Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stivii

Ryzen Threadripper 1950X głupieje przy minimalnym OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam w pracy następujący zestaw:

 

Płyta główna MSI X399 SLI PLUS

Procesor AMD Ryzen Threadripper 1950X, 3.4GHz, 40MB

Chłodzenie wodne Enermax LiqTech TR4 360

Pamięć G.Skill Fortis DDR4, 6x8GB, 2400MHz, CL15

Karta graficzna XFX Karta graficzna XFX Radeon RX 580 GTS CORE Edition, 4GB GDDR5 (256 Bit), DVI-D, HDMI, 3x DP

Dysk SSD Samsung 960 Evo 500GB M.2 PCIe (MZ-V6E500BW)

Zasilacz Thermaltake Toughpower 750W

System to Windows 10 Proffesional najnowszy build

 

Zajmuję się projektowaniem 3D i renderowaniem tychże dzieł i tu pojawia się problem.

O ile na stock clocku wszystko działa stabilnie o tyle na ustawieniu A-XMP oraz Gameboosta na jakimkolwiek profilu innym niż standard pojawia się problem.

Mianowicie przy renderowaniu po kliknięciu RENDERUJ, cały PC staje, freezuje się czy jak kto woli - umiera. Nawet najmniejsze OC to powoduje.

Próbowałem ominąć profile OC i ręcznie podnosić BUSa oraz Voltage ale efekt jest ten sam. Szukałem nawet gotowych konfiguracji do tego procesora na tej płycie głównej i w każdej znalezionej mi konfiguracji, efekt jest ten sam.

Żeby było śmieszniej, zorientowałem się że windows w stresie (na stocku) sam sobie obniża zegar procesora mimo ustawionego planu energetycznego na wydajny, ale to już chyba odrębny problem, lecz i jego rozwiązanie mnie interesuję.

Osobiście, wracając do OC, podejrzewam że problemem są ramy (za niskie takty stockowe?) ale moja wiedza na ten temat jest zbyt skąpa by przeprowadzić pewną diagnozę, jestem grafikiem 3D a nie inżynierem informatykiem.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie jak sobie z tym poradzić, proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Dariusz.

 

Przy okazji jestem nowy na forum, więc również witam Wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak temperatury tego kloca proca ?

 

Jak w systemie taktowania zostaja obniżane, to by oznaczało jakiś problem i bios płyty obniża wydajność/obciążenie procesora, żeby nie dopuścić do uszkodzenia.

 

Pytanie: co powoduje redukcje taktowania ?

 

Temperatura CPU ?

 

Temperatura sekcji zasilania tego kloca ?

 

Spadek napięcia z zasilacza ?

 

 

Uruchom monitoring HWmonitor i uruchom render test na 5 minut.

 

po 5 minutach daj fotkę z monitoringu na forum, to się zobaczy, co tam w flakach piszczy :)

 

HWmonitor: https://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/hwmonitor_1.35.zip

 

Przykładowy mnotoring:

 

8987181500_1533724130_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo Panie levenie:

709cd9d646f73.jpg

 

Co do redukcji taktowania, to powoduje ją Windows 10 ale to mniej ważny na te chwilę temat i nie wymaga on uwagi już, bo rozwiązaniem było cofnięcie się do wersji 1703 gdyż od 1709 wprowadzono zabezpieczenia do Meltdown i Spectre co ostro zjechało wydajność przez zwiększenie redukcji mocy obliczeniowej. Screena masz świeżo po formacie, zainstalowany tylko cinebench, occt, photoshop, hwmonitor i CPUZ, no zapomniałbym o Chromie.

 

Tu masz wyniki na stocku, badań na OC nie zrobię bo jest natychmiastowy freeze na ręcznym OC, chyba że spróbuje puścić test na gamebooscie, póki co spróbuj przeanalizować obecny screen ze stocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że problem zrzutu taktu występuje również na poprzednim screenie. Interesujące, wogóle inne taktowanie pokazuje OCCT, inne Windows a jeszcze inne CPU-Z i każde z nich skacze. Wydaje mi się że to powinna być stała wartość.

 

Teraz screen po maks OC tryb Gameboost profil 11 + A-XMP profil 2 (max) czyli pełne obroty do których zostało stworzone chłodzenie które jest zamontowane w tym statku kosmicznym. Czemu 25 sekund? Bo po 25 sekundach nastąpił freeze przy temp 88/92 gdzie ten proc w pełnym OC według danych z sieci osiąga 110-115 i pracuje stabilnie.

