Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartolinciu

Monitor do cs go 240hz

Rekomendowane odpowiedzi

Z v-sync to jak by obraz się "ciągnie" i nie reaguje tak szybko jak powinien :)Z włączonym v-sync to nawet w strategie ciężko się gra a co dopiero w gry FPS :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSync czuć na myszce i nikt mi nie powie że jest inaczej. Za dużo przegranych godzin żeby tego nie doświadczyć. To już nawet można poczuć różnice między graniem na 60Hz@60fps a 60Hz@300fps choć dużo osób twierdzi iż to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście świrnięci ale spoko :)

 

Nie mam ochoty sie kłócić o 3ms.

 

A co do gsynca, to nie działa bez vsynca poprawnie.

 

Nie mam nic do zarzucenia Vsync-ON + limiter klatek -2 od Hz ekranu. Działa spoko i gra się bez najmniejszego problemu.

 

 

Chociaż Wy pewnie vsynca używacie tak jak na tym wykresie a nie na poprzednich, u mnie jakoś nic się nie ciągnie przy vsync on. A już experymentowałem z Gsync on/off fastync on/of vsync on/off i z limiterami klatek =Hz ekranu i poniżej:

blur-busters-gsync-101-vsync-all-hz.png

 

Zagraj w CSa z VSync ON przy 144/240 to pogadamy, na razie ośmieszasz się. Generalnie jak ktoś ma monitor 144/240 to w 99% grach będzie miał VSync OFF, bo po prostu jest płynniej, już nie mówię o CSie, ale każdej grze, nawet jak masz ~60 fpsów.

 

w CSie akurat wrzucałbym FastSync, bo tam podwoić FPS względem Hz jest łatwo.

 

A co do płynności, dla mnie jest płynnie jak ma stabilny FPS i nie muszę mieć ich na górkę.

 

Z v-sync to jak by obraz się "ciągnie" i nie reaguje tak szybko jak powinien :) Z włączonym v-sync to nawet w strategie ciężko się gra a co dopiero w gry FPS :E

 

 

Odpal sobie tą strategię na 240Hz z Vsync i sprawdź czy Ci coś jeszcze pływa? Odpal też coś innego i przetestuj te pływanie. FastSync bez limitera na FPS 2*Hz ekrany lub Vsync i limiter fps minus 2-3 od Hz ekranu.

 

 

Sami sprawdźcie co wam pływa na 240Hz.

 

 

ps. tylko nie piszcie o wieśku 3 że pływa na gtx1050 przy ekranie 240Hz, bo raczej tak nie ma okolic 240FPS :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wklejamy wykresy to ja wkleje swój :P

 

 

Także na samym V-sync jest lipa z lagiem a o tej sytuacji tu większość pisała.

 

Stestowałbym bardzo chętnie G-sync + V-sync + cap do -1/2 fps względem Hz monitora. Jeżeli to miałoby uchronić gracza przed microsttuteringiem a dodać minimalny lag jednak nie mam hw w tej chwili. Trzeba czekać do premier gpu+cpu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w CSie akurat wrzucałbym FastSync, bo tam podwoić FPS względem Hz jest łatwo.

 

A co do płynności, dla mnie jest płynnie jak ma stabilny FPS i nie muszę mieć ich na górkę.

 

FastSync żeby mieć stuttering i rwanie obrazu co chwilę? Tutaj jest problem, opierasz się na wykresach zamiast realnego użycia i doświadczenia. Każdy Sync jest badziewny w porównaniu do Sync OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przed chwilą fast-sync z lockami i bez. Nie nadaje się. Czuć różnice na korzyśc sync off. Stutteru nie doswiadczylem ale lag jest odczuwalny i feeling z grania jest średni a w głowie "ten hud chodzi za wolno jakby pływał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fRk8rPR.jpg

 

O wiele bardziej jestem w stanie uwierzyć w ten wykres niz ten z blurbusters biorąc pod uwagę organoleptyczne odczucia :)

Zresztą, jak już mówiłem - wykresy, a rzeczywistosć w takich przypadkach to 2 różne światy. Tym bardziej że efekt borderless/vsync to nie problem opóźnionej reakcji kursora jak to może sugerować wykres i nazwa 'input lag' tylko coś całkowicie innego. Ruch celownika rozpoczyna sie tak samo szybko jak bez vsync, ale inaczej przebiega sam jego ruch - więc nie ma to wiele wspólnego z definicją input laga i magiczną różnica '3ms' na wykresie, czy nawet '25ms' w przypadku w/w wykresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy sie ale szczypiecie z tymi wykresami, wystarczy niech sobie kazdy wlaczy i czuc to od razu z vsync lub bez i nie trzeba wykresikow czy cos. a postow tyle ze za chwile ksiazke bedzie mozna z tego napisac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalilem tego aliena ale poki co na integrze. to normlane ze mi na niej nie wykrywa 240hz tylko 120 max??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Na płycie pewnie masz wyjście HDMI 1.4, więc 240Hz FHD po HDMI z integry nie poleci, musiałbyś podłączyć DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Na płycie pewnie masz wyjście HDMI 1.4 więc 240Hz FHD po HDMI z integry nie poleci, musiałbyś podłączyć DP.

pewnie tak bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolory itp. Jak oceniasz :) ? Zadowolony ?

hej, jestem mega zadowolony, zero jakichkolwiek problemow z czymkolwiek. gier nie odpalalem bo nie mam jeszcze gpu no ale jesli chodzio jakies wady to brak. takze moge monitor smialo polecic :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde , Panowie przebudowałem dzisiaj sobie że tak powiem stanowisko pracy iiii , potrzebuje dłuższego kabla HDMI niż ten dodawany w zestawie ... Mam w domu jakiś 3 metrowy ale nei działa , po podłączeniu do monitora brak sygnału ( kabel sprawny 100 ) , znalazłem drugi kabel 5 metrowy , podłączam i to samo brak sygnału . kable co prawda no name z alledrogo , ale z innym monitorem czy tv działają normalnie - Hmmm :hmm: ?

 

Poleci ktoś jakiś dobry kabel który będzie z tym monitorem śmigał ? :E

 

Oczywiście mowa o Alienware AW2518HF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...