Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

avn

4670k - zmiana na coś nowszego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, obecnie siedzę od 2013 roku na 4670k (4,2 GHz, więcej nie chce się dać) z 16 gb ram ddr3 1600 w połączeniu z gtx 1080. Rozważam zmianę podstawy, budżet w granicy 2000 zł (z czego liczę na odzysk sporej części przy sprzedaży obecnej platformy). Złożyłem i5 8400, 16 gb ram ddr4 3000 cl15, asrock z370 pro4. Dobre będzie dla 1080 czy czekać na 9gen lub szukać innego zestawu? Gram w 1920x1080 i 60 Hz, chciałbym na tym pociągnąć jak na poprzedniku (wymieniałem tylko 2 razy grafikę) ze 3-4 latka - nie gram od razu w nowości, raczej czekam kilka miesięcy na spory spadek cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi Ciebie nowy I9 9900K ?

 

Proc będzie kosztował dobre 2 tysiaki :E

 

W takim razie będziesz potrzebował porządnej płyty głównej, a nie takiego pażdzierza, jak pro4.

 

Celuj w Asrock Extreme lub Asus Prime A.

 

Płyty z tej samej półki, jedynie inna firma i image :E

 

 

Ja proponuje taki układ na ten czas, żebyś mógł pykać na tej 1080 :

 

mobo: Asus prime a

 

proc: I5 8400

 

memki: 2x8gb ddr4 3000/3200 cl 14/15/16

 

To będzie około 2 koła pln.

 

 

Ten Asus poradzi sobie spokojnie z I9 9900K pomimo, że boost tego cepa wynosi równe 5.0 ghz.

 

Czyli za pół roku sprzedajesz I5 8400 i kupujesz I9 9900K.

 

Za niedługo Asus powinien wypuścić bios z aktualizacją do I9 9900K jak to już zrobił Gigazłom i MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem 9 generacji myślałem jednak o tej półce średniej też :thumbup: ale widziałem z "przecieków", że i5-tki nie będą specjalnie lepsze dlatego myślę teraz o 8400 a następna zmiana to już będzie wszystko inne jak w mojej obecnej sytuacji :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia półka, czyli I7 9700K 8/8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

nie ma sensu na nic poniżej i7 8700.

 

i5 8400 jest prockiem z niskim taktowaniem.

Lepiej poczekać nawet na papierową premierę i9 intela która ma być za tydzień.

Pewnie niektórzy będą sprzedwać swoje graty to będziesz mógł poszukać i7 8700/8700k w dobrej cenie.

 

Jeżeli chodzi o wydajność rdzenia to ty jesteś tak na prawdę tylko generacje niżej od obecnej i prawdopodobnie tej co teraz wyjdzie także.

 

4670k to to samo co późniejsze Devil's Canyon czyli 4690k.

Później wyszła generacja z większa wydajnością rdzenia czyli skylake 6600k/6700k. Od tego czasu wydajność rdzenia nie rośnie. Skylake i kaby lake (7600k/7700k) to to samo. Później wyszedł coffe lake który ma dwa dodatkowe rdzenie. i5 nie jest już 4 ale 6 rdzeniowy a i7 jest 6/12 (i5 8600k/ i7 8700k).

Teraz ma wyjść i9 które ma mieć jeszcze więcej rdzeni czyli 8 ale wydajność rdzenia ma zostać taka sama jak w skylake i następcach.

Trochę pokręcone ale intel nie miał żadnej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu na nic poniżej i7 8700.

 

i5 8400 jest prockiem z niskim taktowaniem.

Lepiej poczekać nawet na papierową premierę i9 intela która ma być za tydzień.

Pewnie niektórzy będą sprzedwać swoje graty to będziesz mógł poszukać i7 8700/8700k w dobrej cenie.

