Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dudzio

Monitor Dell U2417H vs. P2417H vs. Asus VZ249H

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Po dziesięciu latach wiernej pracy już na zawsze zgasł mój monitor BenQ :(

Stoję przed koniecznością zakupu czegoś nowego. Celuję w monitor 24 calowy z matrycą IPS o rozdzielczość 1080p. Komputer służy mi do pracy biurowej, w gry gram na konsoli, a jeżeli kupię kiedyś nowy komputer to z myślą o strategiach lub RPG, które nie wymagają szczególnie szybkiego czasu reakcji.

Po wstępnym rozeznaniu rynku zostawiłem sobie trzy opcje:

 

1. ASUS VZ249H - ok. 600 zł, jego największą zaletą jest cena, bo wygląda odrobinę paździerzowato :D No i ma najniższy input lag, więc zakładam, że wsadzono tam najlepszą matrycę.

 

2. Dell P2417H - ok. 650 zł, ma bogaty zestaw portów (w tym usb) oraz możliwość przekręcania do pionu (myślę, że może mi się to przydać przy pisaniu tekstów). Jeżeli jednak jakość jego obrazu byłaby gorsza od ASUSa to te dodatki nie mają dla mnie żadnego znaczenia.

 

3. Dell U2417H - ok. 900 zł, cieniutkie ramki, dzięki czemu wygląda ciekawiej, również ma możliwość regulacji do pionu i porty usb. Jak jednak z jakością obrazu? Czy jest ona wyraźnie lepsza od tańszych o 300zł propozycji? Wydaje mi się, że wręcz przeciwnie, bo nawet input lag jest na nim wyższy. Dopłaciłbym prawdopodobnie tylko do wąskich ramek.

 

No i nie mogę się zdecydować, na razie najmniej chętny jestem ku zakupowi najdroższego Della. Czy wiecie może, który z monitorów ma lepszą jakość obrazu, ASUS czy Dell P2417H?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która matryca będzie lepiej wyglądać w rzeczywistości trudno powiedzieć, nie miałem do czynienia z żadnym z tych monitorów. Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad AOC I2490PXQU

https://www.ceneo.pl/57941573#tab=click

 

Ma wiele portów, Kable HDMI, Displayport i VGA w zestawie. Wyświetla 100% palety sRGB. Regulacja we wszystkie kierunki oprócz PIVOTA. I do tego niski czas reakcji i wysoki kontrast(chociaż to tylko cyferki) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Monitor wygląda fajnie, ale co z jego jakością? Raczej rzadko wymieniam sprzęty, idealnie by było gdyby monitor posłużył kolejne 10 lat ;) A jakość Dell/Asus w porównaniu do jakiejś ruskiej firmy na pewno wypadnie lepiej. Tak sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tu test U2417H jakby co: KLIK. Ogólnie nie oczekuj szaleństw, bo jakby nie patrzeć monitory do 1000zł, są to tanie monitory. Z drugiej strony U2417H jest już całkiem ok. Zaszaleję nieco, ale zerknij na EIZO EV2450 KLIK, tak wiem, cena ok. 1300 - 1400zł, ale to już kolejna półka wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym segmencie cenowym różnice między poszczególnymi monitorami będą małe. Nawet najdroższe biurowo-domowe modele Eizo czy NEC korzystają z bardzo podobnych jak niekiedy identycznych matryc co tanie marketówki za 4 czy 5 stów. Różnica tkwi w lepszym wysterowaniu, liniowości i dłuższej gwarancji. Kwestia bardzo osobista czy jest to warte dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...