset nic nie daje.Lecz gdy wyjmę RAM, przełożę do innego slotu PC włącza się.Wymieniłem RAM i dalej jest to samo.

Przywracałem domyślne ustawienia w BIOS,wyjmowałem baterię.Nic nie pomagało.Więc czy oznacza to że płyta główna jest zepsuta ?

Specyfikacja:

CPU: i3-4150

GPU: MSI GTX 950

RAM: Geil 8gb

MOBO: Gigabyte Z87-DS3H

PSU: SilentumPC Vero L2

SSD: SiliconPower S55 120GB

 

Sprawdź czy wszystkie PINY w Sockecie procesora są proste. Jak coś nie styka to i RAM potrafi nie zostać prawidłowo wykryty, mimo tego ze procek startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz programy diagnostyczne to sprawdzania podzespołów takiejak Memtest,poradnik na yt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i 4 slot licząc od strony procesora ma najwyższą kompatybilność z ramem.

 

W których slotach masz problemy?

 

 

Procesor wymieniłeś ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrylo

Sprawdź czy wszystkie PINY w Sockecie procesora są proste. Jak coś nie styka to i RAM potrafi nie zostać prawidłowo wykryty, mimo tego ze procek startuje.

Sprawdziłem wszystkie piny są w porządku.

Masz programy diagnostyczne to sprawdzania podzespołów takiejak Memtest,poradnik na yt.

Memtest86+ zrobiony był, nie pokazał żadnych błędów.

2 i 4 slot licząc od strony procesora ma najwyższą kompatybilność z ramem.

 

W których slotach masz problemy?

 

 

Procesor wymieniłeś ostatnio?

W każdym slocie jaki by był nie odpala, dopiero po przełożeniu bootuje.

Nie zmieniałem procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i 4 slot licząc od strony procesora ma najwyższą kompatybilność z ramem.

 

A mógłbyś rozwinąć. Na czym opierasz swoją wypowiedź? Nigdy nie słyszałem takiej opinii ale spotkałem się z sytuacją gdzie RAM "chętniej" działał w jakimś konkretnym slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś rozwinąć. Na czym opierasz swoją wypowiedź? Nigdy nie słyszałem takiej opinii ale spotkałem się z sytuacją gdzie RAM "chętniej" działał w jakimś konkretnym slocie.

Z reguły sloty 2 i 4 są dedykowane pod dual channel i je powinno się obsadzać jako pierwsze, profile XMP też działają najlepiej w takiej konfiguracji ze względu na równomierne obciążenie kontrolera pamięci- oba kanały na raz, a nie tylko jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory, zazwyczaj w manualu od płyty głównej widziałem tabelkę z info, żeby parę ramek obsadzać w slotach 1 i 3 lub 2 i 4. Bez wskazania, że lepszą kompatybilność uzyskuje się od slotu nr 2. O to mi chodzi.

Ale nawet dzisiaj, składając partię komputerów na płycie MSI Z370-A PRO, zauważyłem napis na PCB i znalazłem takie same info w manualu od tej płyty, że "Always insert memory modules in the DIMMA2 slot first" czyli w slot DIMMA2. Coś faktycznie jest na rzeczy tylko nie wiem dlaczego zazwyczaj nie ma takich zapisów przy innych płytach głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...