Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartolinciu

Monitor do cs go 240hz

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak mozesz sie sugerowac testem z neta jak wiadomo to jest jedna sztuka monitora a na przykladzie azgana i innych osob ten sam monitor potrafi miec straszny rozrzut jakosciowy. to tak jakbym ci pokazal tego acera na ip co azgan trafil dosc dobrego i twierdzil ze to super monitory. a przeciez do testow leci przewaznie jedna i ta sama sztuka co widac po przykladzie testow na polskich portalach. rownie dobrze moze kupic aoc i miec 10% odchylu od rownomiernosci podwietlania takze takie polecanie monitora to strata czasu. mozna kupic 2egemplarze, postawic obok siebie i porownac i wtedy zostawic ten lepszy ale fizycznie majac go w reku a nie testy innych sztuk. no i tam masz porownanie modeli z g-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te TNki AOC często mają równomierne podświetlanie i raczej to nie jest przypadek, bo to nie tylko ten model tak ma :)

 

 

Ale nie sądzę aby wyniki około 10% były problematyczne i kuły w oko jak BLB :)

 

 

Taki przykład, monitor za ponad 10tys zł :

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_rog_swift_pg27uq.htm

20% równomierność podświetlania :E

 

Albo monitor graficzny bez korekcji 24% za 6tys zl:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/viewsonic_vp3881.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jakis cyrk , im drozszy monitor tym wieksze sa problemy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo dobra selekcja do wysyłek na testy ;) A w sklepie już losowanie. Jak z procesorami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wykonania DELLa AW2518HF nie mam żadnych zastrzeżeń. Idealnie nadaje się pod szybkie shootery. Gra się teraz w csgo/paladins o niebo lepiej. Jeżeli chodzi o podświetlenie to w wielu testach w sieci jest zwracana uwaga na górna krawędź ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wykonania DELLa AW2518HF nie mam żadnych zastrzeżeń. Idealnie nadaje się pod szybkie shootery. Gra się teraz w csgo/paladins o niebo lepiej. Jeżeli chodzi o podświetlenie to w wielu testach w sieci jest zwracana uwaga na górna krawędź ekranu.

podczas uzytkowania cos widzisz nie tak przez to ?? czy wszytko z obrazem ok?? u mnie ten monitor lezy nierozpakowany jeszcze, czekam na gpu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak mozesz sie sugerowac testem z neta jak wiadomo to jest jedna sztuka monitora a na przykladzie azgana i innych osob ten sam monitor potrafi miec straszny rozrzut jakosciowy. to tak jakbym ci pokazal tego acera na ip co azgan trafil dosc dobrego i twierdzil ze to super monitory. a przeciez do testow leci przewaznie jedna i ta sama sztuka co widac po przykladzie testow na polskich portalach. rownie dobrze moze kupic aoc i miec 10% odchylu od rownomiernosci podwietlania takze takie polecanie monitora to strata czasu. mozna kupic 2egemplarze, postawic obok siebie i porownac i wtedy zostawic ten lepszy ale fizycznie majac go w reku a nie testy innych sztuk. no i tam masz porownanie modeli z g-sync.

 

Wrzuciłem testy z 2 różnych portali. Raczej wątpię by testowali tą samą sztukę. Nie wiem co to za interes kupować monitor i trzymać go nierozpakowanego w pudle czekając na coś.

Przecież minie ci prawo zwrotu jak będziesz miał jakieś babole, których gwara nie obejmuje.

Minciu słusznie zauważył, te gamingowe TN-ka AOC dziwnym trafem mają bardzo równe podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie babol to odam go na rekojmie, kupilem bo mialem gotowke i taki interes ze czekam na nowe gpu, moze szybciej zloze i odpale na integrze w zaleznosci co sie wydarzy na premeirze i jakie terminy podaja. ja generalnie zaowazylem ze ogolnie monitory Tn maja najmniej problemow z czymkolwiek. moze po prostu ich proces produckji nie jest tak skomplikowany, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie babol to odam go na rekojmie, kupilem bo mialem gotowke i taki interes ze czekam na nowe gpu, moze szybciej zloze i odpale na integrze w zaleznosci co sie wydarzy na premeirze i jakie terminy podaja. ja generalnie zaowazylem ze ogolnie monitory Tn maja najmniej problemow z czymkolwiek. moze po prostu ich proces produckji nie jest tak skomplikowany, nie wiem.

