Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GoreK.

FunBox 2.0 urządzenia tracą połączenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem po wymianie na światłowód z orange. Mianowicie czy to telewizor czy telefon czy laptop, to po chwili użytkowania urządzenia tracą połączenie i trzeba się rozłączyć i połączyć i działa. Sytuacja bardzo problematyczna. Wina routera? Czy może wina złej konfiguracji "techników". Nie ma mnie aktualnie w domu (bo to internet u mamy).

 

I czy mogę czymś tego FunBoxa zastąpić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada podlaczenie swiatlowodu ? Do Funboxa 2.0 dochodzi juz kabel sieciowy Ethernet wpiety w port WAN (rozowy) ?

I generalnie tak - mozna podmienic router

 

I ew. dla testu - zapuscic na komputerze polecenie ping <ip routera> -t i czekac. Gdy sie rozlaczy - sprawdz czy polaczenie z routerem nadal jest czy sie zerwie i ping nie bedzie mogl znalezc miejsca docelowego

 

Bodajze domyslnie IP routera to 192.168.1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie w domu od tego czasu-delegacja. Jestem i muszę się za to wziąć. Możliwe, że jak mi Orange wymieni na nowy problem zniknie?

Czasem jest tak, że ja jestem połączony na telefonie a drugi telefon brak internetu.

Mało tego na konsoli PS4 nigdy mi się nie rozłączyło. Na jednym laptopie raz na godzinę a na telefonie siostry co chwilkę (android). Mój tel( android) tez nigdy nie utracił.

Na poprzednim starym routerze z tp linka takiego problemu nigdy nie było.

Co jest grane? :E

 

I :E taka jedna dość ważna sugestia, to nie jest światłowód. Tylko ten Internet do 80mb na kablu , wczoraj to sprawdziłem

 

"zapuscic na komputerze polecenie ping <ip routera> -t i czekac."

 

a gdzie to mam wpisać w cmd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak te routery Orange są jedną wielką pomyłką i może nie tyle sprzęt co spaprany i nie poprawiany firmware w tych routerach powoduje te właśnie problemy. Jeżeli nie zależy na super sprzęcie, ale, żeby chodziło i do routera Orange w Wan różowe jak kolega wyżej jest podpięty kabel ten sam co komputer-router ethernet to pomyśleć o jakimś w miarę tanim routerze innym, który powinien lepiej działać Np. Asus RT-AC53U jeśli nie zależy na dużej ilości portów LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal na laptopie inSSIDer, ale ver3 bo darmowe i wklej screena.

Zobaczymy co w eterze słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak te routery Orange są jedną wielką pomyłką i może nie tyle sprzęt co spaprany i nie poprawiany firmware w tych routerach powoduje te właśnie problemy. Jeżeli nie zależy na super sprzęcie, ale, żeby chodziło i do routera Orange w Wan różowe jak kolega wyżej jest podpięty kabel ten sam co komputer-router ethernet to pomyśleć o jakimś w miarę tanim routerze innym, który powinien lepiej działać Np. Asus RT-AC53U jeśli nie zależy na dużej ilości portów LAN.

Tylko z tego idzie mi telewizja też i telefon...

Mam router Tp -Link TD-W8901G który wcześniej działał perfekcyjnie. Czy jest możliwość podpięcia go?

 

Będę w domu wieczorkiem to odpalę ten program.

Jestem kompletnie nie w temacie jeśli chodzi o sprawy związane z siecią ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego idzie mi telewizja też i telefon...

Mam router Tp -Link TD-W8901G który wcześniej działał perfekcyjnie. Czy jest możliwość podpięcia go?

 

Wyłącz w Funboxie wifi całkiem i podłącz TP-Linka do portu Lan i sam internet powinien śmigać jak wcześniej, a telewizja z funboxa dalej i telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam router Tp -Link TD-W8901G który wcześniej działał perfekcyjnie. Czy jest możliwość podpięcia go?

TD-W8901G to stary router ADSL z WiFi w standradzie G czyli do 54Mbps... Trochę to wolne może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli do 54Mbps
Raczej do 27. Nie pamiętam, ale chyba wycisnąłem 24 Mb/s 5 cm od routera.

 

Funbox 2.0 ma zaletę, że można go zamienić na swój router (Funboxa 3.0 nie), ale trzeba czytać w necie, w tym temat na trzepaku (ale to hardcore, szczególnie gdy ktoś się nie zna na sieciach, a tu dodatkowo trzeba konfigurować IPTV i VoIP). Jeśli jednak telefon przerywa co chwilę to muszą szybko zareagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD-W8901G to stary router ADSL z WiFi w standradzie G czyli do 54Mbps... Trochę to wolne może być.

Internet na tym i tak pobiera max 5/6 mb na sek wiec chyba to obsłuży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozdzielić sieci 2,4 i 5 GHz w ustawieniach modemu. Czasem to powoduje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozdzielić sieci 2,4 i 5 GHz w ustawieniach modemu. Czasem to powoduje problemy.

Hm kto wie czy to nie pomogło. Jak zwykle przez tydzień rzadko w domu rodzinnym więc poczekamy na testy :E

 

Problem rozwiązany :E dziękuje bardzo za rady !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...