 

Screen poniżej

3989abfc2618c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi namieszałeś :P

 

Trzeba to weryfikować bardzo wybiurczo, bo na razie mały misz-masz mamy.

 

W biosie wyłączyć zabezpieczenie temperaturowe sekcji zasilania i cpu.

 

To na początek tyle - w ten sposób wyeliminujemy trotling temperaturowy, ale nie uruchamiaj OCCT linpack, bo uszkodzisz płytę.

 

Wystarczy stres test z aida lub Twój program, na ktorym pracujesz.

 

Jak pisałeś, w pracy przy obciążeniu, procesor zrzuca zegary, a to wystarczy.

 

Jak dalej będą zrzucane zegary pomimo wyłączenia zabezpieczenia temperaturowego, a w czasie tyestu procesor nie przekroczy 90stC, to będzie oznaczać, że problem nie leży w temperaturze, tylko gdzie indziej: sekcja zasilania, sam zasilacz, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci są dość mało szczęśliwie dobrane, najpierw trzeba było by ustalić w jakim układzie są one obłożone, bo można tutaj uzyskać Tripple-Channel z obłożonymi obydwoma bankami na kanał i jednym kanałem całkowicie pustym, albo Quad-Channel z dwoma kanałami przyciśniętymi przez dodatkowe moduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Przyjacielu nie mogę odnaleźć tej opcji w biosie. Na wyszukiwanie opcji ze słowem protection czy temperature czy temp nic nie wyskakuje oprocz volt core protection który chroni przed złym napięciem i jest wyłączone btw. Musiałbyś mnie nakierować na to ustawienie. Przypominam MSI X399 SLI PLUS.

Uciekam z pracy, rano o 7 będę mógł kontynuować temat. Pozdrawiam i jak myślę, do jutra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam wglądu do biosu tej płyty głównej, dla tego musisz poczekac na kogoś mającego dostęp.

 

Myślę, że skoro delikatna płyta, którą posiadam ma opcję zabezpieczenia termicznego, to tym bardziej ten piekarnik od ciebie.

 

Przy ponad 200 Amperach prądu z CPU, musi być zabezpieczenie, bo wystarczy momencik nieuwagi z chłodzeniem i masz kaplice - gdyby nie było zabezpieczenia termicznego.

 

Trzeba go poszukać.

 

 

Tak się uparłem na te zabezpieczenie termiczne, ponieważ jego wyłączenie bardzo ułatwi poszukiwanie przyczyny trotlingu CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, piekarnik ma to w zakładce OC. Nazywa się CPU VRM Over Temperature Protection ale nie da się tego wyłączyć, idzie aby na sztywno ustawić ile ma wynosić temperatura czołowa z przedziału 100°-125° więc ustawiłem na 125° (bazowo jest na auto).

 

Przy okazji grzebiąc w biosie znalazłem dwie interesujące opcje które dały mi przypadkowo bardzo nieoczekiwany efekt. Mianowicie jedna to jakiś Boost core Optimization czy coś takiego, druga AMD cool&quiet, jedna mimo braku oc pozwala na użycie przy włączonej tej drugiej większej mocy niż bazowo ustawiona (stąd skoki np z 3.4 na 3.7 lub z 4.1 na 4.9 (WTF)) natomiast druga właśnie kontrolowała zegar stąd te skoki.

W ten sposób przypadkowo wyeliminowałem zrzuty zegarów w stresie.

Teraz wypadałoby zapuścić OC i sprawdzić co się będzie działo ale jak pisałeś OCCT mam tego nie robić, natomiast w AIDA64 Extreme przeleciałem wszystkie testy i teraz nie wiem o który konkretnie Ci chodzi. Mam tam z działu CPU kolejno CPU Queen, CPU PhotoWorxx, CPU ZLib, CPU AES, CPU Hash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli Q&Q działało jako zabezpieczenie, nie temperatura.

 

Dobra... zostaw jak jest obecnie i uruchom w Aidzie stres test jak na fotce:

 

7114624000_1533799552_thumb.jpg

 

Wcześniej uruchom HWmonitor, żeby mieć wgląd do temperatur, taktowań i napięć.

 

4481475200_1533799608_thumb.jpg

 

Uruchom stres test na parę minut i po zakończeniu, zrób zrzut ekranu z monitoringów jak pokazałem wyżej i daj tutaj do wglądu.

 

Na razie bez OC, bo nie wiemy, jak się zachowa platforma odnośnie temperatury - w końcu to test syntetyczny i potrafi mocno obciążyć układ.

