Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartolinciu

Monitor do cs go 240hz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Chciałbym się spytać czy lepiej kupić monitor BenQ ZOWIE XL2540 czy lepiej AOC AGON AG251FG. Głównie mi chodzi o czas reakcji itp. a nie na kolorach. I jeszcze uwaga jeżeli ktoś chce się śmiać lub się pytać " po co ci tyle herców" itp. to niech lepiej ominie ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do cs to BenQ będzie trochę lepszy( minimalnie)ale jak na monitor bez Gsynca cena jest kosmiczna. Ten Aoc kosztuje tyle samo a go posiada gdzie ceny tych samych monitorów w wersji z gsynciem i bez to różnica 400-500zł. Wszystkie monitory 250hz 24,5 cala maja tą sama matryce i są bardzo podobne. G sync przydaje się jak będziesz chciał pograć w gry które nie wyciągnom ci tylu fps co monitor ma hz. Jednak jeśi screen tearing Ci nie przeszkadza bierz co chcesz. Ja osobiście z 240hz brałbym albo acera albo tego della:

 

https://www.morele.net/monitor-dell-aw2518h-210-amof-4194226/

 

Sam chciałem sobie sprawić nowy monitor jednak poczekam na premierę nowej matryc w tym roku ma wyjść pierwszy monitor od msi, ale cena będzie kosmos:P

 

https://www.blurbusters.com/msi-oculux-nxg251-monitor-with-240hz-and-0-5ms-repsonse/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi tylko o czas reakcji i nie potrzebujesz G-sync to zastanów się nad chwalonym na Blur Busters Alienware AW2518HF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do cs to BenQ będzie trochę lepszy( minimalnie)ale jak na monitor bez Gsynca cena jest kosmiczna. Ten Aoc kosztuje tyle samo a go posiada gdzie ceny tych samych monitorów w wersji z gsynciem i bez to różnica 400-500zł. Wszystkie monitory 250hz 24,5 cala maja tą sama matryce i są bardzo podobne. G sync przydaje się jak będziesz chciał pograć w gry które nie wyciągnom ci tylu fps co monitor ma hz. Jednak jeśi screen tearing Ci nie przeszkadza bierz co chcesz. Ja osobiście z 240hz brałbym albo acera albo tego della:

 

https://www.morele.net/monitor-dell-aw2518h-210-amof-4194226/

 

Sam chciałem sobie sprawić nowy monitor jednak poczekam na premierę nowej matryc w tym roku ma wyjść pierwszy monitor od msi, ale cena będzie kosmos:P

 

https://www.blurbusters.com/msi-oculux-nxg251-monitor-with-240hz-and-0-5ms-repsonse/

 

Madry jestes? po co mu proponujesz do cs'a monitor z gsynciem za 1900 :kwasny:

 

G-Sync pomaga głównie na przy niskim FPSie. Stuttering czyli nierówno wyświetlane klatki. Im szybsza matryca, tym mniejsze to ma znaczenie. Przy 240Hz matrycy Gsync nie musi walczyc z Stutteringiem, ponieważ 1Hz na ekranie trwa tam potwornie krótko (4ms). Przy matrycach 60Hz G-Sync daje najwiecej, bo jeden FPS trwa tam aż 16ms.

 

Gsync sie przydaje sie tylko przy singlówkach, jak ci skacze fps 30/40/60/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madry jestes? po co mu proponujesz do cs'a monitor z gsynciem za 1900 :kwasny:

 

G-Sync pomaga głównie na przy niskim FPSie. Stuttering czyli nierówno wyświetlane klatki. Im szybsza matryca, tym mniejsze to ma znaczenie. Przy 240Hz matrycy Gsync nie musi walczyc z Stutteringiem, ponieważ 1Hz na ekranie trwa tam potwornie krótko (4ms). Przy matrycach 60Hz G-Sync daje najwiecej, bo jeden FPS trwa tam aż 16ms.

 

Gsync sie przydaje sie tylko przy singlówkach, jak ci skacze fps 30/40/60/40

Sam taki wybrał to mu pokazuje imo coś lepszego a ty mądralo pokaż mi monitor 60hz z gsynciem:P I przeczytaj co napisałem, pozatym klatki bedzie rwało i będzię to widoczne nawet 240hz jeśli będzie miał mało fpsów.

 

Jak tylko do CS to bez gsyncka i najtańszy jaki jest w sklepie gdzie można łatwo zwrócić.Bo teraz z monitorami to jest masakra wysyłają jako nowe odsyłane kaszaloty. W znanym sklepie M bardzo często tak robią, plus jest taki że u nich jak masz punkt odbioru w mieście to możesz im zanieść i nie płacisz za odesłanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam taki wybrał to mu pokazuje imo coś lepszego a ty mądralo pokaż mi monitor 60hz z gsynciem:P I przeczytaj co napisałem, pozatym klatki bedzie rwało i będzię to widoczne nawet 240hz jeśli będzie miał mało fpsów.

