Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

decorator12

Radiatory na płycie głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej,

 

Kusi mnie wyciągnąć co się da z mojego r1700. Obecnie działam na 3,6Ghz OC na mojej płycie b350m-e od Asusa, która nie posiada chłodzonej radiatorem sekcji zasilania. Kusi mnie dokupić takie radiatorki aby wspomóc moje Mobo. A jako że teraz moja obudowa posiada 20cm Fan napychajacy powietrze, drugi taki wysysajacy i jeszcze dwa 14cm wysysające to w sumie źle by to nie wyglądało jeśli chodzi o przepływ powietrza.

 

CPU idzie na 3,8Ghz, ale powstrzymuje mnie przed tym jednak już konieczność lekkiego zawyżenia napiecia dla niego. A tak bym chętnie jednak trzymał go stabilnie na 3,8 a może i nawet wyżej jakby Elektro Bozia dała.

Trochę dla sportu, trochę bo czaje się na Vege 56 (tak wiem, AMD + AMD ssie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to możesz zapomnieć o jakimkolwiek OC 8 rdzeni na tej płycie, nawet z customowym radiatorem, VRM tego nie wytrzyma/ będzie Ci wyskakiwało zabezpieczenie przeciążeniowe.

I zrezygnowałbym z aktualnego OC, bo już teraz płyta się smaży pod obciążeniem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

 

Kusi mnie wyciągnąć co się da z mojego r1700. Obecnie działam na 3,6Ghz OC na mojej płycie b350m-e od Asusa, która nie posiada chłodzonej radiatorem sekcji zasilania. Kusi mnie dokupić takie radiatorki aby wspomóc moje Mobo. A jako że teraz moja obudowa posiada 20cm Fan napychajacy powietrze, drugi taki wysysajacy i jeszcze dwa 14cm wysysające to w sumie źle by to nie wyglądało jeśli chodzi o przepływ powietrza.

 

CPU idzie na 3,8Ghz, ale powstrzymuje mnie przed tym jednak już konieczność lekkiego zawyżenia napiecia dla niego. A tak bym chętnie jednak trzymał go stabilnie na 3,8 a może i nawet wyżej jakby Elektro Bozia dała.

Trochę dla sportu, trochę bo czaje się na Vege 56 (tak wiem, AMD + AMD ssie)

 

Jakie napięcie masz teraz i jakie masz zamiar dać, żeby odpalić 3.8?

Jaki cooler CPU?

Jakie aktualne temperatury na VRM? [HWiNFO64]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie aktualne temperatury na VRM? [HWiNFO64]

To jest do weryfikacji zewnętrznym termometrem, więc nawet nie próbuj pomagać w ten sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to możesz zapomnieć o jakimkolwiek OC 8 rdzeni na tej płycie, nawet z customowym radiatorem, VRM tego nie wytrzyma/ będzie Ci wyskakiwało zabezpieczenie przeciążeniowe.

I zrezygnowałbym z aktualnego OC, bo już teraz płyta się smaży pod obciążeniem :lol2:

idzie osiągnąć to 3.8GHz ale na ryzenach w poprawionym procesie technologicznym i bez podbijania napięcia zasilania, a nawet po lekkim obniżeniu.

 

Same radiatory to tylko poprawią stabilność napięć i przy długotrwałym obciążeniu nie wyłączy PCta z powodu temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do weryfikacji zewnętrznym termometrem, więc nawet nie próbuj pomagać w ten sposób...

 

XDDDDDDDD

 

To mówisz, że w zamkniętej obudowie będziesz sprawdzał temperaturę zewnętrznym termometrem? I w sumie to producenci płyt montują dziesiątki czujników tak dla jaj?

 

Ja wiem, że to nie będzie dokładny odczyt ale pozwoli mniej więcej dowiedzieć się co tam się dzieje i czy jest sens to ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XDDDDDDDD

 

To mówisz, że w zamkniętej obudowie będziesz sprawdzał temperaturę zewnętrznym termometrem? I w sumie to producenci płyt montują dziesiątki czujników tak dla jaj?

 

Ja wiem, że to nie będzie dokładny odczyt ale pozwoli mniej więcej dowiedzieć się co tam się dzieje i czy jest sens to ruszać.

Włączysz HWINFO i będziesz miał 10 odczytów z różnych niepodpisanych czujników... Poza tym co ma do tego obudowa bo nie kumam? Przyklejasz z jednej lub drugiej strony do mosfetu czujnik lub ewentualnie pirometrem mierzysz i już wiesz jakie masz w rzeczywistości temperatury i czy którykolwiek z czujników na płycie mierzy rzeczywiście temperaturę VRM. Poza tym, jak teraz przejrzałem specyfikację mosfetów na tej płycie, to wydaje mi się, że one nie mają nawet wbudowanego sensoru, co najwyżej gdzieś obok... co może dawać różnicę odczytu z 15*C od temperatury wewnętrznej mosfetu. Przy czym Mosfety to jedno, kondensatory padną jeszcze szybciej, jak będą pracować w gorącu, a one nie mają żadnych czujników.

 

 

A jeszcze przypomnę autorowi tematu, że spalony VRM to fajerwerki + martwa płyta + potencjalnie martwy procesor.

 

Do 8 rdzeni Ryśków 1gen + OC minimum to od ASUSa b350 strix/x370 prime pro lub MSI b350 krait/pro carbon/x370 no chyba, że płyta ma posłużyć kilka miesięcy/rok. I potem nowy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączysz HWINFO i będziesz miał 10 odczytów z różnych niepodpisanych czujników...

 

 

A jeszcze przypomnę autorowi tematu, że spalony VRM to fajerwerki + martwa płyta + potencjalnie martwy procesor.

 

Do 8 rdzeni Ryśków 1gen + OC minimum to od ASUSa b350 strix/x370 prime pro lub MSI b350 krait/pro carbon/x370 no chyba, że płyta ma posłużyć kilka miesięcy/rok. I potem nowy komputer.

 

Dlatego napisałem o HWiNFO, a nie o hwmonitorze. HWinfo dużo lepiej wykrywa czujniki i ma do nich przypisane nazwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie masz teraz i jakie masz zamiar dać, żeby odpalić 3.8?

Jaki cooler CPU?

Jakie aktualne temperatury na VRM? [HWiNFO64]

Trochę czekaliście :E Ale oto jestem.

1,187 w tej chwili, można jeszcze obniżyć [na 3,6 Ghz jeszcze wchodzi mały undervolt]

Freezer 33 [za 100zł i trochę więcej]

Temp w Hwinfo przy takich upałach przekraczają 50'C [w OCCT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś kupić wyciąć radiatory trochę większe, niż te małe popierdółki na taśmę i nakleić klejem termo. Czyli stracić gwarancję.

Efekt na pewno będzie korzystny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia z oc farelki (fx8350) na plycie z sekcja 6+2 powiem Ci ,ze radiatory to jedno ,ale BEZPOSREDNI nadmuch na sekcje to drugie. Ja mam obudowe anteca 902 ktora od gory ma wyciagajacy wentylator 20cm ,z przodu 2x 12 wdmuchujace i jedna 12cm bezposrednio za sekcja wyciagajaca. Dopiero zalozenie wentylatora bezposrednio na radiatory sekcji zasilania zbilem temeperature z 75-7 na 63-65 pod obciazeniem w IBT.Dzieki temu moglem dobic jeszcze wyzsze napiecia i kolejne 200mhz bez zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...