 

No to się chłopie możesz mocno zdziwić bo zgodnie z normą, żadna rękojmia ci nie uwzględni bad pikseli jeśli będą mieściły się w normie ilościowej i miejscowej dla tej klasy sprzętu. Do tego dochodzą paprochy, nierównomierna biel i czerń czego raczej nic nie obejmuje. Pozostanie ci łaska producenta czy to uwzględni bądź płacz.

Przecież mogłeś po zakupie go odpalić bez karty na integrze, lapku itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz sie zyje :cool:

 

Tak czy siak powodzenia i podłączaj go choćby u sąsiada, ja bym tak nie wytrzymał długo z monitorem nierozpakowanym w szafie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaraz zwariuję bo zamówiłem tego AOC , a nie wiem czy nie lepiej było zamówić tego Alienware ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony z AOC. Różnice między wszystkimi 240Hz są kosmetyczne. Wszystkie mają ten sam panel w innej obudowie i z innym oprogramowaniem. Ale ostatecznie są do siebie bardzo podobne.

 

Ważne żebyś trafił na sztukę wolną od wad. Równą bez badów i paprochów. ( frame skiping łatwo poprawia się w sterownikach w razie potrzeby, sam sprawdzisz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas uzytkowania cos widzisz nie tak przez to ?? czy wszytko z obrazem ok?? u mnie ten monitor lezy nierozpakowany jeszcze, czekam na gpu ;)

 

Jak się przyjrzysz z bardzo bliska to możesz mieć wrażenie że pixele tuż przy górnej krawędzi są odrobinę ciemniejsze ale w normalnym użytkowaniu i graniu tego w ogóle nie dostrzegam.

I niech nikt nie sądzi że jak da Overdrive na max to nie będzie widział żadnych artefaktów na ekranie podczas gry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AOC ma fajną funkcję z rozświetlaniem zaciemnionych miejsc , coś jak ma Benq XL 2540/2546 , dzięki czemu lepiej widać przeciwnika :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell również taką funkcję posiada. Dla mnie AOC przegrał frame skippingiem oraz moją subiektywną oceną jakości wykonania. Również wybierałem z tych dwóch modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AOC ma fajną funkcję z rozświetlaniem zaciemnionych miejsc , coś jak ma Benq XL 2540/2546 , dzięki czemu lepiej widać przeciwnika :E

 

Mam to u siebie w modelu AOC AG271QX

cytat ze strony AOC

Shadow Control

Wyprowadź starcie z cienia, dzięki funkcji AOC Shadow Control! Rozjaśnij ciemne obszary lub z powrotem schowaj je w ciemności w mgnieniu oka, bez wpływu na inne wyświetlane obszary.

 

W instrukcji tak to nazywają i tłumaczą

Shadow Control(Sterowanie tła)

Domyślna wartość dla sterowania tła to 50, teraz

użytkownik może regulować od 50 do 100 lub 0 w celu

zwiększenia kontrastu i uzyskania bardziej wyraźnego

obrazu.

1. Jeżeli obraz jest z ciemny aby wyraźnie były widoczne

szczegóły, wyregulować od 50 do 100 celem uzyskania

wyraźniejszego obrazu.

2. Jeżeli obraz jest zbyt jasny aby wyraźnie były widoczne

szczegóły, wyregulować od 50 do 0 celem uzyskania

wyraźniejszego obrazu.

 

Szczerze możesz to sobie w d..... w nos wsadzić, w życiu bym na tym nie wysiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodziw tych filmach?? co to za opcja na monitorze i co ona ustawia??

 

w tym cs rozumiem ustawic na normal zamaist na super fast a ta nastepna opcja co jest od 1-3 zakres to co to jest? to ten overscan??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodziw tych filmach?? co to za opcja na monitorze i co ona ustawia??

 

w tym cs rozumiem ustawic na normal zamaist na super fast a ta nastepna opcja co jest od 1-3 zakres to co to jest? to ten overscan??

 

Ta opcja to tzw "Dark Stabilizer" aka "rozświetlacz zaciemnionych miejsc". Podczas gry używam go ustawiając pozycje 2. Pomaga szczególnie w korytarzach w csgo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja nie gram w csa wiec u mnie ebdzie na zero :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i obrót sytuacji o 180 stopni , zamówiłem AOC po czym dostałem info że nie mają itp.itd Czas oczekiwania ok 2 tygodni ... Od razu pytanie o Alienware , też nie mają :o Ale mogą mieć na czwartek , piątek - Zamówiony Alien :):E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i obrót sytuacji o 180 stopni , zamówiłem AOC po czym dostałem info że nie mają itp.itd Czas oczekiwania ok 2 tygodni ... Od razu pytanie o Alienware , też nie mają :o Ale mogą mieć na czwartek , piątek - Zamówiony Alien :):E

 

Nigdzie nie ma tego AOC czy tylko w jednym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma tego AOC czy tylko w jednym sklepie.