 

No jest to jakiś pomysł, nie muszę zmieniać sprzętu już dzisiaj teraz, skoro lepiej 8700 to mógłbym poczekać, dopłata w sklepie wynosi prawie 600 zł :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu na nic poniżej i7 8700.

 

i5 8400 jest prockiem z niskim taktowaniem.

Lepiej poczekać nawet na papierową premierę i9 intela która ma być za tydzień.

Pewnie niektórzy będą sprzedwać swoje graty to będziesz mógł poszukać i7 8700/8700k w dobrej cenie.

 

Jeżeli chodzi o wydajność rdzenia to ty jesteś tak na prawdę tylko generacje niżej od obecnej i prawdopodobnie tej co teraz wyjdzie także.

 

4670k to to samo co późniejsze Devil's Canyon czyli 4690k.

Później wyszła generacja z większa wydajnością rdzenia czyli skylake 6600k/6700k. Od tego czasu wydajność rdzenia nie rośnie. Skylake i kaby lake (7600k/7700k) to to samo. Później wyszedł coffe lake który ma dwa dodatkowe rdzenie. i5 nie jest już 4 ale 6 rdzeniowy a i7 jest 6/12 (i5 8600k/ i7 8700k).

Teraz ma wyjść i9 które ma mieć jeszcze więcej rdzeni czyli 8 ale wydajność rdzenia ma zostać taka sama jak w skylake i następcach.

Trochę pokręcone ale intel nie miał żadnej konkurencji.

bez urazy ale piszesz glupoty ze ponizej 8700 nie ma nic sensu. najwieksza ilosc skladanych pc to obecnie 8400 plus gtx 1060 i jest to swietny zestaw do fhd za dobra kase. proponujesz procka szybszego ? fajnie ale doplata +600. chlop ma stara platforme, stare ramy wiec glownie zmienic nowe mobo, ramy i procka w miare ogarneitego ktory poki sobie bez problemu radzi za male pieniadzea pozniej mozna wrzuc cos mocniejszego jesli fundusz pozwoli. 9genracja to poki co hihg end a kolega w niego nie celuje wiec czekanie i proponowanie mu tego bez sensu. kupic dobre mobo z przyzwoita sekcja zasilania, ramy 3000mhz i poki co 8400 wystarczy jak ktos ma ograniczony budzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

A po co ma zmieniać teraz jak ma ograniczony budżet?

8400 to 6 rdzeni 3,6-3,8GHz w turbo. 8700 to 6/12 rdzeni 4,3GHz w turbo.

 

ramy mu dadzą dużego kopa bo ma wolny. Mógłby spróbować swoje podkręcić do 2000-2400 cl9/10 i to dałoby mu co najmniej kilka klatek minimalnego FPSu w grach.

Jak już zmieniać to na coś sensownego. Jego sprzęt nie jest taki stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nie ma za bardzo sensu pchać się w stary sprzęt. i5 8400 kosztuje 700zł. i7 8700 już 1200zł niestety.

Ramy b-die niestety teraz są podobno drogie. Trzeba ~1000zł liczyć. A płyta pewnie z 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo sensu pchać się w stary sprzęt. i5 8400 kosztuje 700zł. i7 8700 już 1200zł niestety.

Ramy b-die niestety teraz są podobno drogie. Trzeba ~1000zł liczyć. A płyta pewnie z 500zł.

 

"Stary sprzęt" :rotfl:

 

Jak wejdzie 9 generacja to nie dosc, ze swoje trzeba bedzie zaplacic to na dodatek - bedzie "nowoscia" znow przez chwile

 

Jak by czlowiek mial czekac bo "za rogiem nowosc" to nigdy nic by nie kupil

 

I to nie jest tak, ze kolejna generacja daje lepsza wydajnosc w obecnej cenie poprzedniej generacji - za darmo sie nic nie dostaje

 