 

Jak odczyty będą akceptowalne, pomyśli się o OC, na razie trzeba ustabilizować sprzęt na defaultowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap:

2cb3a930f7e04.png

 

Przy okazji co do ramów to wprowadziłem tutaj w bład was.

Są 4 kości, dwie 16 gb i dwie 8 gb ale wszystkie to G Skill Fortis F4-2400C z tym że 8 GB to CL15 a 16GB to CL16

 

Przy okazji teraz podczas testu nawet myszka się nie tnie mimo 100% obciążenia procesora, wcześniej nie dało się nią poruszać prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rdzenie mają 3.4 GHZ ?

 

Podczas testu procesor 32 wątkowy pobrał tylko 112 Amper ?

 

Napięcie Vcore tylko 1.087 Volt ?

 

 

Coś tutaj jest nie tak.

 

 

A pokaż wynik z cinebenchR15:

 

https://www.maxon.net/en/products/cinebench/

 

 

Powinieneś zjeść mojego proca:

 

 

5443989300_1533816173_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

1af4a4ece933b.png

 

Coś jest nie tak.

Początkowo po kupnie pod 3000 podchodził, ten wynik który osiąga obecnie jest na poziomie 1920X

 

Po kilku testach kręci między 2350 a 2480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap:

2cb3a930f7e04.png

 

Przy okazji co do ramów to wprowadziłem tutaj w bład was.

Są 4 kości, dwie 16 gb i dwie 8 gb ale wszystkie to G Skill Fortis F4-2400C z tym że 8 GB to CL15 a 16GB to CL16

 

Przy okazji teraz podczas testu nawet myszka się nie tnie mimo 100% obciążenia procesora, wcześniej nie dało się nią poruszać prawie.

jaki magik wsadzil ci rozne kosci ramu do tak wybrednej paltformy?? gdzie powinny byc 4 identyczne.

 

do tego 2400 na takiej platformie, serioo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś jest nie tak.

Początkowo po kupnie pod 3000 podchodził, ten wynik który osiąga obecnie jest na poziomie 1920X

 

Po kilku testach kręci między 2350 a 2480

 

No właśnie, te coś jest nie tak, widać po monitoringu w HWmonitor i teście w Aidzie.

 

Procesor powinien mieć 1.3 volt Vcore, a ma 1.07 Volt.

 

Czyli bios obniża napięcie i pewnie taktowanie, tylko dla czego ?

 

Możliwe, że stres test Aida jest zbyt mocny i bios po prostu obcina co się da, żeby nie wystapiło uszkodzenie.

 

 

Trzeba wymusić obciążenie procesora, ale na tyle małe, żeby bios nie zrzucał napięć i taktowania.

 

Nie wiem tylko, jakiego do tego programu użyć, bo wszystkie syntetyki są mocne.

 

Może jakaś aplikacja pakująca RAR ?

 

Uruchom WINRAR i w zakładce "narzędzia" kliknij "testuj"

 

Wcześniej uruchom HWmonitora i tak go ustaw, żeby było widać napięcie Vcore, temperaturę i taktowanie wszystkich wątków.

 

Wystarczy 15 minut:

 

 

6787106600_1533821984_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Wyłączony jest Boost Core optimization i dlatego taki zrzut napięcia. Jak go odpalam to napięcie wraca na 1.275~ ale wynik jest dokładnie ten sam w Cinebenchu, z tym że przy BCO nie można OC odpalać, przynajmniej tak wszędzie piszą/mówią(yt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumuj, bo już nic nie rozumiem.

 

Ma być tak ustawiony bios, żeby pod obciążeniem nie były zrzucane zegary i napięcie.

 

Nie ważne, czy ma być włączony BCO czy Q&Q lub inne wynalazki... procesor ma trzymać taktowania pod obciażeniem tak, jak producent pisze na papierze.

 

Czyli bazowe 3.4 GHZ i boost 4.2 GHZ.

 

 

Przeglądnij na spokojnie ten artykuł: https://pclab.pl/art75073.html

 

Oni tam podkręcaja 1950X, a u Ciebie nie można utrzymac na stock procesora.

 

A tutaj z zagranicznego fora OC tego kloca 1950x: https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-threadripper-1950x-review,29.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazowo na default płyta X399 SLI PLUS ma włączoną funkcję BCO. Jest to jej standardowy tryb pracy i wsadzając świeżego proca kloca z serii TR działa on na swoim napięciu i zegarze właśnie w tym trybie.