Konkretnie chodzi mi o jeden sklep , ponieważ tutaj mam znajomych pracowników , zawsze gdy jest coś nie tak bez problemu to załatwię bez żadnych filozofii czy stosu papierów + Zniżka czego bym nie kupił ;) Choć w drugim sklepie taka sama sytuacja , tam mi powiedzieli że ok 10 dni bo muszą zamówić od producenta co jest kompletną bzdurą , bo od producenta nigdy nie zamawia się jednej sztuki i to jeszcze specjalnie dla klienta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Temat na redicie ogarnia gość, który atakował Asusa za HDR, dostał firmware na testy, a teraz "męczy" Aorusa. I to nie jest tak, że miliard much nie może się mylić, bo przecież są pomiary. Ustawisz HDR Gaming, windows i kalibrator pokaże Ci 465 nit. A potem wyświetlasz okno 1% i masz 1000 nit, mimo tego co pokazuje Windows. Pomijam, czy jest to przepalone 1000 nit czy nie, ale jest to niespójne z kalibratorem.  I żeby było jeszcze śmieszniej, ustawiasz HDR default, kalibrator Windows pokazuje 1000 nit, a realnie wyświetlane okienko 1% 450 nit.  Gigabyte, why?
    • jaką płytę zamówiłeś i jaki procesor? I może lepiej niech Ci to ktoś poskłada, patrząc po Twoich postach to wybacz, ale narobisz sobie więcej strat  
    • Jakos tak, ja chwilowo wylaczylem update w steamie, gram od tygodnia ze spora iloscia modow i nie chce sobie tego popsuc. Poczekam z updejtem na jakies jego recenzje/sprawozdania czy wogole warto no i co wlasciwie popraili nim.
    • Para wodna jest najobficiej występującym gazem cieplarnianym, mieszkam w Borach, często mamy tu silne anomalie, wiatrołomy, tromby, wysokoenergetyczne burze... A to wszystko z powodu lasu. Można to potraktować jako ciekawostkę ale gdyby zalesić 90% kraju to dopiero klimat by nam się zmienił  Lasy akumulują wilgoć, zatem wedle logiki UE zalesianie spowoduje wzrost ilości gazów cieplarnianych... Wzrost termodynamiki itd...  Ja też wysiadam
    • No wybaczcie, ale jestem tutaj od 2008 r. i właśnie widzę jak się forum zmieniło. W zasadzie sami entuzjaści zostali. Jeszcze kilka lat temu tak nie było. Natomiast w przypadku sprzętu jest zastój w niższych segmentach. Spójrzcie ile kilkuletnich kart jest do tysiąca złotych. Nadal są sprzedawane GTX-y 1650 po 700 - 800 zł! Najtańszą sensowną kartą jest RX 6600, a więc również już nie najnowsza generacja za ok. 900 - 1000 zł. Nie ma dzisiaj czegoś takiego jak i3 HSW + GTX 750 Ti. Ceny każdego segmentu są co jakiś czas przesuwane do góry. Niższe są olewane w ogóle przez producentów. O cenach płyt głównych nawet nie będę wspominał, bo czasy kiedy przyzwoitą "zetkę" kupowało się za 400 - 500 zł już chyba dawno temu minęły. Ja wiem, inflacje i cała masa innych rzeczy, ale rynek komputerów żyje obecnie wyłącznie od kart x600 wzwyż oraz procesorów i5/R5 wzwyż (AMD nawet nie wypuszcza już R3...), wszystko co poniżej zostało praktycznie zaorane. I tak, entuzjaści, którzy właśnie głównie zostali tutaj na forum, nie dostrzegają tych zmian, że komputer robi się powoli wyłącznie dla nich. Baaa... nawet im nie przeszkadza, że nawet ich najwyższe segmenty co chwilę drożeją. Przejrzyjcie testy, co się testuje i co jest w sklepach, a nie mówcie ślepo, że niższe segmenty super się trzymają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...