Skocz do zawartości
mateusz2003

Czy mam dobry internet do streamowania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy mam dobry internet do streamowania i w jakiej jakości? Jak za słaby to mogę to jakoś polepszyć bez dzwonienia do dostawcy? post-556122-15334984364513_thumb.png

post-556122-15334984365509_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Twitch jest potrzebny min 6Mbit wysyłu, a gdy będziesz chciał grać w sieciówki streamując to będziesz potrzebował 10-15Mbit by zachować poprawny bufor dzięki któremu nie będziesz miał skoku pingu.

 

Rozwiązanie: kup szybszy pakiet internetu.

Edytowane przez plmnb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3x wolniejszy internet od ciebie i czasami odpalę streama dla zabawy... Czasem jakiś widz się zabłąka i wejdzie. No i jeden taki spytał się co to gram za Minecrafta w świecie Wiedźmina :E

 

 

Rozdzielczość 720, 30kl/sekundę, bitrate 500. Gdy cokolwiek poruszy się na ekranie, całość się rozmazuje. Ale to nie znaczy że nie możesz próbować, będziesz miał doświadczenie jak to działa, a gdy będziesz miał lepszego neta to zaczniesz na poważnie.

 

Zresztą, ktoś powiedział że przy bitrate 1500 gra będzie wyglądać źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja mam specjalnie jakoś ograniczone żeby ping nie skakał, a mogę coś zrobić żeby tego neta polepszyć sam u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Twitch jest potrzebny min 6Mbit wysyłu, a gdy będziesz chciał grać w sieciówki streamując to będziesz potrzebował 10-15Mbit by zachować poprawny bufor dzięki któremu nie będziesz miał skoku pingu.

 

Rozwiązanie: kup szybszy pakiet internetu.

 

To nie jest tak, ze minimum. Wszystko zalezy od bitrate. Ogolnie zaleca sie 3500kbps (rowniez ze wzgledu na poczatkowy brak partnerstwa). PRzy takim bitrate ladnie mozna juz ustawic FullHD zeskalowane z 720p przy nawet 60 fps. Nie jest obraz krysztal ale przy odpowiednim dobraniu i konfiguracji kodeka - jak najbardziej nie męczy oczu i mozna ogladac

 

W tym wypadku nie tyle minimum 6 mbps a juz te 5 wystarczy a i nawet pograsz w gry online

 

Wszystko zalezy od ustawien, stabilnosci uploadu, kodeka itd.

 

Dodam, ze nawet na Twoim 2mbps idzie cos podzialac (w przedziale 1000-1500kbps) ale to metoda prob i bledow i choc jestes w stanie wyciagnac z tego tyle, ze stream bedzie ogladalny i nie bedzie meczyl to w przypadku niestabilnego uploadu - bedzie scinalo stream (gdzie jego ustawienia, bitrate i tak juz bedzie balansowalo na granicy)

 

Najlepiej tak jak pisalem - min 5mbps uploadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się jakoś polepszyć ten net samemu tak jak mówię mam ograniczony bardzo żeby ping nie skakał.

Edytowane przez mateusz2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat - jaki internet (chodzi mi konkretnie o upload) do streamowania poprzez OBS na youtube (1440p, 60FPS, wysoki bitrate) w przypadku gier sieciowych (tak by ping nie podskoczył)? 30Mbit wystarczy? A w przypadku zejścia na 1080p + 60FPS wystarczy spor niższy upload?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry internet, które nadaje się na wszystko można mieć z Intelligent Technologies. Internet działa jak strzała :D

Ja mam i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry internet, które nadaje się na wszystko można mieć z Intelligent Technologies. Internet działa jak strzała :D

Ja mam i polecam.

 

Rozumiem, że ty proponujesz ten internet, bo jest dostępny wszędzie :Up_to_s:

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...