 

W tymże trybie jeżeli niema Q&Q odpalonego (a niema w default), procesor trzyma taktowanie 3.4 GHZ i chodzi stabilnie, jednak jego wydajność jak już pisałem jest mniejsza niż 8 miesięcy temu w momencie kupna, nie wiem czy się zużył czy co, ostro go obciążam w czasie dnia, to są suche fakty.

 

Pomijając wydajność, ustawienia bios na default, zegar trzyma, jest stabilny, napięcie spada do 0.85~ ale nie mam pojęcia czy tak było od początku bo nigdy na nie nie zwracałem uwagi.

 

Patrz co się dzieje jak wszystko zostawiam tak jak było bez dotykania niczego ale vcore ustawiam ręcznie na 1.3V

 

6b085f61b7832.png

 

Wygląda mi to na problem z sekcją zasilania?

Zwróć uwagę na wydajność w CB która spadła 5krotnie o.O

To samo zaobserwowałem wcześniej przy podkręcaniu. Nie ważne czy dam mu zegar większy o 100, 200 czy 600 bo im większy Vcore tym mniejszy wynik w CB i w efekcie np mimo że 3600 ghz na ręcznym ustawieniu działa stabilnie, to wynik w CB jest sporo gorszy niż na stocku 3.4 na auto napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie jest to zabezpieczenie sekcji zasilania na płycie głównej lub nieprawidłowo dobrane ustawieniqa w biosie.

 

Inne biosy też tak ustawiają pracę zasilania procesora ?

 

Może od razu 1.3 Vcore to za dużo ?

 

Ustaw 1.2 Vcore i zrób test.

 

 

W biosie nie ma czegoś odnośnie ustawienia max prądu na sekcji zasilania ?

 

Musi być, skoro na moim wymoczku jest :P

 

 

Wynik w cinebench spadł, bo spadlo taktowanie.

 

Nie pokazujesz na monitoringu taktowań procesora, a to jest ważne.

 

 

EDIT: Tutaj użytkownik podaje sugestie odnośnie ustawien biosu do OC: Mój link

 

https://overclocking.guide/gigabyte-threadripper-overclocking-guide/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w magazynie instrukcję od płyty. Po przeanalizowaniu już widzę że ramy są źle wmontowane, oraz dysk jest w złym slocie, muszę jeszcze zobaczyć czy dodatkowa 6 pinowa sekcja zasilania jest podpięta bo istnieje możliwość że jej nie wpieli w serwisie.

Zweryfikuje temat hardware i wtedy będę grzebać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa... tego nawet nie brałem pod uwagę.

 

No i teraz... jeżeli serwis złożył tak skomplikowaną/wydajną platformę na kolanie, to mi przykro.

 

Spróbuj jeszcze sprawdzić całość używając duala szybszych i wolniejszych pamięci, bo teraz masz mixa prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Druga sekcja zasilania 8pin EPS do CPU nie jest podpięta. Brak drugiej wtyczki, zamówiłem więc 3 sztuki przejściówki PCIE 6pin na EPS 8 pin. Dlaczego 3? Zapomniałem powiedzieć że mamy 3 takie komputery, niestety tylko w moim są tak fatalne ramy, pozostałe mają Pamięci G.Skill 32GB (4x8GB) 3000MHz CL15 ale znając życie też są źle zamontowane, reszta podzespołów w identycznej konfiguracji. Fachowcy z Morele.

Przy okazji wiedzieli że sprzęty będą kręcone i nie poinformowali o braku drugiego kabla EPS tylko go poprostu nie podłączyli (bo w sumie go niema).

Jest ona z tego co wyczytałem wymagana do OC. Teraz mamy urlop tydzień ale któryś dzień wjadę do biura podłączyć kabelek i sprawdzę co się dzieje na spokojnie.

 

Ramy teraz wpiąłem prawidłowo według schematu.

Prawidłowo licząc od lewej D2/D1/C2/C1 v A1/A2/B1/B2 powinny być podpięte w tej konfiguracji D2/P/C2/P v P/A2/P/B2 (P - puste) natomiast było D2/D1/P/P v P/P/B1/B2

 

f03aba93af0b7.png

 

Oczywiście C16 na D2-B2 a C15 na C2-A2

 

Przy okazji wynik w Cinebench podskoczył na prawie 2900 na stocku czyli jest prawidłowo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczyna się klarowac sytuacja :)

 

Tylko jeszcze nie sprawdziłeś, jaka jest różnica pomiędzy zamontowanymi CL15 i LC16 oddzielnie.

 

Dwa moduły CL15 i test... dwa modyły CL16 i test = porównanie.

 

 

Brak wtyku EPS musiał ograniczać sekcję zasilania, stąd trotling.

