Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Room123

Ładowarka bezprzewodowa

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o ładowarkach bezprzewodowych, są tak samo wydajne jak zwykłe ładowarki ? opłaca się kupować czy to strata kasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza wydajność niż zwykła ładowarka (pytanie jeszcze jaki amperarz ma na wyjściu i czy z tech quick charge). Wygodniejsza niz kabel przy telefonie (choc to tez kwestia gustu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tą konkretną ładowarkę odpuściła - po pierwsze, wysyłka z zagranicy (na Allegro? pewnie gościu zamawia na Aliexpress i po prostu podaje Twój adres do wysyłki), a po drugie, nigdzie nie pisze, kto tą ładowarkę wyprodukował (klasyczny no-name). Plus do tego pewnie z dwu-trzykrotna przebitka sprzedawcy za pośrednictwo. Te prawie 90 zł to pewnie tylko za to, że ładowarka jest z drewna :E.

 

Jeśli chodzi o ładowarki jako takie, to nawet jeśli kupisz ładowarkę Quick Charge, to i tak będzie Ci ładować z taką prędkością jak po kablu (oryginalną ładowarką z pudełka). iPhone nie obsługuje Quick Charge, tylko Power Delivery. Z tego co wiem, to bardzo mało ładowarek bezprzewodowych jest z tym zgodne, więc nawet jeśli coś z tym standardem znajdziesz, to pewnie będzie kosztować majątek.

 

Do swojego telefonu dokupiłam ładowarkę bezprzewodową, ponieważ nie chciałam się już użerać z kablami, poza tym jest to bardzo wygodne rozwiązanie - kładziesz telefon na ładowarce (niczego nie podłączając), a on się po prostu ładuje ;). Ja akurat mam ładowarkę marki Blitzwolf (swoją drogą, na innym forum jest to dość polecana firma), zamówiłam ją na Aliexpress w oficjalnym sklepie Blitzwolfa :). Używam jej od maja. Link: https://pl.aliexpress.com/item/BlitzWolf-Qi-Wireless-Charger-Desktop-Mobile-Phone-Charger-9V-Fast-Charging-Pad-For-Samsung-S8-S7/32790473523.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.28885c0fVr5Q9A (na chwilę obecną cena 62,63 zł). Ładowarka ma wejście micro-USB (i wymaga na wejściu 2 A), więc dokupiłam do niej jeszcze normalną ładowarkę tej samej firmy: https://pl.aliexpress.com/item/BlitzWolf-QC3-0-USB-Charger-Travel-Wall-Charger-Adapter-Mobile-Phone-Charger-Universal-For-iPhone-7/32814220024.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.28885c0fVr5Q9A (około 40 zł). Czyli za wszystko wyjdzie podobnie, jak za tamtą jedną ;). Ja za całość dałam coś koło 90 zł - wiadomo, kurs dolara :). Ogólnie to jestem bardzo zadowolona - kondycja baterii mi nie spadła od kiedy ładuję telefon indukcyjnie (i bateria nie trzyma krócej), telefon nie robi się gorący podczas ładowania.

 

Jak się obawiasz zakupu z Chin, to tą samą ładowarkę bezprzewodową masz na Allegro: https://allegro.pl/blitzwolf-ladowarka-bezprzewodowa-qi-kabel-fast-i7463865160.html .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel to kabel,te ładowarki indukcyjne to zbędny bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...