 

Jak tylko do CS to bez gsyncka i najtańszy jaki jest w sklepie gdzie można łatwo zwrócić.Bo teraz z monitorami to jest masakra wysyłają jako nowe odsyłane kaszaloty. W znanym sklepie M bardzo często tak robią, plus jest taki że u nich jak masz punkt odbioru w mieście to możesz im zanieść i nie płacisz za odesłanie.

niestety racji nie amsz bo g-sync sie wylacza do gry typu cs przy duzej ilosci klatek i jest zbedny oraz pograsza plynnosc poprzez ziwekszanie input laga.

 

no i raczej jak ktos szuka monitora 240hz to napewno nie ma malo fps w cs bo ciezko w tej grze teraz o maly fps nawet na slabym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź alienware polecanego wyżej, potaniał do granic możliwości. Mam go, w tych pieniądzach bajka do fpsów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam taki wybrał to mu pokazuje imo coś lepszego a ty mądralo pokaż mi monitor 60hz z gsynciem:P I przeczytaj co napisałem, pozatym klatki bedzie rwało i będzię to widoczne nawet 240hz jeśli będzie miał mało fpsów.

 

 

Wszystkie 4K + Gsync mają 60Hz.

(pomijając te za 10 tys zl)

 

 

I przeczytaj co napisałem, pozatym klatki bedzie rwało i będzię to widoczne nawet 240hz jeśli będzie miał mało fpsów.

 

Jasne, przy 200Hz widziałem rwanie klatek dopiero na filmiku nagranym w slow motion 480FPS. No Rwie jak cholera ;] Szczególnie jak dodasz kolejne 40Hz.. Jeżeli już, to widać bardziej rwanie klatek przy zwiększonym FPSie powyżej 240Hz. Np przy 600FPS.

 

weź alienware polecanego wyżej, potaniał do granic możliwości. Mam go, w tych pieniądzach bajka do fpsów

 

Zdecydowanie najlepszy sprzęt w swojej cenie.

 

ewentualnie ostatnio pojawił się ACER jak ktoś nie potrzebuje regulacji wysokości matrycy: https://www.komputronik.pl/product/499303/acer-kg251qdbmiipx-1ms-240hz-freesync-.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zastanów się nad AOC Agon AG251FZ

 

Chyba sam go kupię , mega niski input lag - Mierzony a nie z danych technicznych... Realne 3/4 ms , a więc świetny wynik ;)

 

No i kosztuje 1400 zł

 

Podziękowania należą się koledze @ chreasy :D :D :D

 

https://www.tomshardware.com/reviews/alienware-aw2518h-240hz-g-sync-monitor,5283-5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrość też ma mniejsza niż alienware. Bardziej smuzy. Pewnie brakuje mu zakresu regulacji OverDrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrość też ma mniejsza niż alienware. Bardziej smuzy. Pewnie brakuje mu zakresu regulacji OverDrive.

To w końcu co brać ?

Dell Alienware AW2518H ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem przez pół roku na AG251FZ nie zauważyłem żadnego frameskipingu (co jakiś czas test robiony na testufo) ani smużenia. Smużenie to szukać na VA.

 

@Szybki zamów Della i AOCa (za dwa zabulisz 2600) i sam sobie porównaj I wybierz ten który ci podpasuje. Sprawdź sobie jakość wykonania Della i AOCa. Sporo ludzi narzeka, że elementy są lipnie spasowane, szczeliny do których dostaje się kurz. I Dell/AOC idealne do grania w fpsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra , tak zrobię akurat są w jednym miejscu więc nie będę musiał latać po różnych sklepach :D Teraz zobaczyłem że AOC ma fajną funkcję w postaci rozjaśniania obrazu dzięki czemu w ciemnych miejscach widać przeciwnika :Up_to_s: :Up_to_s: :Up_to_s:

 

Dosłownie ostatnie pytanie , czyli co serio olać ten g sync ? Nie będzie nic rwało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na: https://xsreviews.co.uk/reviews/aoc-agon-ag251fg-review-the-best-240hz-monitor-yet/

 

zjedź na dół i dużymi literami będzie widnieć Comment: Is G-Sync worth it? Koleś w skrócie fajnie wyjaśnia, że gsync to tylko fajny dodatek, ale jeśli masz w grach powyżej 144kl, to gsync, jest zbędny. G-sync to najlepiej się sprawuje przy singlówkach (3440x1440 oraz 2560 x 1440).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz radeona, żeby to wykorzystać?