 

Jeszcze trochę, napiszesz poradnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża Twoja w tym zasługa leven bo nie wpadłbym na to by szukać problemu w sekcji zasilania.

 

Kabelki zamówione więc we wtorek powinny być na firmie, na koniec zrobię podsumowanie tematu co i jak wraz z opisanymi zdjęciami ustawień z biosa jeżeli wszystko uda się zrobić tak by działało i dołączę screeny z temp na stocku oraz 2-3 konfiguracji kręcenia.

 

Myślę że komuś się to może w przyszłości przydać, zgaduję że na nowych TRach będą te same problemy, w końcu nie każdy wie że na płycie mogą być dwa EPSy.

 

Jak wtorek/środę (raczej środę) nawiedzę biuro to zrobię jeszcze te testy na samych CL15 i samych CL16, wogóle myślę czy tych 16 gb CL15 nie wywalić z PC bo 32 nawet jak na mnie powinno wystarczyć.

 

Póki co życzę miłego weekendu i do następnego posta, jeszcze raz dzięki za dotychczasową pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak.

Podłączono dodatkowe ESP, teraz system wstaje przy jakimkolwiek OC oraz nie zawiesza/nie freezuje podczas testów.

Dodatkowo usunąłem z płyty głównej 16GB ramu C15 i zostawiłem 32GB C16.

Problemem są temperatury.

Napomknę tylko że przed testami potraktowałem cały komputer od wewnątrz sprężonym powietrzem i wydmuchałem tonę kurzu przez którą prawie zszedłem na tamten świat.

Nie wyobrażałem sobie że w 8 miesięcy ten czołg może pochłonąć taką ilość martwego naskórka, brudu i innych składowych kurzu.

Odrobiłem kilka lekcji od ostatniego posta i sprawa na te chwilę przedstawia się następująco.

 

W stocku na defaultowych ustawieniach w biosie przy obciążeniu przez AIDA64 temperatury sięgają do 68° stopni.

Dokładnie mówiąc idle/stress to 51°/68°.

Przy podniesieniu zegara o 400 MHZ za pomocą 2 profilu Genie Boosta na 3800 MHZ doznałem szoku.

Idle/stress to 53°/97°(!) więc nie do pomyślenia.

APM zrzuca Vcore przy tych temperaturach więc wydajność spada o jakieś 30% względem stocka na defaultcie.

Przypominam że zastosowane chłodzenie to AiO Enermax TR4 360.

Przy CPU Loadline Calibration Control które to rzekomo jest odpowiedzialne za zrzuty napięcia w stresie mogę wybrać auto a potem Mode 1 - Mode 8 niestety ani w manuali MOBO ani w sieci nie mogę znaleźć co te konkretne Mode'y oznaczają.

Póki co testowałem tylko Auto i Mode 8 ale efekty są marne.

 

Reasumując.

Podpiąłem drugiego EPS wymaganego do ostrego OC

Wyczyściłem bebechy i układy odprowadzające ciepło do stanu idealnie czystego

Wyrzuciłem wolniejsze kości RAM

 

W efekcie da się przeprowadzać OC bez wcześniej wspominanych freezów i błedów ale temperatury są kosmicznie wysokie, natomiast sam Vcore skacze przy obciążeniu jak szalone.

Nawet przy podkręceniu procesora na 4.0 GHZ temperatura zabija, pierwszy test w CB15 dał ~3400 punktów, odpalony zaraz po nim drugi test już dał ~3100 a kolejny ~2500 z uwagi na temperaturę która powoduje zrzut Vcore.

 

Jeżeli ktoś ma tego proca kloca i bawił się w ręczne OC może poradzić tutaj dzieląc się swoimi ustawieniami bo na automatycznym OC pracować się nie da gdyż co z tego że system stoi stabilnie skoro wydajność spada poniżej wyników które uzyskuje na stocku przez skoki temperatur. O 4.1 GHZ nawet nie marzę bo skoro 4.0 na 1.3V oscyluje przy ~100°C to nie wyobrażam sobie co będzie jak na 4.1 odpalę test.

 

Nie mogę też nigdzie znaleźć żadnych przykładowych konfiguracji przy tej płycie głównej, nie wiem czy jest tak żałosna że ludzie jej nie używają czy o co chodzi.

 

Dla poprawy humoru swojego i waszego przy okazji powiem że wczoraj sfajczyła się pompa chłodząca w drugim zestawie po czym komp przestał się odpalać więc z 3 zestawów zostały już tylko dwa "sprawne" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...