Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bzyk111

Wielofunkcyjna drukarka/skaner/różne formaty papieru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie Hp 1215,1315 oraz 4180. Ze względu na kartridż oraz wielofunkcyjność.

 

Używam okresowo skanera,

druk tylko czarny,

dziennie kilka stron ( ok 10 - 20 ) a4, a5, a6, - muszę ręcznie wkładać kartki odpowiedniej wielkości . Przestoje maks tydzień.

dlatego obecne urządzenia są super bo wkładam kartki od " prawej".

Mam ( ale nie uzywam ) HPka z regulowaną wielkością papieru przez zbliżanie marginesów do środka tacy. ( wypadło przez niepraktyczość )

 

Co w cenie do do 800 ( marginalnie do 1k ) - znajdę w podobnej opcji funkcjonalności z naciskiem na wkładanie papieru ( odpowiedniej wielkości)

NIe ma znaczenia atrament czy laser ( pewnie ma znaczenie koszt tuszu ).

Wifi - może być ale nie musi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnym roziwązaniem jest brother dcp-j105. Niby atramentówka, ale tusze zamienniki są tanie jaki "barszcz" ;)

 

czytając forum także na nią zwróciłem uwagę.

Ale chyba ma papier chowany w kasecie ( pojemniku) - tak więc niewygodna jest zmiana wielkości papieru w razie potrzeby.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj z Brotherami na jedna rzecz

 

Csrtridge z tuszami czesto jest jedynie pojemnikiem (bez glowicy itd.) - glowica jest stala, niewymienna i moze sie zapchac (koszt naprawy nieoplacalny). Wiec z zamiennikami trzeba uwaqzac, poczytac ktore nie sa problemowe i jesli faktycznie bedziesz mial drukarke ze stala glowica - nie odlaczaj od pradu jak nie uzywasz - musi ona od czasu do czasu przeczyscic sobie sama te glowice zeby nie zaschlo

 

Mam Brothera i mialem kiedys taki problem. Serwis nie podjal sie naprawy bo za drogie. Na szczescie po rozebraniu - udalo sie ja przywrocic do zycia. Problemem wlasnie bylo to, ze byla odlaczana od pradu

 

Taki np. HP nie ma problemu, bo kazdy cartridge ma w sobie glowice i w przypadku zaschniecia - wymieniasz cartridge i tyle

 

To tak zebys wiedzial jak to bywa z Brotherami

 

Poza tym wiecej wad nie kojarze. Ladnie i szybko druguje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

U mnie drukarki są włączone non stop.

Jedynie jak pisałem - tydzień przerwy 2-3 razy roku.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien przerwy raczej nie zabije Brothera :) - u mnie stal ok. miesiaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli druk tylko mono, to z rozwiązań laserowych polecam Brother DCP1610WEAP1, którego można nabyć poniżej 500 zł. Zarówno druk jak i skan dokładny, szybki, cichy. Na plus, możliwość rozszerzenia sobie gwarancji na stronie Brothera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...