Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kolumb23

Czym testować graty serwerowe proc. Xeon oraz DDR4 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

 

Jako , że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich bardzo serdecznie ;) I przychodzę tutaj z pytaniem , ponieważ chcę złożyć stację roboczą na podzespołach z serwerów. Mam płytę ASUS Z10PE-D8 WS no i do tego 2 x E5 2667v3 + 512GB RAM SK Hynix , o ile ram nie jest na liście QVL i to jest jakby nie było ból ;) To procki są wspierane. Wczoraj zainstalowałem wszystko , jedynie bez dgpu bo korzystam ze zintegrowanej karty graficznej , no i wywaliło mi błąd , tj. dioda na płycie głównej , że fatal error , w10 wywalił takiego ładnego nowego bluescrren i wyłączyłem platformę, co najlepsze , mam kilka kostek jeszcze RAM i po zmianie 2 szt. skhynix na samsungi całość się podniosła , bo na 8 x skhynix nie chciała , a na 6x skhynix + 2 x samsung już wstał. Błąd wywala jak wchodzę w hwinfo i zaczynam przeglądać zakładki ze sprzętem ,żeby podejrzeć co i jak, więc nic skomplkowanego i ewidentnie jest gdzieś zgrzyt.

 

Pytanie jest , jest jakiś soft do zdiagnozowania CPU oraz RAM'u serwerowego? Pamięci mobilne i PC sprawdzam memtest , ale czy i tutaj nim się posiłkować czy może czymś innym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a obsadziłeś te pamięci z godnie z manualem ? płyta prawie sewerowa więc może i ma wymogi jak ona ( czyli konkretne obsadzenie ramów według ilośći kości i procków na płycie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, obsadzam zgodnie z instrukcją , w przypadku mniejszej ilości niż maksymalne 8 banków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

co to za pamięci ? może to są niebuforowane rejestrowane z korekcją ECC ? nie po to ktoś wymyślał aby było wszystko kompatybilne ;)

 

jak pamięci są nierejestrowane buforowane/niebuforowane z korekcją ECC powinno ruszyć na dowolnym intelu byle nie mieszać z PC3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa Z10PE -D16 WS i mobo strasznie marudne pod względem kości , bawiłem sie cały dzień w końcu ruszyła na kościach Samsunga z chipami Microna

nie trawiła kostek z chipami IDT ,mniejszych rozmiarów 8GB /4Gb kości- te kości na chipach Hynix.

 

 

Samsung 16GB DDR4 RAM ECC-R 2133Mhz M393A2G40DB0 pc4-17400

 

Najlepsze że Supermicro X10Dri bez problemu dzialała na różnych kościach i nie strzela fochów no ale to sprzęt nie do oc , bo maks 145W cpu można wsadzić a po modzie Xeon full turbo mode procki ponad 180W pobierają i włącza się hamowanie turbo bo prąd maksymalny osiągnięty Icc max co widać w HW info .

 

te kości mi działają bez problemów :

 

 

20180508_110025_resiz7si0n.jpgA tu Supermicro X10DRi :

20180508_125229_resizlucid.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to:

 

SK Hynix HMAA8GL7MMR4N-UH na chipach H5ANAG4NMMR

Samsung M386A8K40BMB dalej chyba zbędne oznaczenie na chipach SEC625 K4AAG045WB NCRC

Micron MTA72ASS8G72LZ-2G3B2MI tutaj mam na chipach 2 różne oznaczenia ale żadne nie pokrywa się z listą QVL

 

Lista QVL

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/Socket2011-R3/Z10PE-D8_WS/QVL/Z10PE-D8_WS_DIMM_AVL_20180328.pdf

 

Wczoraj juz zadowolony uruchomiłem 2x 2667v3 + 512 GB ram , wchodzę w HW info , zawiecha i niebiesko.

 

Co najlepsze wcześniej była 1070ti wrzucona i obraz był , z niej , wszystkie stery instalowałem i tak zostało na dysku. Wczesniej był 1x 2683v3 + 256GB RAM , czyli max co można na 1 cpu (w kwesti RAM)

i w menedżerze urządzeń nie było nieznanych sprzętów , a teraz jakby system od nowa bez postawionych sterowników był. Chyba zrobię reinstalację i na dgpu postawię , bo docelowo ma być tam chyba 7x dgpu, jednak jak wywala jakiś fatal error czy co to jest , według instrukcji jest to CATT LED, to reinstalacja nic nie wniesie poza stratą czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supermicro X10DRi - 10 kości każda po 16GB = 160GB z tym że na Asus 2 kości uruchomić się nie chcą ,debuger dioda wisi 00 .A supermirko chodzi:

 

 

 

 

maszynkanrfjn.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz i ja dodam kilka zdjęć ->https://imgur.com/a/lwqZSBO Jest i dioda :)

 

Ale z tymi pamięciami ciekawa sprawa , bo mam 9 kostek na których się uruchamia platforma, wrzucam 1 CPU + 4 kostki i nie wstaje , zatrzymuje się na B9 przeważnie, zmieniam kostki w slocie D1 i C1 na te same w sumie tylko fizycznie inne i już wstaje bez problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz i ja dodam kilka zdjęć ->https://imgur.com/a/lwqZSBO Jest i dioda :)

 

Ale z tymi pamięciami ciekawa sprawa , bo mam 9 kostek na których się uruchamia platforma, wrzucam 1 CPU + 4 kostki i nie wstaje , zatrzymuje się na B9 przeważnie, zmieniam kostki w slocie D1 i C1 na te same w sumie tylko fizycznie inne i już wstaje bez problemów...

