Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reflexboy

Lubuntu 18.04 64 bit.Instalacja na płycie z socket 1155.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przełożyłem dysk z zainstalowanym Lubuntu 18.04 64 bit do płyty Gigabyte GA-H61M-DS2H.

Jest jakiś mały problem bo płyta DVD botuje.Ale nic po za tym.Wybieram zainstaluj Lubuntu i dalej nic.

Nie wiem czy ta wersja linuxa jest poprawną na tą płytę.

Jest mały problem bo kilka razy brakowało zasilania na dzielnicy.I po czasie komputer blokuje sie.Wskaznik myszy zawiesza się po krótkim czasie.

Mogę zainstalować na starym komputerze z płytą Asus k8n a pózniej przełożyć do nowszej płyty.Procesor jest dwurdzeniowy(tj.Celeron G530 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux ma to do siebie że dyski można między komputerami bez problemu przenosić (wielokrotnie tak robiłem). Także spróbuj instalacji na drugim kompie. Mam Ubuntu 18.04 na płycie H55 więc powinno chodzić. Co do zawieszek to może być wszystko. Zacznijmy od zmiany systemu.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze mozna to nie znaczy ze jest to polecane...

 

Najlepiej zainstalowac na swiezo a nie chce mi sie wiezyc ze autor nie ma jakiegos pendrive chocby 2gb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak instalowałem na jakiś dysk z relokowanymi sektorami.Działy się dziwne rzeczy.Teraz wziołem dysk bez wad.Na pulpicie pomigały jakież zielone linie.Wyskakiwał kernal panic.Teraz na nowym dysku coś wyskoczyło.Muszę obserwować jak się zachowuje ta płyta.Ale i tak jest jeden problem.Na jednym dysku nie da rady mieć Windowsa 10 i np.Luntu.Instalator linuxa nie widzi Windowsa 10...

A Miałem pen driva, chyba go zgubiłem.Instaluje z DVD.Chyba wrócę do XP.Bo Windowsa trzeba instalować bezpośrednio .Przełożenie dysku to błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed chwila miałem psikusa.Przestała działać klawiatura.Wskaźnik myszy się poruszał ale nic nie widział.Wyłączyłem komputer z listwy.A następnie włączyłem.Wcześniej oglądałem na you tubie film godzinny i nic się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wyłącza komputer listwą to nie dziwne że dysk uszkodzony.

 

Płyta i zasilacz pewnie do wymiany i kto wie czy nie nowy dysk...

 

Tak sie kompa nie wyłącza... nikt ci tego nie mówił?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na dysku się psuje?Jak komputer się zawiesza to albo go resetuje.Albo trzymam 5 sek power.Nigdy nie słyszałem aby coś od tego się zepsuło!

Może utrata danych...Ale nic po za tym.A płyta to już w ogóle nietykalna.

To mam włączyć MHDD i dysk sprawdzić...A na płycie co niby padło?

 

Uaktualniłem SMARTa ,nic się złego nie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...