Aczkolwiek rowniez polecilbym wziac cos pokroju I7 4770. Wymiana na 8 generacje to spory koszt. Proc, Mobo, RAM. Owszem, jesli masz kase to jak najbardziej mozna ale moim zdaniem - wymiana na I7 4770 bylaby obecnie najlepsza opcja - zwlaszcza jesli grasz FullHD @ 60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

ram jest u niego dużym ograniczeniem. To tylko 1600MHz CL9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kolega pisze ze cche na tym pociagnac ze 3-4latka jak na poprzedniku to wy mu radzicie podkrecanie ramu ktore malo co da i kupienie procka klamota za ponad 600zl... na 3-4lata to trzeba zmienic nowa platforme bo jego niestety juz sie wysluzyla. ma kase na taki zestaw jak pisal wiec ja nie widze podowu zeby nie zmienic, bedzie mogl wsadzic za jakis czas nawet 8rdzeni intela ktore wyjda i to bedzie proc potwor na spora ilosc czasu. ramy tez pozyja jeszcze dlugo zanim wyjda ddr5 takze ja nie jestem za robienie upgrade klamotow na klamoty stare za chorendalne ceny bez gwarancji. go tego planuje wsadzic mocne gpu, stary procek i wolne ramy tylko beda ta grafike dusic. takze nie rozumiem po co doradzac mu stare klamoty skoro ma budzet i che kupic nowa platforme? ktora pozniej ebdzie mogl elegancko upgredowac w topowe procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamot proc za 600zl i7-4770 nie ustępuje wydajnością i5-8400.

 

Coś wyraźnie lepszego jak 8700 to cena x2. Przy 60hz różnicy i tak nie zobaczy.

 

Zamiast wytrzepać się z kasy można zmienić same CPU.

 

 

Tak więc sensowna opcja nr 1 - i7-4770 + OC ramu (16gb słuszna ilość)

 

A jak nie ma co z kasą robić to:

8700K - 1600zl + skalp 100zl?

Płyta z370 z dobrą sekcją - 700zl

Ram Bdie 3200CL14 / 3600cl15 16GB - 1000-1100zl

 

Na koniec i tak zostanie ekran 60Hz, który nie pozwoli wycisnąć coś więcej z nowego CPU.

 

 

Za rok-dwa wymieni sobie CPU jak będzie w czym konkretnym wybierać. Ryzeny 2 12 rdzeni albo i7/i9 8 rdzeni.

 

Utrata wartości 4770 przy cenie zakupu 635zl właściwie nie istnieje. Ceny raczej się nie zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Co z tego, że proc nie ustepuje jak ram ustępuje.

Ram robi dużą różnicę zwłaszcza przy minimalnym FPSie w nowych grach.

 

Można kupić i5 8400 700zł +płyta za 500zł + ram 3000MHz CL15 ~700zł z tym, że proc do wymiany w najbliższej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że proc nie ustepuje jak ram ustępuje.

Ram robi dużą różnicę zwłaszcza przy minimalnym FPSie w nowych grach.

 

Można kupić i5 8400 700zł +płyta za 500zł + ram 3000MHz CL15 ~700zł z tym, że proc do wymiany w najbliższej przyszłości.

i mozna wstedy wsadzac nowe grafiki i spac spkojnie bo pozniej tylko gpu i cpu zmieniac przez lata.

 

Klamot proc za 600zl i7-4770 nie ustępuje wydajnością i5-8400.

 

Coś wyraźnie lepszego jak 8700 to cena x2. Przy 60hz różnicy i tak nie zobaczy.

 

Zamiast wytrzepać się z kasy można zmienić same CPU.

 

 

Tak więc sensowna opcja nr 1 - i7-4770 + OC ramu (16gb słuszna ilość)

 

A jak nie ma co z kasą robić to:

8700K - 1600zl + skalp 100zl?

Płyta z370 z dobrą sekcją - 700zl

Ram Bdie 3200CL14 / 3600cl15 16GB - 1000-1100zl

 

Na koniec i tak zostanie ekran 60Hz, który nie pozwoli wycisnąć coś więcej z nowego CPU.