 

Przede wszystkim masz pamięci LDRIMM o sporo wyższej gęstości upakowania więc i bardziej marudne z natury .Ja mam zwykłe ECC-R.

Wystarczy wygooglować trochę co do twoich kości ,nie wiem na jakich chipach masz moduł ECC co na środku PCB jest ,u mnie Micron .

Samsung M386A8K40BMB-CRC

https://www.samsung.com/semiconductor/dram/module/M386A8K40BMB-CRC/#ge-semi-anchor-standard2

 

GENERAL INFORMATION:

MANUFACTURER: SAMSUNG

MANUFACTURER PART NUMBER: M386A8K40BMB-CRC

PRODUCT NAME: 64GB DDR4 SDRAM MEMORY MODULE

 

TECHNICAL INFORMATION:

STORAGE CAPACITY: 64GB

MEMORY TECHNOLOGY: DDR4 SDRAM

NUMBER OF MODULES: 1 X 64GB

BUS SPEED: 2400MHZ DDR4-2400/PC4-19200

DATA INTEGRITY CHECK: ECC

SIGNAL PROCESSING: REGISTERED

CAS LATENCY TIMINGS: CL17

RANK FEATURES: 4RX4

 

PHYSICAL CHARACTERISTICS:

FORM FACTOR: 288-PIN LRDIMM

SHIPPING DIMENSIONS: 1.00 (HEIGHT) X 6.75 (DEPTH)

SHIPPING WEIGHT: 0.20 LB

 

 

Hynix HMAA8GL7MMR4N-UH

HMAA8GL7MMR4N-UH 64GB 288Pin DIMM DDR4

 

The Hynix LRDIMM with manufacturer reference HMAA8GL7MMR4N-UH is a

 

iMB DIMM ECC DDR4 2400MHz 288Pin with 64GB capacity (8Gx72).

It is organized with 36 FBGA(78ball) 4Gx4 (DDP) DRAM.

Technical Data: HMAA8GL7MMR4N-UH

Manufacturer    Hynix

Manufacturer Reference    HMAA8GL7MMR4N-UH

Capacity    64GB

Name    PC4-19200L

Short Form    64GB(4Rx4)

Type    288Pin

Construction Type    DIMM

Model    LRDIMM

Organization    8Gx72

Description    DDR4 2400MHz

Number of Ranks    4

Extension    iMB

Error Correction    ECC

DRAM Organization    4Gx4 (DDP)

Number of DRAM     36

Construction Type of DRAM    FBGA(78ball)

Type Height    31,25mm

Voltage    1,2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem , że to są LRDIMM , nie mniej jednak skoro Samsung również jest LRDIMM to liczyłem , że "pójdą" hynixy.

 

Mam problem z jednym czujnikiem , źle odczytuje temperatury:

 

https://imgur.com/a/xcREBzz ten drugi zrzut, jakiś Nuvoton NCT6779D tak odczytuje.

 

Poza tym z 4 szt. 2667v3 udało się CHYBA wyłuskać w miarę bezproblemowe 2szt. które póki co z 256GB RAM nie wywala się nic.

 

Jeszcze ciekawostka , jak przesuwam okno po pulpicie to nie jest to płynne przesunięcie ale to chyba zasługa integry.

 

Jeszcze trzeba dokoksowac RAMU i chyba wtedy OCCT na 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia platformy jak to zmontowane masz ?Jakie chłodzenia ,docisk ?Temperatury w biosie ?sprawdzałeś rozsmarowanie pasty po nałożeniu ?Temperatury w Core temp ?Wersja Biosu ?

Co do kości to raczej pamięci z tym samą kostką ECC -różne kości mogą być problemy ,lista QVL ramu na stronie Asusa MARNA .

Supermicro sporo pamięci przetestowali i lepiej działa.

 

U mnie temperatury na 2 x 14 rdzeniowcach + Silentium Fera 3 v2 mam w okolicach 40stC teraz ,rzadko podczas normalnej pracy 60stC widuję a chłodzenia to przeciez nie jakiś high end.

U mnie to tak wygląda przed spakowaniem ,reszty .

 

 

https://imgur.com/a/wkmsQgF

 

JSLLZXF.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...