 

tfu, pomyliłem pojęcia

 

Nie zupełnie.

 

Freesync to adaptive sync na kartach AMD.

 

NVIDIA nie wspiera innej synchronizacji niż gsync.

 

 

W skrócie każdy ekran z freesync ma też adaptive sync.

 

 

Co do żarywania gier na 240hz to tego nie widać, ponieważ frametime tam to 4ms. Zaledwie 4ms. A nie 16 jak w przypadku 60hz.

 

 

Już na 100Hz zarywanie klatek jest prawie nieodczuwalne przy frametime 10ms.

 

 

 

Trzeba było brać alienware bo jest ostrzejszy. Nie gubi klatek.

 

AOC też nie musi gubić klatek jeśli zmienili w nich firmware albo ręcznie zrobisz własną rozdzielczość. Właściwie wszystkie 240Hz bez gsync mają problemy z frameskipingie oprócz alienware. Nie wiem tylko jak ACER bo to nowość.

 

Zamówiłem AOC AG251FZ :) Już wiem dlaczego nawet w przypadku braku g sync nie rwie obrazu na kartach Gf , monitor ma technologie ADAPTIVE-Sync :D

https://eu.aoc.com/pl/gaming/products/ag251fz

 

Podsumowując, bez GPU od AMD nic ci nie da adaptivesync bo będzie nie aktywny.

 

Jeżeli na myśli miałeś natomiast terring, a nie stutering to tutaj masz filmik pokazujący przewagę 240Hz. Obraz po rozerwaniu ma 4 razy mniejsze przesunięcie i jest 4 razy szybciej nadpisywane kolejna nie rozerwana klatka niż na ekranie 60Hz

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystkie 240Hz bez gsync mają problemy z frameskipingie oprócz alienware.

 

oj Minciu Miniciu :calim:

 

Właściwie, to nie wiesz o czym piszesz. Ja nie miałem żadnych problemów. Nie teoretyzuj. Z resztą Szybki sam kupi to przetestuje AOC bez gsynca i nie będzie miał żadnego frameskipinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Safe 240Hz frameskipping whitelist

AF251FZ -- frameskipping solved user-side

XG2530 -- frameskipping solved user-side (but, they were fast to ship a firmware fix too!)

XF270HA -- still frameskipping -- latest info

XG258Q -- untested

All GSYNC 240Hz -- no frameskipping issue

 

 

Alienware bez skipingu:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTMbq1iMyHpfEmvafmlv3v4IlGtTbhOChwaSQ-NsySMlPBofFji

 

 

AOC patrz wyzej :D skad ten temat? Kłamią ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie.

 

Freesync to adaptive sync na kartach AMD.

 

NVIDIA nie wspiera innej synchronizacji niż gsync.

 

 

W skrócie każdy ekran z freesync ma też adaptive sync.

 

Chyba jednak nie do końca , bo to VESA zatwierdziło Adaptive Sync jako standard dla Display Port , o czym było głośno bo to duże zagrożenie dla Freesync czy G sync :D

Zobacz tu

https://www.geforce.com/hardware/technology/adaptive-vsync

https://www.geforce.com/hardware/technology/adaptive-vsync/supported-gpus?field_gpu_type_value=All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vesa zatwierdziła a Nvidia ma to w rowku :)

 

Może z HDMI 2.1 coś się zmieni :P

 

Freesync = AdaptiveSync na dziś dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh , no to tak średnio bym powiedział :P No ale tak , kasa za g sync musi się zgadzać :E;)

 

Tutaj test , jest Alien AW2518H/F i jest też AOC AG251FZ/G :D

https://www.tomshardware.com/reviews/alienware-aw2518h-240hz-g-sync-monitor,5283.html

 

No i właśnie tu AOC miażdży Della równomiernością

Mój link

3,47% AOC

Dell aż 13,3%

 

Zresztą już w tym teście to samo, który wrzucił chreasy wyszło niemal to samo

https://xsreviews.co.uk/reviews/aoc-agon-ag251fg-review-the-best-240hz-monitor-yet/

Rozrzuty do 4% na podświetleniu - to rewelacyjny wynik jak na monitor konsumencki

uniformity.gif

 

Widać AOC ma powtarzalne sztuki - no chyba, że te 2 portale miały ten sam monitor.

 

Dell poległ niestety.

Sam jestem w szoku jak gamingowa TN-ka może mieć tylko 3,5% :thumbup:

Bierz zdecydowanie tego AOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...