 

 

Za rok-dwa wymieni sobie CPU jak będzie w czym konkretnym wybierać. Ryzeny 2 12 rdzeni albo i7/i9 8 rdzeni.

 

Utrata wartości 4770 przy cenie zakupu 635zl właściwie nie istnieje. Ceny raczej się nie zmienią.

no ja cie rozumiem bo to w koncu topowa i7 w poprzedniej genracji a tu tylko srednie 8400 tylko tak jak kolega pisal ramy ustepuja i platoroma do wymiany. nie samym cpu komputer zyje prawda?? a kolega zaznaczyl ze chce na 3-4lata cos nowego a pozniej wsadzic chociazby 1080. takze za nieduze pieniadze dostaje nowa platforme na kilka lat z mozliwoscia rozbudowy i spimy spokojnie a jeszcze nie zapomnijmy o portach i dyskach nvme itp takze nowa platforma to nie tylko proc i ramy. twoja opcja rozumiem ale jak ktos juz naprawde ma pusto w kieszeni i moze sobie ledwo na procka pozwolic to wtedy taka zmiana ma sens ale nie u kogos kto chce nowa podstawe zlozyc i ma na to gotowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana dla mnie miałaby sens, jakby monitor był CHOCIAŻ 75Hz

 

Przy 100/144Hz ekranie nie byłoby pytań. Platforma do wymiany.

 

Dla tego przy 60Hz pierwsze co to OC ramu. Jeśli ma coś dobrego i wykręci te 2133-2400 CL11 to będzie wystarczająco do wykarmienia 4770 przy tych 60Hz a nawet 75Hz.

 

Tylko ten ram musi sam sprawdzić na ile może podkręcić. Bo może rzeczywiście ma paździerze i nawet 1800Mhz nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie powinieneś teraz sprzedać stary sprzęt i poczekać z 2 tyg. wtedy kupić coś z 8gen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana dla mnie miałaby sens, jakby monitor był CHOCIAŻ 75Hz

 

Przy 100/144Hz ekranie nie byłoby pytań. Platforma do wymiany.

 

Dla tego przy 60Hz pierwsze co to OC ramu. Jeśli ma coś dobrego i wykręci te 2133-2400 CL11 to będzie wystarczająco do wykarmienia 4770 przy tych 60Hz a nawet 75Hz.

 

Tylko ten ram musi sam sprawdzić na ile może podkręcić. Bo może rzeczywiście ma paździerze i nawet 1800Mhz nie zrobi.

 

Kiedyś ustawiłem bez zmiany napięcia 1866 CL10 i działało. Prawdę mówiąc jestem trochę zmieszany w którą stronę uderzać. Rozumiem, że gdyby dołożyć te kilka stówek i brać 8700 to byłoby to najlepszym rozwiązaniem? Te 4770 mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ustawiłem bez zmiany napięcia 1866 CL10 i działało. Prawdę mówiąc jestem trochę zmieszany w którą stronę uderzać. Rozumiem, że gdyby dołożyć te kilka stówek i brać 8700 to byłoby to najlepszym rozwiązaniem? Te 4770 mnie nie przekonuje.

zawsze szybszy procek bedzie lepszym rozwiazaniem ale na start z 8400 masz i tak szybszy proc niz to co masz i mega koop ramu. mozliwowsc rozbudowy to kwestia czasu i funduszy kiedy wrzucisz i8700 czy cos mocniejszego. bierz nowa platfrome i sie ciesz z uzytkowania, pieniedzy nie wtapiasz ani nie tracisz. kupujemy chyba to na co nas stac tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 4770

miałem 8600K

mam 8700K

 

Na ekranie 60Hz różnica między tymi procesorami nie jest warta uwagi ani dopłaty.

