Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mishu81

x399 Taichi nie uruchamia sie miga na niebiesko

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam taki problem zmieniłem computer na platform AMD Threadripper

 

X399 Asrock Taichi + 1950x

 

Zlozyłem wszystko poza obudową na pudełku. Wszystko działało wykrywało processor ram ok itp.

 

Pozniej rozłączylem kable od zasilacza dalem do obudowy podpialem tak samo ... I płyta nie uruchamia się. Tylko miga na niebiesko lgoo Arock .

 

Diagnozowałem wszystko co mogło sie wydazyc . Zaden kolek na obudowie nie wystawal. PRbowalem z innym zasilaczem to samo wyjowalem ram dawalem do innego slota.

 

Wkoncu dałem płyte na zwnatrz rozpiąłem wszystko z wyjeciem procesora I złożylem od nowa I nadal to samo

 

Zrobilem instant flash BIosa przez USB to sie powiodlo ale nadal sie nie uruchamia

 

Czy ktos mial podobne rzeczy bo juz nie wiem co sie mogło stac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy procesor dobrze siedzi w gnieździe, wiem że na niektórych płytach był problem z systemem dociskającym procesor do gniazda, zamontowałbym go jeszcze raz i sprawdził, czy się to cudo nie obluzowuje.

 

 

Spróbuj docisnąć procesor w gnieździe ręką i uruchomić PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem juz tak wyjalem processor zamątowalem od nowa wsxzystkie sruby dokrecone na maxa. To raczej nie to . Bo jak go uruchomilem po raz pierwszy to wszystko dzialalo wszelem do BIOSU. Nawet Windowsa zainstalowalem z USB I Cinebnech test zrobilem . Potem odłączylem kable I włożylem płyte do obudowy podpiąłem wszystko I nic jak by płyta padła nie mam pjecia co sie mogło stac w między czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Jakie chłodzenie? Pamięć? Zasilacz? Obudowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie? Pamięć? Zasilacz? Obudowa?

 

2x16gb Hyperx Fury 2133Mhz, Noctua U14S, Corsair RM850x obudowa Cooler Master 690 II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

No więc tak, Ryzen nie lubi modułów powyżej 8GB ale te są wolne i jeszcze na liście wsparcia więc nie powinno być problemów.

Możesz spróbować poluzować nieco chłodzenie, wprawdzie ja miałem z tym jaja na AM4 nie TR4 ale nie zaszkodzi spróbować.

Upewnij się że moduły lądują we właściwych slotach i że wszystkie kable są wpięte prawidłowo, potrzeba wpiętych dwóch EPS żeby na pewno nie było niespodzianek.

 

Tak z czapy przychodzi do głowy usmażenie statyką płyty przy wkładaniu do obudowy, sucho teraz mamy więc wszystko może się elektryzować bardziej niż zwykle.

Ewentualnie spięcie o obudowę ze skutkiem śmiertelnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam dokładnie taki sam problem. Udało Ci się go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...