Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Keino

Komputer nieustannie crashuje,(prawdopodobnie karta)

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba każdy wie jak to wygląda. Jest zwiecha dźwięku, obrazu i komputer się wyłącza. Na początku myślałem że to procesor, jednak zużycie nie przekraczało 60%. RAM utrzymywał się na max 80%. Myślałem że to przez przeglądarkę (chrome) z dużą iloscią otwartych kart + odpalona gra. Bo na początku tylko w takiej sytuacji się crashował. Jednak przed chwilą był freeze i scrashował się przy kilku kartach w operze i odpalonym youtube... Karta graficzna miała opinia przegrzewającej się. A ostatnimi czasy dużo używałem PC. Więc może powinienem odstawić kompa na kilka dni lub tygodni?? Nie mam pomysłu co może być przyczyną.

 

procek Intel® Core i5-4570 CPU @ 3.20 GHz

8gb ram

win 7 64bit

amd radeon r9 390 series karta graf

msi h87-g43 karta gł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj inną przeglądarkę np. Chrome i przetestuje czy się zawiesi tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież napisałem że wcześniej miałem Chrome i też wyłączał mi się nawet z samą przeglądarką odpaloną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie GPU-Z, będziesz tam miał test "pci express render test". Uruchom ten test i zobaczysz jakie karta ma temperatury i czy się system zawiesi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki zasilacz to napędza?

Próbowałeś deinstalacji sterowników od AMD, tak żeby komputer działał na samej karcie zintegrowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsadasdasdsadasas.jpg

 

Przy 9 kartach w przeglądarce i nic więcej (opera). Nie widzę nigdzie pci express render test.

 

Po co mi na karcie zintegrowanej? Na tym czymś nie mógłbym praktycznie nic robić. Mam laptop w razie czego więc nie muszę się męczyć na pc na zintegrowanej w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Render test jest klikając wykrzyknik co jest obok okienka Bus Interface

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta się ewidentnie przegrzewa, jeżeli masz taką temperaturę jedynie przy otwartych przeglądarkach w systemie. To karta z pół-pasywnym chłodzeniem? Jeżeli tak to pewnie masz fabrycznie ustawione, że do 60 stopni karta jest w trybie "silent", chłodzenie stoi(albo kręci się tak wolno, aby się tylko kręcić), dopiero po przekroczeniu tych 60~ chłodzenie załącza się na jakieś 40% spróbuj ustawić ręcznie prędkości wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/g5jbLePGVDQ

 

 

Monitor gaśnie i przechodzi w stan czuwania, komputer słychać tak jakby nadal chodził ale nic nie idzie zrobić i można tylko zresetować pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze gwarancje na tą kartę? Prawdopodobnie odchodzi powoli do świata "wiecznego procesora graficznego" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić napięcia na zasilaczu - szczególnie zwrócić uwagę na linię 12V. Zobacz w biosie ile V wskazuje na linii 12V (będziesz miał wartość w spoczynku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz błędy, albo daj ss z podglądu zdarzeń po crashu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie wchodziło w te wydarzenia? bo mam z tego screeny sprzed miesiaca ale obciete i nie widac gdzie w to wejsc?

 

 

//// tu zdjecie z bios=a39955726_1875170402778436_6471105372366045184_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit. już mam.

 

 

sadsasadsa.jpg

 

a4667bh88.jpg

 

asdasdasdadsadsadsadasdsa.jpg

 

asdsadsadsadsada.jpg

 

sadasdasdassadsadsad.jpg

 

 

dsadasdasdas.jpg

 

 

 

Chce tylko wiedzieć co muszę kupić do tego komputera i mam nadzieje że tylko karta tu jest problemem. pozdro :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość sprawdzić kartę na innym PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

widze,ze chcesz by problemem byla karta :)

 

ja bym sie z wymiana karty nie spieszyl zanim wszystko nie bedzie dokladnie sprawdzone - test pamieci, dyski, napiecia, temperatury, plyta (np. kondensatory, sloty pamieci? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to sprawdzi najszybciej, przełożenie karty to 5min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta to połowa ceny komputera, chcę po prostu wiedzieć konkretnie co trzeba wymienić.

 

jakie programy polecacie do tych testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem ten komputer do mechanika powiedziałem że prawdopodobnie się przegrzewa, dzisiaj odebrałem mówił że komputer wyczyścił z kurzu, podgrzewał do wysokich temperatur jakimś wiatrakiem i się nie wyłączył (xd), jakieś styki miały być niedociśnięte i to wszystko. Zabrałem do domu pohulał 5 godzin i przed chwilą znowu reset. Ekran i dźwięk mają zwieche przez sekundę potem monitor idzie w stan wstrzymania ale komputer nadal chodzi i nie da się nic dalej zrobić. Co jest w końcu nie tak że nawet w serwisie nic nie "wykryli"?

 

 

Komputer nie chodzi jakoś głośno

 

 

Przez te 3 miesiące byłem na laptopie

 

 

Nie mam już pojęcia. Może format? x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc crashe pojawiają się tam, gdzie działa akceleracja graficzna lub samo GPU.

 

Zawieszanie i przechodzenie do stanu uśpienia może oznaczać skaczące napięcia na zasilaczu, z drugiej strony podejrzeniem jest samo GPU, które nie wytrzymuje chwili w benchmarku.

 

 

Jedyną diagnozą będzie metoda prób i błędów - najpierw przetestować inny zasilacz, potem karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze raz oddam do mechanika,o ile problem nie zniknie.

 

Dodam, że te zwiechy pojawiają się randomowo. Czasami dzieje się to gdy mam odpalone 4 kartki w przeglądarce, a czasami 15 + jeszcze coś i nic. teraz chwilę pograłem i wszystko ok a wcześniej przy samym wlaczeniu menu gry był krasz. Krasz może być w każdej chwili ale często przy odpalaniu gier się to dzieje. Oby to był tylko zasilacz bo drugi raz nie wydam tyle na kartę graficzną : / .

 

 

edit. no właśnie. pograłem 1,5 godziny i nic. Poszedłem na 10 minut od komputera wracam i w tym czasie była zwiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...