 

Podnieś napięcie na ramie i zobacz ile uda Ci się wycisnąć. 1.65V możesz śmiało tam wrzucać. Z takimi napięciami wychodziły fabrycznie ramy. Dzisiaj zakup 8gen nie ma sensu. Lepiej wyczekać do premiery 9gen / ryzen2. Ja bym wymienił CPU i sam sobie ocenił czy to za mało i czy potrzeba więcej. Ewentualnie za jakiś czas wymienił cała platformę. i7 4770 odsprzedasz dalej bez problemu, bo to bardzo dobre CPU.

 

 

Tutaj masz porównanie 4790 DDR3 1866mhz (prawie jak 4770) vs 8400 ddr4 2667mhz

82 FPS vs 86 FPS na GTX1080TI

 

Jaki sens wymiany przy ekranie, który pokaże max 60FPS ??

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9wyVUB3STCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 4770

miałem 8600K

mam 8700K

 

Na ekranie 60Hz różnica między tymi procesorami nie jest warta uwagi ani dopłaty.

 

Podnieś napięcie na ramie i zobacz ile uda Ci się wycisnąć. 1.65V możesz śmiało tam wrzucać. Z takimi napięciami wychodziły fabrycznie ramy. Dzisiaj zakup 8gen nie ma sensu. Lepiej wyczekać do premiery 9gen / ryzen2. Ja bym wymienił CPU i sam sobie ocenił czy to za mało i czy potrzeba więcej. Ewentualnie za jakiś czas wymienił cała platformę. i7 4770 odsprzedasz dalej bez problemu, bo to bardzo dobre CPU.

 

 

Tutaj masz porównanie 4790 DDR3 1866mhz (prawie jak 4770) vs 8400 ddr4 2667mhz

82 FPS vs 86 FPS na GTX1080TI

 

Jaki sens wymiany przy ekranie, który pokaże max 60FPS ??

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9wyVUB3STCE

 

skoro 8 genracja nie am sensu to co ma sens?? jak 9tej nie ma a roznice beda kosmetyczne poza topem?? 8400 i 1080ti ?? przeciez 8400 to sie nie nadaje do 1080 nawet a ty pokazujesz testy na 1080ti przy procesorach ktore nie wycisna sokow z tej karty. ostatnio olgadalem testy 8400 i 8700 przy gpu 1060 i 1080. na 8400 i 8700 przy gtx 1080 fps roznic sie 3-4fps a po zmianie procka na 8700 przy 1080 roznica juz byla 35fps wiec sory ale pokazywanie takich testow to robienie wody z mozgu ludziom. skroro kolega cche nowy sprzet to domyslam sie ze z czasem zmieni tez monitor bo 144hz to obecnie dostepne jest dla kazdego w dobrej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coffee Lake są całkiem udanymi procesorami (poza glutem) i im więcej mają wątków, tym lepiej wypadają w grach.

 

Jak autor ma kasę na upgrade, brać teraz porządną płytę na Z370 i do tego I7 8700 + 2x8 gb ddr4 3000/3200mhz cl 14/15/16 najlepiej b-die.

 

I7 8700 wystarczy na dobre dwa lata, a jak go braknie, można kupić I9 9900K i będzie znowu wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coffee Lake są całkiem udanymi procesorami (poza glutem) i im więcej mają wątków, tym lepiej wypadają w grach.

 

Jak autor ma kasę na upgrade, brać teraz porządną płytę na Z370 i do tego I7 8700 + 2x8 gb ddr4 3000/3200mhz cl 14/15/16 najlepiej b-die.

 

I7 8700 wystarczy na dobre dwa lata, a jak go braknie, można kupić I9 9900K i będzie znowu wypas.

 

Wydaje mi sie, ze na dluuuuuzej niz 2 lata

 

Obecnie killkuletnie 4c/8t trzymaja sie mocno i zapewne to one, rok, dwa jeszcze beda dobrze smigaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...