Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qwsazx

Nie znam się, a chcę kupić Xboksa 360

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Z góry zaznaczam, że nie mam kompletnie pojęcia o konsolach. Jedyny mój kontakt to 15 minut grania (na PS3) w Red Dead Redemption, po których to 15 minutach stwierdziłem, że chcę pograć na poważnie. A nie mam na czym. Zrobiłem więc szybkie rozeznanie i wydaje mi się, że Xbox 360 będzie lepszym wyborem od Playstation. Opinie są takie, że gra chodzi płynniej i lepiej wygląda. Czy tak jest faktycznie? Jeśli tak, to prosiłbym o radę dotyczącą zakupu. Moje oczekiwania są następujące:

 

1. Kupuję konsolę chyba wyłącznie dla RDR. Nie wiem w sumie, w co jeszcze mógłbym na niej pograć lub do czego ją użyć :)

1. Ma być tanio. Zatem konsola używana. Widziałem na Allegro, że za 300-350-400 złotych można przebierać w zasadzie do woli (rozwinę to poniżej).

2. Nie interesują mnie żadne konta Xbox Live, dostęp do sieci, zakładanie konta, jakieś abonamenty, sieci społecznościowe, platformy itp. Zamierzam podpiąć sprzęt do TV, odpalić grę, pograć, wyłączyć.

3. Nie wiem, czy interesują mnie inne gry. Ogólnie graczem jestem raczej sporadycznym, jak już to gram wyłącznie na pececie. Nie wiem, czy warto zwrócić uwagę na tytuły wyłącznie dla XBoxa?

 

Fajnie byłoby, jakby dało się użyć konsoli do odtwarzania filmów z pendrive'a - czyli mkv, mp4 i tak dalej. Płyty DVD zapewne odtwarza bez problemu (Zdziwiłbym się, jakby było inaczej). A jak to wygląda z filmami z torrentów? Napisy itp. Czy Xbox może być jakąkolwiek alternatywą dla Kodi? Choćby uproszczoną?

 

Tyle wiem - jak widać niedużo. Ale zajmuję się tematem od raptem godziny. Wybaczcie laikowi :)

 

No i pora na finał - chciałbym poprosić o poradę dotyczącą zakupu. Jest sporo wersji konsoli. E, S, jakaś z Flashem bez dysku, z dyskiem bez Flasha, jakieś różne wersje Valhalla, Cronos i tak dalej. Widzę, czytam, ale nie za bardzo wiem, jakie to ma przełożenie na praktykę. Jak kupić używaną konsolę? Są jakieś klasyczne pułapki, których unikać? Model, rocznik, jakaś niedorobiona wersja, bez HDMI, albo coś takiego?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

P.S. A może dla RDR jednak lepiej kupić Playstation 3? Cenowo stoją w miarę podobnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 400-500zł szukałbym bardziej Xbox One, który jest nowszą konsolą. Na nim też pograsz w RDR z Xboxa 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmowca lepiej kupic xboxa one zwlaszcza ze niedlugo druga czesc RDR wychodzi. Chyba ze masz tv 4k to lepiej kupic xboxa one x (nawet uzywke) i na nim zagrac w RDR bo gra dostala patcha ze zwiekszona rozdzialka do natywnego 4k. Gralem mnostwo godzin na x360 i uwierz mi ze w natywnym 4k gra wyglada mega kozacko. A i przy RDR 2 skorzystasz z 4k i HDR. A jak cos to konsole zawsze mozna pozniej sprzedac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ceny xbox one x zaczną spadać bo zapowiedziana jest już nowa konsola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, on chce konsolę dla 1 gry, głupie, ale tej gry na PC nie ma.

 

Więc:

-należy kupić tanio by potem sprzedać (też tanio)

-najpierw kupić grę (wcale nie taka łatwa do zdobycia)

-Xbox 360 ma ogromną przewagę, bo gry się instalują w całości (poza drobnymi wyjątkami poniżej 1%) więc można sprawdzić całą

-flash jest do piratów, tu nie ma sensu

-HDD zwykle musi być (ale może tu wystarczy pendrive)

-co do modeli to z grubych tylko Jasper, inne obojętnie, ważne by patrzeć czy kompletne, bo wielu oszustów sprzedaje gołe czego nie można nazwać konsolą

-dawno Allegro ukradło komentarze więc teraz oszust czy nie każdy ma 0 komentarzy co powoduje 100 razy większe ryzyko jak też ogromny problem ze sprzedaniem konsoli (dawniej tak zabawa z RDR by pewnie wyszła za 100 zł z kosztami wysyłek)

-oczywiście, że warto grać w gry z X360, ogromny wybór używanych bardzo tanio (a jeśli ktoś bierze RDR na starą konsolę to nie jest maniakiem grafiki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...